Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyámnak...

Mit csináljak, ha anyámnak pszichotikus beütése van, de ezt rajtam kívül senki nem veszi észre (nem ismerik ilyen közelről), és ő maga sem hajlandó belátni?

Figyelt kérdés
A nyakamat tenném rá, hogy a kiskoromtól gyökeredző minden problémánk (mindig sz*r volt a kapcsolatunk) ebből ered... Én csak 16 vagyok, ő meg 37, szóval szerintem még az utolsó pillanatban lehetne menteni a menthetőt, de nem akar... Nekem bezzeg dilidokihoz kell járnom, mert depressziós vagyok meg deviáns meg mit tudom én, de ő a világért el nem menne, pedig szerintem akkor sem normális amit művel. Megrögzött mániája, hogy apám ki akarja csinálni és tönkretenni (évek óta elváltak, még mindig perelnek, de azért nem ilyen durva a helyzet), hogy a kirendelt gyámom (állami gondozott vagyok) direkt őellene van, ki nem állhatja őt, és szándékosan ideküldi a rendőröket éjszaka hogy alá tegyen, ezért azt sem engedi hogy itt aludjak (nappal maradhatok), az se érdekli hova megyek csak ne legyek itt éjjel (ez már csak azért is hülyeség, mert ha itt is találnak, akkor mi van? Ő a saját anyám, és ez az állandó lakcímem, ja és nem vagyok körözött bűnöző!), olyan apróságokról nem is beszélve, hogy ha valamilyen eltűnik, például beesik a szájfénye a mosdó mögé (megtörtént eset), akkor órákig ordít, hogy éééén loptam el, aztán persze mindig megtalálja (de még csak bocsánatot se kérne)... Ez most komolyan normális lenne? Már azt várom, vajon mikor kezdik el a földönkívüliek is üldözni... Oo
2011. szept. 26. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobban járnál ha kerülnéd őt... Miért kerültél állami gondozásba egyáltalán?
2011. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan így gondolod szólj a kirendelt gyámodnak vagy a családsegítőnek, de tényleg jól gondold meg.
2011. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A pszichotikus "beütést" egy pszichiáter mondhatja meg, nem te. Laikusnak nem szabad diagnosztizálni. De ha így állnak a dolgok, akkor mindenképpen kérj segítséget! Akár azoktól, akiket előttem már írtak, akár a családorvostól, akár egy rendőrtől - már egy közrendőr is el tud téged navigálni a megfelelő segtíséget adó szakemberhez, ha nagyon ég a ház.


Ha anyukád valóban pszichotikus, akkor nagyon nagy teher van rajtad - minél előbb kikerülsz a fennhatósága alól, annál jobb. Ezzel párhuzamosan javaslom, hogy olyan gyorsan keress meg egy ifjúsági pszichiátert, amilyen gyorsan csak lehet!


Akinek az anyja pszichotikus zavarokkal bír, annak nagyon nagy szüksége van azonnal szaksegítségre. Ha anyukán nem is lehet túl sokat már segíteni, a gyereken még igen!

2011. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!