Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek akkor ha...

Ti mit tennétek akkor ha kiderülne, hogy csak 2 évetek van hátra?

Figyelt kérdés

Ha egyetemen tanulnátok épp még 2 év lenne a suli befejezésééig. De a szülőd pedig nyakig úszna az adósságban.

Szerettek volna segíteni az anyukátokon. Elmennétek akkor inkább dolgozni bérmunkára abba két évbe? Hogy enyhüljön a szülő terhe?

Vagy járnátok a saját utatok?


2011. nov. 30. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Dolgoznék suli mellett, ahogy teszem azt most is.
2011. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem én nem adnám föl, és nem fogadnám el, hogy már csak két évem van, így úgy élnék tovább mint azelőtt. Amúgy mindent megtennék, hogy a két év sokkal-sokkal több legyen.
2011. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég h.ülyén fogalmaztad meg a kérdést, szerintem az emberek 99%-a arra asszociált, mikor idekattintott, hogy mit tenne, ha 2 év múlva meg fog halni valami betegség miatt. Elolvastam még háromszor, de még mindig nem utal a kérdésed az alatta leírt magyarázatra..


Amúgy én megpróbálnék suli mellett dolgozni. Vagy elmenni levelezőre, diákhitelből fizetni a tanulmányaim, a két év alatt dolgoznék, a fizetésem teljes összegét Anyukámék hitelére költenénk, az ő fizujukból vezetnénk a háztartást, majd,ha kifizettük azt a hitelt és befejeztem a sulit, valahogy kirukkolnám a diákhitel visszafizetését..

2011. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 év múlva meghalok nincs tovább...
2011. nov. 30. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:

???

Beteg vagy? :(

2011. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom! Tudom, ez nem segít, de nem tudtam szó nélkül hagyni...



Én biztosan arra törekednék, hogy az a 2 év a lehető legszebben teljen! ...és ami a sulit és a munkát illeti: én mennék dolgozni, hogy segítsek Anyunak, de ez én vagyok, nem tudom, hogy jó megoldás lenne-e.



A legjobbakat kívánom Neked, a hátralévő időkre!

2011. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, azt hittem, hogy a kérdésben úgy értetted, hogy a suliból van annyi vissza, mert alatta viszont nem említetted a bajt:/ Bocsánat...

Én hagynám az egyetemet, és segítenék a szüleimnek.


Kitartást, és sok erőt Neked!

2011. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lehet anyu azért "éhezik" hogy belőlem legyen valaki és egyetemre járat, hogy ne úgy kelljen később látnia engem, mint most saját magát.


szóval megbeszélés kérdése.


(habár, hallottam olyan anyákról, akik kisajátították a gyereket és nem engedték továbbtanulni, hogy hozza haza a pénzt - de gondolom te anyud nem önző és nem ilyen)

2011. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem két év elég nagy idő.

Én mindenképp az életre készülnék. Aki meghalni készül meg is hal, aki élni készül, élni fog.

A két év az nagy idő, az lehet akár öt is. Nagybácsimról az orvosok azt mondták, három napja van, ezek után még három hétig élt. Ha ilyen rövid időtávon ekkorát tévednek, mennyit tévedhetnek két évnél.

Amúgy én is meg fogok halni. Csak nem tudom mikor, lehet hogy holnap, lehet, hogy ötven év múlva. Pont ez teszi életünk minden napját értékessé. Igazán minden nap úgy kéne élnünk mintha az utolsó lenne.

Hatalmas gyógyító erő van a hitben. Keress egy jó vallási közösséget, olyat amelyben mélység is van! Menj el egy zarándokútra a gyógyulásodért! Sokan meggyógyultak egy-egy ilyen út után.

2011. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha 2 év múlva tuti meghalnék akkor mi értelme sulinak? Én nem pazarolnám arra az időmet, hiszen értelme sincs, csak a pénz megy el rá. Inkább dolgoznék, és a családnak segítenék, buliznék, élném az életem amíg lehet.
2011. dec. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!