Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem/értessük meg...

Hogyan értessem/értessük meg végre anyósomékkal, hogy nem vihetik el az unokát néhány napra?

Figyelt kérdés
Tudom, elég furcsa kérdés. Anyósomékat eddig alig látta a fiunk és most minden áron el akarják vinni néhány napra magukkal. A férjem már mondta nekik, szépen, csúnyán, hogy még nem, de nem használt. Most azzal jönnek, hogy én biztos el akarom tőlük zárni a gyereket és ügyvéd segítségét kérik(?). Kezd elegem lenni.
2011. dec. 1. 07:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Ügyvéd?? Miért akarják elvinni magukhoz? A gyerek a tiéd és a férjedé, ti vagytok a szülei/gondviselői, nem viheti el tőletek senki, max. a gyámhivatal!!!
2011. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy. Nem és kész. Felesleges ezen vitázni. Azt azért nem tudom elképzelni, hogy a tudtod nélkül viszik el. Ha meg tudod, akkor nem adod oda, nem engeded. Sértődjenek meg. Csak nem lesz bunyó a gyerkőc miatt. 


Ennél humánusabb megoldás, ha mindannyian mentek, és te ezalatt a pár nap alatt megpróbálsz kissé háttérbe húzódni. Figyelni őket.

2011. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a pici? Mert ha nagyon pici, értsd pár éves, akkor mondd meg nekik, hogy a gyerek nem is ismeri magukat, sosem volt külön tőlem, más helyen pláne nem. De mama, ha többször találkoznak vele, megszokja magukat, akkor ha nagyobb lesz, mehet, ha akar. Én alapvetően szülő és anyós párti vagyok, sosem szidom csak azért, mert anyós, és akkor utáljuk, de most igazad van. Ügyvéd sem tud segíteni. Ha nagyszülői láthatásra célozgat, az akkor van, ha a szülő nem engedi látni, de az is havi 1 nap, és mivel láthatja a picit, ez is tárgytalan.
2011. dec. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Miért akarják elvinni? Rögtön pár napra? Nem normálisak. Ha meg ennyire elvakultak, hogy ügyvédhez akarnak ilyesmivel fordulni, na akkor jobb is, ha nem vigyáznak rá fél órát sem, nemhogy napokat.
2011. dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

az én anyósomnak is ez a mániája (mert mit szólnak az ismerősök, hogy őnála még nem aludtak az unokák?)


persze, mondanom sem kell, hogy úgy viselkedik velük (parancsolgat, kiszolgáltatja magát), hogy eszükben sincs ott aludni


most már iskolások, de míg kicsik voltak sosem engedtem volna meg

2011. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

ja, bocs, előző vagyok, csak a válasz maradt le:


szóval mindig megmondtam neki kerek-perec, hogy NEM.

A gyereknek otthon a helye és kész.

2011. dec. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kicsi 3 éves lesz, ez idő alatt 3X látta őket, az utolsó alkalommal (kb 2 hónapja) még rá haragudtak, hogy fél tőlük. Most azért akarják néhány napra elvinni, hogy "Így majd gyorsan megismeri és megszereti őket". Elég érdekes elképzelés és azonnal meg is mondtuk nekik, hogy erről ne is álmodjanak. Jöjjenek gyakrabban, ismerje meg őket így, aztán meglátjuk. Ügyvéddel azért fenyegetőznek, mert ugyanolyan "jogokat" akarnak, mint a másik nagyszülők. Eléggé nehezményezték, hogy a szüleimhez a kicsi boldogan szaladt oda és össze-vissza puszilgatta őket. Igen, nagy a különbség, de azért, mert a szüleimmel együtt éltünk amíg pici volt és még ma is minden nap látja őket, játszik velükk, imádják egymást, persze, hogy nekik a nyakukba ugrik.

2011. dec. 1. 08:19
 8/22 anonim ***** válasza:
16%

Az anyós, az tulajdonképpen nagymama, aki egyszer már felnevelt egy(vagy ki tudja, hány) gyereket,tehát nem hinném, hogy annyira veszélyes lehet.A gyereknek is jót tenne, ha intenzívebben tartaná a mamával(és egész rokonsággal) a kapcsolatot, már kicsi korától kezdve.

Ha a mama normálisan viselkedik a gyerekkel ,megbízható és biztonságos körülmények között lakik, akkor nem értem, miért kell tőle tartani.

Biztos nagyon szeretnének többet lenni az unokájukkal, ami érthető.

Ügyvéd ezzel nem hiszem, hogy foglalkozna.

2011. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Alapvetően én is támogatom az anyós-unoka kapcsolatot. Ha én, mint meny haragszom valamiért anyósomra, azt nem vetíthetem a gyermekemre illetve a férjemre. Szóval kompromisszum párti vagyok. De ha valóban igaz, hogy 3 év alatt 3× látta az unokát, akkor nem kellene rögtön több nappal kezdeni. Némi összeszokás után akár viheti is.
2011. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

8:26


szerintem neked jó anyósod van, aki valóban szereti a gyermekét és az unokáját. az ilyen mamától valóban nem kell tartani

DE

sajnos sokan vannak olyanok, akik csak villogni akarnak az unokával és valójában alkalmatlanok a gyereknevelésre (páromtól tudok sztorikat, amik hallatán majdnem elájultam)

2011. dec. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!