Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire számít egy kialakuló...

Mennyire számít egy kialakuló párkapcsolatban, hogy milyen szakterületen helyezkedik el egyik-másik fél?

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés és lesznek akik felszínesnek gondolnak emiatt, de a kérdés azért merült fel bennem, mert tartok attól, hogy ha azt csinálnám amit szeretnék, akkor esetleg hátrányba szorulnék, mert nem egyetemet vagy föiskolát végeztem.


Elöre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 30. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom. Elsősorban nekem nem lényeg. Az az alap, hogy legyen művelt, találjon a szó. Egy nem egyetemet végzett is lehet művelt és egy egyetemet végzett is lehet műveletlen (ajjaj!)

Engem a neveletlenség, a "parasztkodás", a csúnya beszéd speciel jobban kiakaszt mint az, ha valakinek nincs diplomája. A szüleimnek sincs, a párom szüleinek sincs, az anyukája sérülés miatt nem is érettségizett, de nála rendesebb nőt keveset ismerek. Szóval nem ez a lényeg.

2011. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem semennyire
2011. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalat, hogy számít mondjuk a foglalkozás is.

Elég ritka foglalkozásom van, ami mellesleg olyan, hogy nő rajtam kívül szerintem nem is nagyon van az országban, és általában eddigi párkapcsolataimban volt olyan, hogy ez nem jött be a pasinak.

De a főiskolai végzettség nem egyenlő a tákékozottsággal és az intelligenciával. Nem lehet és nem is kell mindenkinek főiskolát végezni.

2011. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szamit. Nos mindenki azzal jon,hogy sem,pedig dehogyisnem...Felvazolom,hogy miert. Alapjaraton nekem se szamit,hogy kinek van diplomaja es kinek nincs. De az esetek tobbsegeben nem veletlen kinek milyen vegzettseg jutott, termszetesen az intelligenciat nem ez hatarozza meg. Edesanyam a vilag egyik legjobb embere a szememben, 8 altalanost vegzett,megis engem kitanittatott, es orvos lett belolem. Imadom ot, a hatalmas szivet, nagyon intelligens is, olyasmiket tud, amiket sok egyetemet vegzett megirigyelhetne, a gondolkodasa lebilincselo. Viszont nem tudok vele tudomanyos dolgokrol beszelgetni, a szellemi kivancsisagomat,"ehsegemet" sosem tudta kielegiteni. Az,hogy valaki jo ember, az egy dolog,az hogy intelligens az egy masik,es a lexikalis tudas az meg egy harmadik dolog. Elismerem,hogy sok eset van biztos,amikor egy szakmunkas messze tulfoloz lexikalis tudasaval egy egyetemet vegzett embert, es azt is elismerem,hogy rengeteg egyetemista buta,ostoba...De azt azert ne jelentsuk ki,hogy ez az atlag,mert ez nem igy van! Sok szakmunkas es sok egyetemista ismerosom van,es a kulonbseg eg es fold. Ugyanis akiknek igenyuk van magasabb szellemi tevekenysegre-tiszteletet a kivetelnek-azok altalaban nem szakmunkasnak mennek. Ezzel nem szeretnek senkit megbantani,de az atlag bizony az amit en irok. Megeltem mar ezt-azt es tudatosan vagy tudatalatt nekem meg nem volt diploma nelkuli parom, viszont szellemi "kielegulesben" sem szenvedtem hianyt. Masfelol,ahogy teged is zavarhatja a masikat ez annyira,meg ha engem nem is,mint peldaul az,hogy az egyik fel gazdag a masik meg nem. Akarhogyis nezzuk, szerintem ez jelentosebb kulonbseg mint az,hogy az egyik felnek barna a masiknak meg szoke hajszine van. Es ha nem is rogton,idovel ez kiuthet. Egyebkent mivel foglalkozol?
2011. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 20:47:Mivel foglalkozol?
2011. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fegyverkészítő iparos, illetve fegyverszakértő vagyok :)
2011. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tényleg komolyan gondolja a kapcsolatot, akkor ennek nem lenne szabad szerepet játszania. Fontosabb, hogy művelt, intelligens és udvarias legyen. Mindkét félre értve. Ezeket a tulajdonságokat pedig nem a diplomához adják. Én diplomás vagyok, de néhány évfolyamtársam katasztrófa volt.

Fontos, hogy a fél szeresse amit csinál, és meg is tudjon élni belőle. Manapság sok diploma semmire sem jó, ellenben egy jó szakmával el lehet helyezkedni és jól is lehet keresni.

A férjem jövőre diplomázik majd, és nem befolyásolta a kapcsolatunkat, hogy neki hivatalosan csak érettségije van, nekem meg diplomám. Talált egy jó munkahelyet, ahol a tudást nézik, nem a papírt (legalábbis azon a területen). A fősulin pedig régi álomszakját végzi.

A szüleimnél szintén nem játszott szerepet. Apum víz-gázszerelő (előttem egy évvel érettségizett, közel a 45-höz), míg anyum PSZF-et végzett. Már 34 éve házasok.

2011. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem orvos vagy, akkor nem számít a szakterület, csak az, hogy megértsék egymást. Az orvosok az külön kaszt.
2011. dec. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az lehet probléma, ha az ország 2 különböző végében kaptok állást...
2011. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A diploma nem jelent semmit. Nemrég államvizsgáztam, ahogy körbenéztem a folyosón ülő, diplomára váró embereken, háááát.

Volt olyan felelet, amit végighallgattam, mert X embernek bent kellett lennie a bizottságon kívül. Őszintén csodálkoztam, hogy átengedték őket, amikor olyan kérdésekre nem tudtak felelni, hogy hány megyéje van az országnak.

Vagy a diplomavédés. Azt aláírom, hogy nem mindenki tud/szeret szerepelni, esetleg akadozva beszél közönség előtt, de hogy belekérdeznek a saját diplomamunkájába és csak bután néz...

Ennek ellenére MINDENKI diplomásként jött ki onnan, senkit se buktattak meg.

2011. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!