Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk nem volt divat,...

Csak nálunk nem volt divat, hogy sulis koromban nem vettünk a szülőknek ajándékot?

Figyelt kérdés

Amíg iskolába jártunk és nem volt semmi jövedelmünk addig mi nem vettünk semmit a másiknak karácsonyra.

Ha volt épp barátunk, barátnőnk akkor anyumék fizették ki az ő ajándékaikat is.

Nekem olyan furcsa ami mostanában van itt, hogy fiatal gyereket kérdezgetik hogy mit vegyenek a szülőknek, pl amit az előbb olvastam, hogy egy 10 éves gyerek kérdezte.


2011. dec. 4. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
biztos zsidók vagytok.
2011. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi sem vettünk és a gyerekeim sem vesznek. Saját készítésű ajándékkal lepnek meg minket és a rokonokat.
2011. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor is szokás volt valami apróságot adni, ha mást nem, akkor készítettünk valamit technika órán vagy ilyesmi...
2011. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a pénzhajhász üzletek megfertőzték az ifjúságot.(is)
2011. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, saját készítésű. És az esetleges hozzávalókat már hónapokkal előtte a zseb-pénzünkből spóroltuk ki rá.
2011. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban mindig csak a gyerekek kapnak ajándékot, így beszéltük meg.
2011. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

oké technika órán mi is készítettünk ezt azt és azt oda is adtuk


nem vagyunk zsidók csak nálunk ez nem volt divat


és az én gyerekemnek se fogom engedni, hogy vegyen bármit is a zsebpénzéből


butaságnak is tartom hogy az összekuporgatott kis pénzecskéjét elköltse olyan dologra amit nekem kell megvenni pl. kávéfőző vagy valamilyen ruha, tusfürdő

2011. dec. 4. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem ekkora dolgokra spóroltuk ki a zseb-pénzükből a rávalót, hanem ha pl. könyvjelzőt készítettünk, akkor a szines kartonra, vagy a kézimunka-fonalra, stb.

Ne foszd meg a gyermekeidet attól az érzéstől, hogy milyen öröm adni!

2011. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

én nem mondtam, hogy nem csinálhat még a hozzávalót is megveszem neki, de a saját pénzét ne költse erre


a kávéfőzőt meg ezeket azért írtam, mert sok kérdésbe olvastam, hogy gyerekek több ezer forint értékben adnak

2011. dec. 4. 19:50
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Ajándékot mindog adtunk. Hogy az ajándék mi volt, az a korunktól függött, elsőben rajzot, hatodikban technikaórán készített fűszertartót, gimiben viszont már általában valami hasznos dolgot vettünk zsebpénzből vagy abból a pénzből, amit diákmunkával kerestünk.

Szerintem ez több szempontból is jó: nem veszed el a gyerektől az ajándékozás örömét (adni mindig jobb, mint kapni), megtanulja, hogy kell jól ajándékozni (sokaknak felnőtt korukra sem megy), megtanulja beosztani a pénzét, és önzetlenséget tanul.

Másrészről sokkal boldogabb az élete annak, aki gyerekkorában megtanulja elengedni a pénzt, a dolgokat, mint annak, aki hörcsögmódra gyűjtöget.

2011. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!