Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog még valaha tisztelni a...

Fog még valaha tisztelni a családom?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, másfél éve fejeztem be a középiskolát,ezután kétszer is jelentkeztem főiskolára, de mindkét alkalommal meggondoltam magamat és végül nem iratkoztam be. Munkám sincs, nem is nagyon kerestem, csak hébe-hóba küldözgettem el pár helyre az önéletrajzomat, főként a család nyomására. Nagyon sok konfliktusom van emiatt a családommal, rendszeresen megkapom,hogy nem csinálok semmit egész nap, csak itthon ülök és nyomom a gépet, míg ők húzzák az igát én persze ilyenkor kézzel-lábbal tiltakozom, pedig tudom,hogy igazuk van. Általában azzal védekezem,hogy tesóm hiába dolgozik(mert ugye ő a sztár a családban mivel fősulira is jár+dolgozik is), mégis ugyanúgy nem ad bele a számlákba vagy a kajába mint én, tulajdonképpen az egészet magára költi. Én sem adok bele semmilyen számlába, viszont semmire nem kérek pénzt a szüleimtől, se ruhára, se szórakozásra, se semmire, nem is lenne pofám hozzá, azok után,hogy nincs munkám. Így szerintem semmivel sem használom ki őket jobban , mint a testvérem, amit ők is elismernek(néha), és azt mondják,hogy legalább a bátyám elfoglalja magát valamivel én viszont nem és ő legalább tud magának vásárolni ezt-azt. Rendben, ezt is aláírom.

A családban általánosan azt gondolják rólam,hogy egy lusta disz nó vagyok, ezért nem dolgozom, pedig teljesen más oka van, amiről nem beszélek nekik mert cikinek tartom és nem szeretném elmondani senkinek(csak anyukám tud róla). Igazság szerint nincs semmi önbizalmam.Ezt otthon nem gondolják rólam, mert eléggé határozott ember vagyok és mindig kimondom a véleményemet. Alapvetően tényleg ilyen vagyok, szóval nem vagyok egy félénk nyuszi, aki meg sem mer szólalni. Ugyanakkor az utóbbi években teljesen önbizalomhiányos lettem, ennek több oka is van, középiskolában első két évem szörnyű volt, ezért az evésbe fojtottam a bánatom és ennek köszönhetően eléggé elhíztam. Jó pár éve küszködöm ezzel, mindig eltervezem,hogy teszek ellen, de soha sem sikerül. Egészen addig fajult ez a dolog,hogy már abszolút semmi önbizalmam nem maradt(legalábbis a külsőmet tekintve, de ez kihat a belsőmre is). Ez az önbizalomhiány elég nagy problémákat okoz nekem. Ha pl. megyek az utcán, mindig azt hiszem,hogy mindenki engem néz, ezért ha valaki szembe jön, mindig a földet nézem és azt várom,hogy az illető végre elhaladjon mellettem és végre felnézhessek. Ugyanez a metrón és a buszon, vagy akár egy bevásárlóközpontban. Végig leszegett fejjel ülök, legalábbis a metrón, buszon pedig körül se nézek, hanem mindig leülök legelöl,hogy nehogy el keresztül kelljen mennem a buszon és mindenki megbámuljon.

Ez az egész a munkakeresésnél is előjön, amikor rám szólnak,hogy keressek már végre munkát, rám jön a remegőgörcs, és már csak azért nem akarom elküldeni az önéletrajzomat helyekre, mert előre attól rettegek,hogy esetleg visszahívnak telefonon és beszélnem kell. Igazából félek tőle,hogy hülyeségeket beszélek össze-vissza az izgalomtól és néha még a hangom is remeg, ha meg nem akkor belül remegek mint a kocsonya amíg le nem teszem a telefont. Attól is tartok,hogy el kell mennem egy interjúra és magamról beszélni, nem nagyon tudok mit mondani, még egy munkahelyem sem volt, csak egyszer voltam egy gyakorlaton.Félek,hogy remegne a hangom , vagy elvörösödnék vagy össze-vissza beszélnék hülyeségeket. Ezen kívül attól is félek,hogy a munkahelyemen nem fogadnak be, elég nehezen megy nekem ez a beilleszkedés dolog, mindig el kell telnie egy kis időnek,hogy fel tudja szabadulni.Annyira frusztrálnak ezek a dolgok,hogy ezért próbálom kerülni vagy húzni-halasztani a munkakeresést.

