Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki távkapcsolat...

Van itt olyan aki távkapcsolatban él vagy élt? Ha igen milyen gyakran találkoztok és mikor fogtok össze költözni és hogy viselitek a távolságot?

Figyelt kérdés
Olyan írjon aki abban él vagy abban élt azoknak a tapasztalatára vagyok kíváncsi....köszi
2011. dec. 5. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Egyebkent szerintem sokan a tavkapcsolat fogalmat is keverek. Sok ismerosom van,akik varoson belul nem tudnak heti 1-2oranal tobbet szanni egymasra,az mar az o bajuk,azt nem neveznem kapcsolatnak. Mi mar a ket kezunket osszetettuk volna,ha legalabb egy orszagon belul lettunk volna. Magyarorszagon belul meg plane nincsenek tavolsagok, mondjuk nekem a heti 1x talalkozas meg nem tavkapcsolat,mert normal eletstilus mellett se tudtok naponta talalkozni,kiveve ha nem egy varosban laktok-nekem meg sose volt ekkora szerencsem-vagy nem laktok egyutt.
2011. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:

Kedves dél-észak. Mi is tervezünk mindent, de nagyon nehéz és nincs meg az anyagi háttér se.


Igen lehet,hogy ha az ember heti egyszer találkozik a másikkal az jó. csak tudod olyan rossz,hogy nem tudom mindig felhívni mert ugye drága :( nem tudok hozzá akkor átmenni amikor én akarok,hanem fix időponthoz vagyok kötve. :S

2011. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

ma 14:14

B+

2011. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Oh,en aztan igazan megtudlak erteni. En mar az 1. talalkozo utan,szoszerint a masodperceket szamoltam, embertelen,es szerintem nem erosit,hanem epp tonkreteszi a lelket. Elotte en se hittem volna,hogy ilyen "meresz" dontest hozok, nagyon nehez volt meghozni,vallalvan azt a rengeteg extra munkat mar a csak a nyelvvel is,tenyleg egy szot sem tudtam. Es tudtam,hogy nekem azutan,hogy mellette leszek az anyagi stabilitas es az,hogy visszakeruljek az egyetemre,ez az elsodleges celom. Az biztos elkepzelhetetlen,hogy o ott tanuljon? Tudom,hogy meresznek tunik,szerintem ha en anno valakinek elmondtam volna,tuti,hogy kinevetnek,igy hat el se mondtam.:)
2011. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%
Szepen lepontoztak,na ezert is nem volt soha cel,hogy az orszagban maradjunk,itt meg a masok boldogsaga is faj sokaknak,tisztelet a kivetelnek.:)
2011. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Nem lehetetlen, csak sajna amig ő itt a nyelvet tanulná, addig én egyenlőre nem tudnám eltartani :S aupair mädchen vagyok. tán pár hónap mulva :( de semmi se biztos :S
2011. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én sem nevezném távkapcsolatnak azokat a kapcsolatokat, ahol a párok hetente, kéthetente rendszeresen találkoznak. Igaz, kevés időt vannak együtt, de az mégsem távkapcsolat nekem.


Én kétszer három hónapot voltam távkapcsolatban, ez alatt a három hónap alatt egyáltalán nem találkoztunk. Skype és telefon is alig játszott, mert ahol ő volt, ott nem volt wifi, a telefon meg egy vagyonba került.

Szörnyű volt az eleje, második alkalommal egészen depressziós lettem -pedig én soha nem szoktam elhagyni magam- de akkor bezárkóztam a szobámba, és egész nap sorozatokat néztem, volt hogy egy hétig a közérten kívül sehova se mentem. Barátaimat lemondtam, minden emberi kapcsolatot kerültem. Végül összeszedtem magam, és elkezdtem hasznosan tölteni az időmet, tanfolyamra jártam, tanultam. Ez rengeteget segített. (Munkanélküli voltam, plusz törött láb, ráadásul a harmadik hónap végén elköltöztem Magyarországról, így munkát se volt érdemes keresnem, túl sok volt a szabadidőm)

Aztán amikor már csak hetek és napok kérdése volt a találkozás, megint teljesen begolyóztam, nem tudtam másra koncentrálni.

Nagyon nehéz időszak volt, és meg is mondtam a barátomnak, hogy én ezt többet nem akarom bevállalni. Én most szeretem őt, ő is most szeret engem, Nem tudhatjuk mi lesz velünk jövő héten, hónapban. Akármi történhet. Persze nem tervezünk szakítani, sőt, komolyak a szándékaink, de akkor is, ezek a legszebb éveink (20onévesek vagyunk) élvezni akarom, nem távkapcsolatban fonnyadni.


Aki azt írta, szerencsés az, akinek van hova lépni.. Annak üzenem, hogy mindig van hova lépni, csak áldozattal jár. Az én barátom német, voltak gondjaim a nyelvvel, de gyorsan megállapodtunk, hogy nekem kell hozzá költöznöm. Feladtam az otthoni életemet, a továbbtanulás lehetőségét.

Németül tanulok ezerrel, itt kint gyorsan is megy. És munkát is gyorsan találtam. Aztán itt szeretném folytatni a tanulmányaimat.

Szóval ha tényleg az együttlét a legfontosabb nektek, akkor valakinek ki kell lépni a kényelmes életéből. Nem egyszerű, és az se biztos, hogy megéri, de aki mer az nyer :)

2011. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az is döntő, hogy egyáltalán hány km-re vannak egymástól. Mert nehogy azt mond, hogy mi nem voltunk távkapcsolatban, mert kéthetente találkoztunk, de 320 km-re laktunk egymástól.
2011. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
tök jó hogy a saját válaszaimat törlik:)köszi
2011. dec. 5. 14:52
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 14:48

jaja, mi is hol 3hetente, hol hetente találkoztunk (1,5 napot tudtunk együtt tölteni ilyenkor), és akkor ez valaki szerint emiatt nem távkapcsolat... na bumm

az teljesen mellékes szerinte, hogy ezekért a találkozásokért valamelyikünknek 600km-t kellett megtennie... egyirányba

2011. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!