Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, gonosznak...

Mit csináljak, gonosznak érzem magam? Lelkiismeretfurdalásom. 22/F

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, akit nagyon szeretek sokat dolgozok ,hogy mindenünk meglegyen, a szüleim is támogatnak minket.


Sokszor viszont eszembe jut ,hogy milyen gondtalan életem lenne ha ő nem született volna meg.


Pedig nagyon szeretem őt, egy igazi kis tündér.


2011. dec. 4. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, természetes. Lesznek is még ilyen hullámvölgyeid, hiszen fiatal vagy, előjönnek benned a gondolatok, hogy mi lenne, ha..

Addig nincs probléma, míg nem emészt fel Téged, és a Kicsi kárát nem hozza. Alias szeresd, támogasd. Ez a fontos! :) És jó apa vagy, nyugi.

2011. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Megszívattak, ugye? Úgy számolom, kb. 17 éves lehettél, amikor teherbe esett tőled a lány. Elvetted, vagy sem, mindegy, de most pedig ott kínoz a lelked mélyén az, hogy milyen jó is a kortársaidnak...hát jó, bizony. Elég, ha 8-10 év múlva csinálnak gyereket, addig élhetik az életüket. És ez a normális. KIÉLIK magukat, és mire gyerekük lesz, eszükbe sem jut az, ami neked olyan sokat eszedbe jut és a lelkedet rágja.


Csakhogy a gyerek felelősség - ha mgecsináltad, ha vállaltad, akkor neveld fel. Ha SOKSZOR eszedbe jut, hogy milyen jó lenne, ha nem lenne, akkor baj van. Az bizony a legnagyobb és legmélyebb szeretetet is megmérgezi idővel.

Jobb volna, ha elfogadnád a helyzetet, ha már így alakult, és nem gondolkodnál azon, amin már nem lehet változtatni, mert ha túl sokat eszed magad azon, hogy mi lenne, ha..., az nem tesz jót. Nem szabad hagyni, hogy gonosz gondolatok megfoganjanak a lelkedben, mert azok végül gonosz tettekre sarkallnak.

2011. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem szívattak meg.


Csak amikor nagyon fáradt vagyok munka és tanulás után akkor eszembe jut ,hogy nem lazulhatok mert itt van a kislányom.

2011. dec. 4. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kortól függ. Bátyám 35 éves, és bizony vannak neki időnként kitörései a gyerekek + az asszony miatt. :) És sógornőmnek is vannak ugyanígy kitörései. Ezt szerintem nyugodtan mondhatjuk természetesnek is. És néha kell is, hogy az ember lazuljon kicsit, és feledje a gondokat(no persze nem napi szinten)


Emiatt ne érezd magad rosszul. Ha ilyesmi eszedbe jut, akkor gondolj bele abba, hogy mennyi örömöt adott neked, hogy megszületett a kislányod.


Vagy pl. amikor örül neked és rád mosolyog, akkor gondolj bele, hogy mi lenne, ha nem lenne...azért ez így más, ugye? Ilyenkor szívedbe mar az a bizonyos érzés.


De tényleg rágódj ezen. A legodaadóbb szülőnél is előfordul.


24/n

2011. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy gonosz!!! Ez egy teljesen helyén való érzés, az lenne a furcsa, ha soha nem fordulna meg a fejedben. Fiatal vagy még, és természetes, hogy szeretnél néha kikapcsolódni, lazábban és kevésbé felelősségteljesen élni.

És mindezzel együttvéve, jó apuka vagy, mert mindent megteszel érte, és szereted őt. Ennél több pedig neki nem is kell. :)

Most pedig, ahelyett, hogy ilyeneken gondolkodnál, inkább pihenj vagy nézz meg egy filmet.

2011. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Minden nap legyen pár perc csak a tied. Legyél egyedül, min. 10-15 percig.

Ez minden embernek érdeke, joga, meg lehet oldani.


„milyen gondtalan életem lenne” –azt te csak hiszed!

Mi lett volna, ha… ’a lett volna, ha’ : ez pont az, ami nincs. (nem volt, nem lesz)

Egyáltalán nem tudjuk, hogy ’ami nincs’ az milyen.

Ami van:

az itt és most van. És csak ez van. Figyelj a jelenre.

Figyelj rá: hihetetlen érdekes, ahogy egy gyerek megtanul beszélni, gondolkodik, ahogy rajzol, fest, táncol, énekel! Ahogy a világ megismerésében halad!

Ugye, milyen nehéz egy nyelvet megtanulni felnőttnek? Miért van ez?


A legtöbbet a gyermekeimtől tanultam.

2011. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zokniszörny ***** válasza:
Ez néha még az 50 éves anyámnak is eszébe jut, hogy mi lett volna, ha nem születünk meg mi, a gyerekei. Szerintem ez teljesen normális. Illetve nagyon fiatal vagy, persze, hogy szívesebben szabadulnál a felelősségtől. Sajnos azonban ezt a dolgot nem tudod visszacsinálni, úgyhogy amit tehetsz: néha megpróbálsz kikapcsolódni. Nem tudom, mit szeretsz csinálni, vagy mennyit dolgozol, és mennyi szabadidőd van, de szerintem könnyen megoldható, hogy 1-2 órára hetente 1-2 alkalommal elmenj a haverjaiddal sörözni, focizni, vagy elvonulj egy üres szobába olvasni, tv-zni. Addig a szüleid biztosan szívesen vigyáznak a kislányra (nem tudom, a pároddal együtt vagy-e még), és biztosan nem fogják kifogásolni, hogy szeretnél egy kicsit pihenni, ha egyébként kidolgozod érte még a lelkedet is. A gyerekednek is fontos, hogy néha kikapcsolódj és feltöltődj.
2011. dec. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kutyuskaaa válasza:
Tipikus kapuzárási pánik ne aggódj... elmúlik:)
2011. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez nem csak 22 évesen jut az ember eszébe! Én 37 vagyok, nő és amikor a dackorszakos lányom kiborít, sajnos nekem is megfordul a fejembe, amire persze nem vagyok büszke, de emberek vagyunk, érzésekkel, nem pedig gépek. Nagyon fiatalon lettél családfenntartó, nagyon fiatalon kellett megtapasztalnod, hogy mit jelent felelősséggel eltartani embereket. Ez sokszor nem okoz boldogságot, hiszen szívesebben lazulnánk, mint dolgozni kelljen menni, nem csak a munkahelyen, de otthon is, valamint ki kell venned a részed a gyereknevelésből is, ami nem mindig felüdülés, sokszor fárasztó. És ugye nem leülni játszani fárasztó, hanem szó szerint nevelni. 4 évesen valószínűleg ti is benne (esetleg túl) vagytok a dackorszakban, ami sajnos a mindennapos életet nehezíti meg. Természetes, hogy az ember bizonyos idő után kitörne. Szóval ne aggódj. Tiszteletreméltó, hogy sok hasonló korú embertársaddal ellentétben, vállaltad a felelősséget, amikor útnak indult a kis emberke, nem léptél le. Ez nagyon becsülendő!
2011. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!