Ezen kívül az iskolával is néha cseszegetve vagyok, hogy nem elég,hogy nincs munkám de még csak iskolába sem járok. Azt is elég érdekesen fogadták 1-2-en a családban(mert van aki azért megért),hogy már 2 főiskolára nem mentem el, és hiába magyarázom,hogy egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy mit tanuljak, vagy egyáltalán mit érdemes tanulni, ha egyáltalán van ilyen még...

Nagyapám konkrétan teljesen kiborult,hogy nem járok főiskolára, úgymond elvárta volna tőlem,hogy menjek, mert sokszor adott pénzt a középiskolai költségekre, meg nyelvtanulásra, de én azért ezt valamilyen szinten viszonoztam is, mert szépen leérettségiztem és nyelvvizsgám is van. Neki a főiskola a mániája, csak az olyan embert tekinti valakinek aki főiskolára jár és nekem előadta,hogy elfogadja a döntésemet,hogy még nem tudtam választani, de a hátam mögött a többieknek a telefonba mondja,hogy "már másodéves lenne, ha elment volna a főiskolára", meg "már az első féléve meglenne ha elment volna a másik főiskolára"...

Támogatni is akart, azt mondta,hogy majd ő fizeti egy darabig a fősulit, de én ezt nem szeretném, mert akkor túl nagy beleszólása lenne a dolgokba, inkább örülnék ha magamnak tudnám fizetni, már csak büszkeségből is, de egyelőre ennek még esélyét sem látom, pedig februárban jó lenne jelentkezni valahova. Most már eljutottam odáig,hogy teljesen mindegy,hogy mit tanulok, úgy is mindenre rá van fogva,hogy nem ér semmit, akkor tanulom azt ami érdekel, amiben úgy érzem,hogy jó vagyok.


Kinek mi a véleménye erről az egész történetről?


Köszi ha elolvastátok, bár kicsit hosszú lett.


2011. dec. 1. 00:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó pont van a leírásodban, kapaszkodj ebbe. Azt írod, van olyan foglalkozás ami érdekel, amiről úgy érzed jó vagy benne. Tehát, legyen ez a cél, olyan irányba menj tanulni, ahol ezt a szakmát kitanulhatod. Mivel a beiratkozásig még van időd, beszélj anyuddal és menjetek el egy pszichológushoz aki segít neked abban, hogy el tudd fogadni magad, mert itt már súlyos önértékelési problémák állnak fenn. Kitartást kívánok neked, most alapozod meg az egész eljövendő életedet, ennyit tegyél meg magadért!
2011. dec. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Őszinte leszek, szerintem szánalmas a jelenlegi életviteled, és a saját érdekedben sürgősen változtatnod kell.


Nagyon visszatetsző, hogy 20 évesen otthon mereszted a segged, nem csinálsz semmit, és akkor még van képed a bátyádhoz hasonlítanod magad, hogy ő sem ad haza pénzt - nos, lehet, de ő tanul, dolgozik, halad az életben, esélyt adva magának arra, hogy néhány éven belül önálló lehessen, te viszont sosem tudsz majd elszakadni a szüleid támogatásától, ha így folytatod. Ami egyrészt siralmas egy felnőtt nő számára, másrészt a szüleid bármikor megunhatják - megjegyzem jogosan - ezt az életmódot.


Csehov bármely művébe elmennél főhősnek, kifogást kifogásra halmozol, de hogy egy fűszálat is arrébb tegyél a cél érdekében, az nonszensz. El vagy hízva, oké. Fogyjál le. Otthon ülsz egész nap, akkor fogd magad, és menjél futni, sportolni.


Vagy ez az életcélod, egy ingyenélő, elhízott, önbizalomhiányos nőként, magányosan leélni az életet?

2011. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hát időd az van... :)

lassan kicsibe kezd

kis célok, ha valóban változtatni szeretnél !!!

elkényelmesedtél, mondhatnám lustultál

add meg magadnak a kezdő lökést, aztán beindulnak a dolgok

és az önbizalom is helyreáll

szerintem szerencsés vagy

2011. dec. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kinek mi a véleménye erről az egész történetről?"


Nincs itt semmi megdöbbentő. Pszichoterápiára kell járnod, az segíthet.


ma 00:57


Szerinted ha jól lecseszed a kérdezőt, akinek a fő problémája a beteges önbizalomhiány, akkor majd minden jó lesz? Nem kell moralizálni, a kérdezőnek pszichiátriai segítség kell, nem az, hogy még páran elmondják neki, hogy szánalmas az élete, azt ugyanis nagyon is jól tudja, ezért írta ki a kérdést.

2011. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: Igen, fognak még tisztelni, de azért tenni is kell.

