Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dédimama, méltósággal élni,...

Dédimama, méltósággal élni, elmenni?

Figyelt kérdés

A helyzetünk,van egy 4 szobás házunk,még van rajta kölcsön,havonta elég nagy összeg.

Két gyerekünk van,egy 5 éves figyelemzavaros(állandó fejlesztésre szorul) és egy egy éves akivel GYEd-en vagyok.

Az én nagypapámat idehoztuk,mert pár hete elesett fel sem tudott kelni,már fel tud kelni,de valószínű ,már sosem tudja egyedül ellátni magát,ránk van utalva.


A férjem édesanyja korán elhunyt a férjem a nagymamájára mindig számíthatott(az édesapja újranősült,elég felületes a kapcsolatuk)a nagymama már gyerekkorában is akár egész nyárra elvállalta a férjemet,mert már nyugdíjas volt akkoriban,a férjem mindig számíthatott rá,az utóbbi időszakban már szinte naponta ment a nagyijához,mert már nagyon nehezen mozgott,főzni sem tudott,én főztem néha amit kívánt,de alig evett belőle.

92 éves a mama,tegnap kezdődött,hogy már a székletét sem tudta tartani,úgy találta a férjem az ágyban bekakilva,szellemileg teljesen épp szegény.

A férjemmel ment a dédihez a kisfiúnk is...nem neki való dolgokat látott,mert a férjem rendbetette a mamáját és az ágyat áthúzta.

Ma ismét ment a férjem,a mama ismét szegény órákig feküdt a kakiban...


Sem enni,sem inni nem tud.

Hívtuk a mentőket,hogy félünk,hogy nagy baj van,mert ki fog így száradni a mama,a mentős szigorúan mondta,hogy ők beviszik ugyan,de estére már itthon lesz...azaz a család gondolkodjon miként oldja meg a mama további ápolását.


A férjem tegnap este mikor hazaért teljesen kikészült,könnyes szememl mondta,hogy értsem meg az ő nagyikájáról van szó,ki kell találnunk valamit.

Felvetette,hogy mivel a mama nem akarja elhagyni a házat fogadni kellene valakit,vagy a férjem fizetésnélküli szabadságra menne és a mamájával lenne.


Nekem itthon van a két gyerek,plusz az én nagypapám,de mondtam,hogy van egy üres szoba még hozza el a mamát és én majd gondozom,de azt mondta ,hogy a mama nem akar eljönni a házából.


Nem tudom mi a megoldás ,mert a házra kölcsönünk van és ha a férjem keresete nem lesz,akkor majd jön a végrehajtó,vagy ha valakit meg akarnánk fizetni,hogy a mamával legyen akkor is ugyanúgy elmenne a férjem fizetése.


MIt lehet tenni ilyenkor?


2011. dec. 3. 14:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%
Milyen mesze laktok egymástól?
2011. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Kb 15 km,autóval negyed óra.


Én azt is mondtam a férjemnek,hogy tanítsa meg a mamát a telefonhasználatra és ha baj van csak idecsörög,én meg megyek azonnal,van autóm és jogsim nekem is,a férjemnek is.


DE azt mondta a férjem,hogy a mama már nem lát úgy,hogy tudná kezelni a telefont...

2011. dec. 3. 14:45
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Eleg nehez helyzetben vagytok,valahogy probaljatok a mamaval beszelni,hogy csak ideiglenesen menne hozzatok amig jobban nem lessz,pl.1 honap,evvel a tudattal,talan oda is költözne,neked biztos nem lessz könnyü,de ilyen allapotban magara se lehet hagyni,es idövel talan majd kialakul,esetleg talaltok egy apolot.
2011. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
32%
Ha mar igy van a dedi, nem sokaig fog elni szegeny, nem sokaig szorul apolasra.
2011. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
94%
A mama akar vagy nem, de muszáj eljönnie a házából. Nincs rá keret hogy fogadjatok mellé valakit vagy a férjed ápolja.
2011. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Nagyon ragaszkodik a kis megszokott házához,ebben nagyon makacs...de szerintem idővel átértékeli,most ,hogy már ennyire kiszolgáltatott talán átgondolja,hogy ott sajnos nem tud így maradni.
2011. dec. 3. 14:54
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rá tudjátok beszélni a férjeddel ketten, hogy költözzön hozzátok. Ha tényleg tiszta még az elméje, akkor megérti, hogy el kell hagynia a házát. Persze nehéz lesz neki, mert a vén fát sem lehet már átültetni, de az ő érdekében történik.
2011. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

"Ha mar igy van a dedi, nem sokaig fog elni szegeny, nem sokaig szorul apolasra"


Éppen ez az,hogy soha nem bocsájtanánk meg magunknak,hogy a férjem mindig számíthatott rá,mi meg magára hagyjuk az utolsó,legkiszolgáltatottabb időben.

Lehet,hogy félre kéne tenni mindent...igenis akárhogy is biztosítani neki,hogy a férjem állandóan mellette lehessen,akár felvenni egy kölcsönt,hogy a többit fizetni tudjuk .


Sírva hívott a férjem az előbb,hogy most vitték el a mamát a sürgősségire a mentősök .

2011. dec. 3. 14:58
 9/40 anonim ***** válasza:
majd ird meg hogy alalkul
2011. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
53%

Az én nagyim is ilyen,ő 90 éves de még nagyon jól tartja magát,fogyózik meg minden:)

DE ő is ennyire makacs,nem akarna eljönni a lakásából ha egyszer ápolni kellene,sőt azt is kikötötte hogy a lakást nem adhatjuk el ha ő meghal.

2011. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!