Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli viszály....

Családon belüli viszály. Párom anyja nekem esett, a pénzt elissza. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A párom anyja egy részeg disznó. Sokat iszik, dohányzik. Munkája van, keres havi 90-100 körül. a barátnőm kap gyerektartást és családi pótlékot, mert iskolás, de már 18 éves. A gáz az, hogy kap 30 ezer gyerektartást és 14 családit, ez ugye 44 ezer. A lány nálam él, szinte én tartom el már, az anyja havi 3-5 ezer forintokkal dobja meg és annyi. Az a baj kimerültem már kicsit az anyja meg a lány pénzét issza el meg veri el mindenre ami neki kell, a saját pénzéből meg kifizeti a rezsit ami meg marad azt gyűjti magának, de mire azt nem tudom, de a lánynak nem sokat segít anyagilag. A megállapodás pedig az volt, hogy annak ellenére, hogy nálam lakik még ő tartja el, támogatja. Ahhoz képest 2 hónapja már én tartom el szinte, kapott tőle novemberben is csak 7 ezret összesen, holott a gyerek+családi az 44 minimum! Úgy tudom nem az anyának jár 18 fölött a gyerek meg a családi, főleg ha az illető már nem az anyával él. Most nekem esett, mikor ezt kitálaltam tegnap és azt mondta ma az én anyámat értesíti erről. nem értem az anyámnak ehhez mi köze, de azt mondta majd ő megmondja neki, keresse csak nyugodtan... anyám az uccsó forintját is rám költötte meg az öcsémre soha nem itta volna el... mit csináljak? albérletbe megyünk januártól, és kéne az a 44 ezer azért, mert az én fizum se üti a 100-at egyelőre.

18/L 22/F


2011. nov. 30. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Tessék bíróságra fordulni és ha legalább 6 hónapja veled él a lány, visszamenőleg lehet kérni az anyától a gyt-t és megállapíttatni a anyától is a gyt-t és azt is visszamenőleg. A lány meg kérheti az Államkincstártól a családit saját jogon.
2011. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok

Természetesen csak akkor lehet ezeket kérni, ha a lány nappali tagozaton tanul.

2011. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ott tanul, de a gyerektartást nem lehet az államkincstáron belül intézni, hogy azt is a lány kapja? hiszen 18 elmúlt.
2011. nov. 30. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyetekben bemennék és megkérdezném.
2011. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyám detto ugyan ez.Betöltöttem a 18 és magamra szedem az árvaságit.Menjetek járjatok utána a hivatalba,hogy ő kapja meg a gyerek tartást mivel nagy korú!


Figyelj rám!A családit úgy tudod elintézni,hogy idéglenesen be jelented magadhoz,le fénymásolod a lakcím kártyáját és a csaj anyjáét,írsz egy kérelmet az anyja nevében,miszerint nem éltek egy háztartásban és engedélyt adsz arra,hogy ő szedje magára a családiját.A kérvénybe bele kell írni a csajod és az anyja pontos adatait is,személyi szám minden,és a fénymásolatokat,és egy bank számla számit is,vagy ha postai úton kéri bele kell írni,hogy postai úton szeretné kérni a pénzt!Így kell ezt elintézni.Nézd meg neten a család védelmi központ címét és arra küldjétek el!

Úgy tudja szedni magára csak ha meg változott az anyja és a lánya lakcíme,miszerint nem élnek már egy háztartásba!

2011. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerektartásról tudok nyilatkozni, mert a férjem lánya is ennyi idős és miután külön költözött, megkérte az apját, hogy ezentúl ő kaphassa.

A bíróságra ketten beadtak egy keresetet, amiben a lány nyilatkozik arról, hogy ő szeretné ezentúl kapni a gyerektartást (hivatalosan rokontartás), a férjem pedig egy beleegyező nyilatkozatot adott.


A bíróság helyben hagyta, így azóta a lányának utalja, nem a lány anyjának.

2011. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!