Ahogy kiolvastamm a soraidból, anyuddal jó a kapcsolatod. Vele beszélj erről, és akkor meg is tetted ezzel a változáshoz felé út első lépését. Mert ő tisztelni fog azért, hogy őszínte vagy vele és segíteni fog, mert szeret.

2011. dec. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy tisztelni fognak e, mert azt ha kiérdemled akkor igen, hanem pánikbeteg tüneteit írtad le. El kellene menned pszichológushoz, vagy idegorvoshoz. Ez a betegség magától nem múlik el. A pánikbetegnek nem termelődik szerotonin, ez okozza a tüneteidet. Önbizalom hiány, azt hiszem , hogy mindenki engem néz, nehezen fogok neki bármiféle munkának, fáradságérzet stb.Menj minél hamarább orvoshoz. Orvos válaszol.hu oldalon, kérj pszichológustól tanácsot, merre indulj el. De addig is lehetne homeopátiás szert szedned, ami nem tompít el, de a nyugtalanságodat, megszünteti.SEDATVE PC. [link]

Betegségről bővebben olvashatsz: [link]

Itt olvashatsz bővebben erről a betegségről

2011. dec. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! jól látjátok a dolgot, egyet értek mindenkivel, kivéve az utolsó kommentelővel, szerintem nem vagyok pánikbeteg, ez önbizalomhiány...


ma 01:05:

"szerintem szerencsés vagy"


Ezt hogy érted?

2011. dec. 1. 11:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként tök jó volt kiírni magamból ezt az egészet, egyfajta megkönnyebbülés.A válaszotok adott egy löketet ahhoz,hogy változtassak és el is kezdem még ma. Ha úgy érzem elakadtam, akkor mindig ezeket a kommenteket fogom visszaolvasni...
2011. dec. 1. 11:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Pánikbetegséggel együtt jár az önbizalom hiány.


"Attól is tartok,hogy el kell mennem egy interjúra és magamról beszélni, nem nagyon tudok mit mondani, még egy munkahelyem sem volt, csak egyszer voltam egy gyakorlaton.Félek,hogy remegne a hangom , vagy elvörösödnék vagy össze-vissza beszélnék hülyeségeket. Ezen kívül attól is félek,hogy a munkahelyemen nem fogadnak be, elég nehezen megy nekem ez a beilleszkedés dolog, mindig el kell telnie egy kis időnek,hogy fel tudja szabadulni.Annyira frusztrálnak ezek a dolgok,hogy ezért próbálom kerülni vagy húzni-halasztani a munkakeresést. "

Ez is a pánikbetegségre utal. Az evési kényszer is az idegbetegség tünete

2011. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem döntsd el mit akarsz az életedtől.


párkapcsolat

munka

önállóság

elégedettség


Gondolom te is ezekre vágy.Tenni kell érte.Először magadat próbáld rendberakni.Érdemes lenne társaságba járnod és rendszeresen sportolni.Persze írhatnám én a terápiát is vagy az orvoslást,de hidd el a rendszeres sport,lelkileg és fizikailag is segít helyretenni.Utána már rajtad múlik,hogy mennyi kitartásod van.


Úgy nem lehet semmibe sem belekezdeni,hogy "áh úgysem fog sikerülni". De igen sikerülni fog,mindent amit akarsz!!!!


Kezd el a fősulit,ha tényleg van olyan szak,amire szeretnél menni.Lehet a beállítottságod miatt a humán szakok neked pöpecül mennének.Menj el pár nyíltnapra én azt mondom.Valakit hívj el,hogy elkísérjen,h ne kelljen egyedül menned,aztán hajrá:))))

Addig is valami munka is kellene,érdemes elvállalni valami akármilyen melót,ahol még úgy ahogy elviseled dolgokat,legalább megtudod milyen a rendszeresség és az az érzés,mikor fizetést kapsz(akármilyen kevés is az).Vagy önkéntes munka?Az is nagyon jó dolog,referenciának mindenképp,az önéletrajzban is jól mutat majd.Mikor tanulsz,már tudsz diákszövetkezeten belül diákmelót találni,az is jobb mint a semmmi.


Én azt mondom gondold el mit akarsz:)


Ha már elég erős vagy,és még nem jársz suliba,akkor akár még kimehetsz külföldre is melózni.Pincérnek vagy valaminek.(aki hajón dolgozik-bár nagyon nehéz meló-az kap ott szállást,ételt,munkaruhát,szóval nagyon költened nem kell)...


Annyi lehetsőg van,ne add fel:)

2011. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!