Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak miért nem tetszik,...

Anyámnak miért nem tetszik, ha így köszönök az idősebbeknek?

Figyelt kérdés

Tanároknak, idősebb boltosoknak általában Jó reggelt/jó napot/jó estét-tel köszönök. Anyám mondta, hogy illetlenség, hozzá kellene 'mondanom' a kívánokat is.

17l


2011. dec. 3. 12:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Anyukádnak valamilyen szinten igaza van, én is úgy tanultam anno, hogy a "kívánok"-ot elhagyni nagyfokú illetlenség. Mégis, én sem teszem hozzá, és nekem is anélkül szoktak köszönni.
2011. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
37%

Édesanyádnak igaza van. Így egy kissé illetlen. Bár én azt veszem észre, hogy rövidül a nyelv, sajnos. Középiskolában dolgozom, a gyerekek 99%-a ugyanúgy köszön mint te. Már megszoktam, mert tudom, hogy nem rossz szándékkal köszönnek így. Régebben ez a forma kifejezetten udvariatlannak számított, legfeljebb a magasabb társadalmi rangúak engedhették meg az alsóbb néposztályok felé, de ők hozzá tettek egy nevet; pl. "Jó napot János!."

De mit is ragozom. Hagyományosan illetlen így köszönni, és kész.

2011. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ezt régen kb ilyen idős lehettem, valaki szintén megjegyezte, ha csak ennyit mondok, inkább ne is köszönjek, mert illetlenség. De azért lássuk be az emberek zöme így köszön. Na most szerintem teljesen mindegy mit mondunk, helló, szia, jó napot stb... a gesztus részedről meg volt, hogy köszöntél előre. Nyilván az artikuláción, hangsúlyon, és a mimikán látszik, hogy csak odalökted, vagy illendően szerettél volna köszönni.

Úgyhogy ha csak a boltba megyek be, mind a mai napig jó napot-ot kívánok, viszont azért ha hivatalba, bankba, vagy ehhez hasonló helyekre kell mennem, ott már hozzáteszem a kívánokot is... És akkor ebből most mégis csak az derül ki, hogy igen, az hozzátartozna :-)

2011. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%

Egy ideig én sem mondtam hozzá a "kívánokat",mikor egyetemre kerültem irtó módon le lettünk bacva. Azóta használom, sőt már csak így áll rá a számra.

De szerintem nem olyan nagy baj, ha nem mondod hozzá.

2011. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Én is igy köszönök. Nem iletlenség , nem muszáj a kivánok-ot hozzáadni lehet hogy ő ugy szokta meg, és ez igy furan hangzik neki
2011. dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

> Anyám mondta, hogy illetlenség,

100éve még tényleg illetlenség volt...

2011. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Nekem se szokott ráállni a szám a "kívánok"-ra, de hivatalos helyen igyekszem figyelni, mert elvileg ez a hivatalos köszönés.

Egyébként a "viszlát" helyett is "viszontlátásra"-t kell mondani, de arra se egyszerű rávenni magam :D

Megszokás :D

2011. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
Én is így köszönök mindenkinek, egyik tanárom folyton ki is javít, de nem tudom rávenni magamat minden helyzetben, hogy kimondjam azt a kívánok-ot. Kezdjük ott, hogy ha illedelmesen, hangosan, artikulálva, sőt, még kicsit mosolyogva is ráköszönök valakire, akkor már eleve nem vagyok tiszteletlen és bunkó. Szerintem.
2011. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem minden a hangsúlyon múlik. Ha katonásan mondod, hogy Jó napot, akkor az valóban olyan semmilyen, már-már bunkó.

Viszont én sem szoktam hozzá tenni a kívánokot, de az én Jó napot kiejtésem eléggé dallamos, barátságos, és eleve mindig mosolygok, úgyhogy nem érzem tiszteletlennek a köszönésemet, csak mert elhagyok 1 szót a végéről.


22/L

2011. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem is illetlenség, anyum ugyanúgy mondta nekem is, mint a tiéd. Most már én is furának hallom 'kívánok' nélkül. Próbáld ki te is, szerintem hamar megszokja az ember:)

22L

2011. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!