Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elmenjek, vagy...

Szerintetek elmenjek, vagy ne? Anya kiborít.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most lesz a gólyabál az egyetemen. Egy éve erre vártam, nagyon szerettem volna elmenni, de anyukám nem engedett, mondván, hogy nincs rá pénz. (Persze hugom, meg az ő drága ruháira van, a jegy árát meg sajnálja tőlem de mindegy.) Kezdtem beletörődni, hogy nem megyek, viszont most mégis kezdtem meggondolni magam. Egy kis hazugsággal el tudom érni, hogy mehessek, ugyanakkor lelkiismeret-furdalásom is van miatta. Mennék nagyon, mert szinte sose mozdulok ki itthonról, viszont hazudni kell hozzá :/

Szerintetek elmenjek?

19/L


2011. nov. 30. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
menj
2011. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
persze!!! majd ezért maradsz ki a gólyabálból! a lelkiismeretfuldadlást tartogasd buli utánra.
2011. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
persze, menj el!
2011. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem SEMMI nem ér annyit, hogy a hazugság útjára lépj, különösen ne édesanyáddal szemben... Ez életed legalapvetőbb kapcsolatát kezdené ki... Ezen felül a jellemedet is torzítaná. Mert ha egyszer ráérzel az ízére, hogy a nem egyenes úton milyen egyszerűen lehet boldogulni, lassan elsorvadnak a gátlásaid, és hipp-hopp ott találod magad, hogy már nem tudsz és talán nem is akarsz őszinte lenni semmilyen kapcsolatodban...


Ennyit nem ér. Inkább gyűjts pénzt, vállalj el valami kis munkát valakinek, korrepetálást, ház körül, lapkihordás stb, hogy legyen pénzed, amit TE megkerestél BECSÜLETESEN!


:)

2011. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Néha nem árt egy kis füllentés. :) Majd két hétre rá bevallod anyukádnak. :)
2011. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Egy éve vártad, és nem tudtad összespórolni rá a pénzt?
2011. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen csak egyszer van az életben. Miért hagynád ki?

Én inkább azt mondom,hogy beszélgess el anyuddal, de mindenképpen nyugodtan, valahogy inkább győzd meg.

Nem csak méreg drága ruhák vannak.:) Vannak olcsóbbak is.

2011. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
mennyi a gólyabál belépőtök? Nálunk azt hiszem 2000 volt, de lehet 5000 (ennél biztosan kevesebb). Alló jegy nincs vagy mi? Ruhád van? Akkor nem értem miért ne mennél? Kérj pénzt apukádtól, nagymamádtól. Mond hogy később visszafizeted vagy mit tudom én. Mit hazudnál amúgy?
2011. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudsz valami középutat találni, hogy elmehess, de hazudnod se kelljen? (Mert ez alapján gondolom, mégis lenne rá pénz valahonnan, ha el tudnál menni hazugsággal!) Ajánlj fel cserébe valami plusz segítséget anyukádnak, vagy mondj le valami más igényedről nyíltan, amire viszont adna pénzt.


Attól is függ, alapból milyen anyukáddal a kapcsolatod, mennyire vagy lelkizős, önostorozó, rágódó típus, mennyire vagy olyan, aki jól tudja érezni magát egy gólyabálban hazugság árán is.


Teljesen megértem egyébként, hogy el szeretnél menni! Mondd el otthon, miért fontos ez neked, hátha megértik. Sima estéken nem tudsz többet elmenni bulizni a csoporttársaiddal?

2011. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

2000 a jegy, és van rá pénzem. Tavalyról ruhám is van. Viszont anya szerint alpári dolog ugyan abba a ruhába menni, mint tavaly, valamint fodrászra, kozmetikusra és manikűrösre is szükség van, ezekre viszont nincs pénzem. Nekem tökéletesen megfelelne a tavalyi ruha, meg tudom csinálni a hajam, stb, de hát nem engedi...

A helyzet nagyon bonyolult, a kapcsolatunk nagyon rossz, teljesen egymás ellentétei vagyunk és sajnos nagyon lelkizős vagyok...

2011. nov. 30. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!