Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a spórolásra?

Hogyan vegyem rá a spórolásra?

Figyelt kérdés

Ismét (!) brutális vízszámla jött. A férjem úgy fürdik, hogy először teleengedi a kádat, ázik benne, utána szappanozik és még egy zuhanyt is rátol.

Van miből kifizetni, de erre fáj a szívem, mert ez gyakorlatilag pocsékolás.


No meg költözünk külföldre, ott még nehezebb lesz beosztani a rezsit, pláne, hogy eleinte nem számíthatunk hűdejó bevételekre.


Ma reggel jött neten a számla, megmutattam neki, ő is elhűlt tőle. Most ismét fekszik a kád vízben...GRRRR.


(Nem a kádban fekvést sajnálom tőle, de naponta túlzásnak tartom, hogy kád teleengedve ÉS zuhany is.)


2011. dec. 2. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
mond meg neki hogy ez pocsékolás és hogy nem érted minek fürdik 2szer
2011. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
dugd el a káddugót
2011. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kád-dugó eltüntetése jó ötlet :D

Beszéld meg a férjeddel, hogy ezt pazarlásnak tartod, és inkább hetente mondjuk egyszer üljön be a kádba.

Az én férjem is szeret ellazulni a kádba, hetente egyszer vagy kétszer szokott.

Egyébként mennyi a vízszámla? Úgy értem, hány köbmétert számláztak ki?

2011. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló felfogással éltem. Télen-nyáron a forró vízben való fekvés volt az én kis nyugtatóm. Viszont ha nem folyt a víz a csapból és nem hallottam a jól eső zubogást, akkor már nem éreztem jól magam. Szóval stresszesebb napok után a dugót is kivettem a kádból, ha megtelt. :(

Tudtam, hogy iszonyat hülyeséget csinálok, de valóban megnyugtatott a dolog. Szükségem volt rá.


A 2. számla után közölte a párom, hogy jó-jó ő mindent el tud fogadni, de ez már saját luxus kiadásaim terhére megy. Közös kasszán vagyunk ugyan, de némi külön pénze van mindenkinek az ilyen típusú kiadásokra. 2 vízszámlát fizettem magamnak. Már nem így nyugszom meg. Néha kísértésbe esek ugyan, ezért kissé lentebb vettem a meleg víz mennyiségét.


Valahol "sorstársként" sajnálom a párodat, de sajnos be kell látnia, hogy a mai világban ez nem megy. Talán 2 használható ötletet is adtam. :(

2011. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kétféle számla jött, az egyik a vízművektől, a másik a csatornázásért. 18 köbméter, pedig lakásban élünk, öntözni se kell. Igaz, ez kéthavi, de akkor is nagyon sok.
2011. dec. 2. 09:47
 6/8 anonim ***** válasza:
18 köbméter? O.O Ez nagyon sok. Nekünk kertesházra jön havi nyolc köbméter, négy emberre, locsolni is szoktunk a kertben.
2011. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, viszont mi ketten vagyunk, társasház miatt kert sincs.

Ezért tartom túlzásnak a havi 9 köbmétert.


Az igaz, hogy a zuhanyrossz, mert annyira erős víznyomással vált csak át zuhanyra (kisebbnél visszcsapja a kád csapjára), hogy szerintem egy új csap is sokat segítene.

2011. dec. 2. 11:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg jobban fűteni a fürdőszobát. Én is sok vizet használok el, mert megfagynék, ha nem engedném magamra a forró vizet.
2011. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!