Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom totálisan megzakkant!...

Anyósom totálisan megzakkant! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyósom szavaival élve "tehenet borjával" helyzetben mentem a férjemhez, ugyanis van egy három éves lányom.

Az esküvőnket végigduzzogta, de azt főleg, hogy egy ilyen kétes nőszemély, mint én teherbe merészelt esni a fiától.

Ezt így visszahallottam a munkatársamtól aki a szomszédja.

Alapvetően viszont nincs konfliktus. Én nem provokálom őt, ha ő próbál, akkor kitérek.

Viszont nemrég megtudta (elcsípett egy beszélgetést a férjem és köztem) hogy apás vajúdást tervezünk, magyarán, hogy a férjem, míg vajúdok velem van.

Na itt aztán elkapta a nemtommi, folyton hív telefonon, hogy ő akar bejönni a szülőszobára, meghogy ő elkezd egy dúlatanfolyamot, amivel segít nekem (?). Finoman elutasítottam, de nem érti meg!

Durván is kijelentettem, hogy nem, Marika NEM JÖN BE AMIKOR ÉN SZÜLÖK!

Visszakérdez, miértnem jöhet, ha a férjem igen?

Mert a férjem és még a gyerek apja is!

Erre rávágja, hogy ő meg a gyerek nagyanyja, de úgy mindha ez előrébbvaló lenne a szülőségnél.

Elegem van. Elfáradtam. A férjem is próbálja leállítani, volt már szépszó, kiabálás. Ekkor egy-két nap kuss, utána felhív, hogy menjek el Vele egy kismamatanfolyamra, mert ő beíratta magát és engem.

Hiába mondok bármit, LE VAN TOJVA!

30h km


2011. nov. 30. 20:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
szard le te is
2011. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha nem veszem fel a telefont, akkor idejön, csenget, üti az ajtót. Bármikor!
2011. nov. 30. 21:02
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
Rosszat rosszal fizeted. Szemet szemért, fogat fogért, igaz? Ugyan ez a te szülésed, de ha csak bosszúból nem engeded be, akkor te se vagy jobb, mint ő.
2011. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
ő letoj téged, te is tojd le őt. a szülőszobába meg nem fogják beengedni, ha a s.ggét a földhöz veri se.
2011. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ljuden: Te beengednéd az anyósod -akivel nem jó a viszonyod és csak azért akar jönni, hogy bosszantson- a szülőszobába, mikor vajúdsz, a kiscsizmád tele van mindennel a fájdalomtól?
2011. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Látom neked is hiperaktív,minden lépben kanál anyósod van mint nekem.Mond meg neki ez a te életed,felnőtt ember vagy.És senkire nem tartozik a szülés csak rátok.

De ha már így viselkedik akkor kösd fel a gatyát mert a te gyereknevelésed nem lesz jó...Tapasztalat.

2011. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ljuden !

Nem bosszú, nincs miért bosszút állnom.

Az én szülésem, had én döntsem már el, hogy kit szeretnék magam mellé. Nem vagyok kezdő.

Azt viszont tudom, hogy végig piszkálna!

2011. nov. 30. 22:06
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Na, ez most reggel a 3. kérdés, ahova leírom, hogy alapvetően anya, anyós párti vagyok, de ..... Ez csúcs.


A tehenet borjával-t én is szoktam mondani. Én is abban a helyzetben vagyok, mint te. Volt egy kislányom, amikor babával a pocimban tavaly férjhez mentem. Én is mindig azt mondtam, hogy tehenet borjával. :)


Mondd meg anyósnak, hogy ez APÁS szülés, azaz az apa van ott. Ketten fogtok ott lenni, amikor a TI babátok megszületik. Majd akkor megnézheti, ha kivisznek szobára, és már látogatás van. Ennyi . Ha kell, mondd el ezerszer.


H meg itt a szülés, akkor nem is kell tudnia, hogy bementetek. Ráér felhívni, ha megvan a pici. Addig anyukádék vagy barátnő is vigyázhatna a kislányodra.


De ez a típusú anyós tudod, mennyire bele fog szólni a gyereknevelésbe? Már most se hagyd magad!


Aki meg azt írta, hogy miért nem engeded be.... Ezen az alapon be lehetne hívni mindenkit, 2 nagymama, 2 nagypapa, tesók, sógorok, sógornők.... Aztán épp csak az orvos nem férne oda.... A szülés 2 emberre +doki+szülésznőre tartozik. Életed meghatározó élménye lesz, amit 20-30-40-50 év múlva sem felejtesz el ( de hát ezt már tudod). Nem mindegy, hogy emlékszel vissza rá.

2011. dec. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Na ilyent se hallottam még. És még én panaszkodom anyósra, hogy tapogatja a hasam...

Nem, kizárt, hogy beengedném. És ha a kórházban szólsz, hogy semmi szín alatt nem akarod, hogy ott legyen, akkor szerintem gondoskodnak róla, hogy kirakják.

Én sem értem azt, aki azt tanácsolja, hogy ha be akar menni, ám legyen. Ez annyira intim dolog, hogy az ember nem akar mindenki előtt kitárulkozni...

2011. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szólj a kórházban akkor nem fogják beengedni. Egyik ismerősömnek az egyik ismerőse (egy nő aki azt hitte nagyon jóban vannak) akart mindenáron bemenni, de nem engedték be, mert a kismama megmondta, hogy őt semmiképpen se engedjék a közelbe se.
2011. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!