Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésre fekete öltöny alá...

Temetésre fekete öltöny alá milyen színű inget illik felvenni? Fehéret vagy feketét?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő jó. Ha fehér az inged, akkor legyen fekete nyakkendőd. Ha fekete, akkor nyakkendő nélkül is jó.
2009. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Inkább fehér ing fekete nyakkendővel, de tökéletes a fekete ing is. Ahogy előttem is írták, ha fekete az ing nem kell nyakkendő.
2009. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint nemzetközi protokoll szakértő nagyon nem értek a nyakkendő nélküli inggel. Az kicsit sportosabb, lazább. Az - bármilyen szín kombinációban - sosem ünnepélyes, nem meríti ki az ú.n. "ünneplő ruha" fogalmát sem. Sajna, de a gyászruha is ebbe a kategóriába tartozik. Egyéb esetben az egyforma színű öltöny, ing, nyakkendő kombináció ellen nincs "szakmai" kifogásom, csak nem tartom szépnek, mert az egyszínűség nem emeli ki, hogy a férfiember nyakkendőt is felvett. Ugyanez az egyszínűség érvényes a fekete esetén is, hozzájárulnak - ez már az egyéni véleményem - bizonyos itáliai csoportokkal történő asszociációhoz. Ha már megtiszteljük szegény elhunytat és közvetlen hozzátartozóit, ragaszkodjunk a gyásznak saját kultúránkban elterjedt szokásaihoz, hagyományaihoz: Fekete öltöny, fekete nyakendő - és az "ünnepélyesség" valamint a kontraszt miatt - a fehér inghez. Figyelem: A nyakkendő mellőzését még fehér ing esetén is helytelenítem!
2009. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nahát én csak szimplán le akartam írni, hogy mint jó falusi menyecske aszondom, szó ne érje a ház elejét, nálunk a férfiember fekete öltöny, fekete nyakkendő és fehér ingben megyen temetésre (idősebbek hovatovább még kalapot is tesznek, amit a szertartás alatt a kezükben fognak), de az előttem írótól tátva maradt a szám...és megjegyeztem a protokollt.
2009. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

A kalapot azért nem említettem, mert most kifejezetten a rendezvényekre, eseményekre gondoltam, amikor "kabát, kalap már lent". A kalapot megemlítenem azért sem lett volna szerencsés, mert mégis belekevertem volna azt a szigorú belső törvények alapján élő népcsoportot, akiket a művészfilmekben úgy ábrázolnak.

De legalább már kettő-kettő az állás!

2009. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Protokoll ide vagy oda, szerintem bármilyen színű lehet, ha nem kirívóan élénk, tehát lehet fekete, lehet fehér (hagyományos), lehet bordó, sötétkék, halványkék, sötétlila...

Nyakkendő kell-e vagy nem, arra én azt mondom, hogy aki nem érzi benne jól magát, csak illemből ne vegyen fel, hogy aztán feszengjen.

A temetés igaz, hogy búcsúzás, de aki elment, ő haza ment, és én nemrég voltam egy temetésen, ő megszervezte, hogy miképp temessék, tehát hogy ki temesse és kik zenéljenek a szertartáson, és ő azzal az üzenettel távozott, hogy ez legyen ünnep, és ne siránkozás, hiszen nem a semmibe megy, hanem haza. Mindenkinek így kéne felfogni, és akkor senki nem azon problémázna, hogy a külsőség megfeleljen.

Kérdező, azt vegyél fel, ami van, és amiben kevésbé feszengsz. Az elhunyt ugyanezt akarná (akárki is volt, részvétem, és ő már tudja, mi van odaát).

2009. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Nyakkendő igenis kell!

Ha a kedves kérdező vállalta, hogy részt vesz a temetésen, és vállalta a fekete öltönyt is, bírja ki azt a pár órát nyakkendőben is. Mint fentebb írtam, a nyakkendő nélküli ing sportos - nem akartam elmarasztaló jelzőt használni -, a temetés nem Esti Frizbi. Egyébként a nyakkendő nélküli ing, zakóval nem mindenkinek áll jól.

A nem fekete öltöny természetesen megfelel, ha nem kirivóan világos, de kedves kérdezőnknek van - és felvenni is kész - fekete öltönye.

2009. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fekete öltöny, fekete nyakkendő, fehér ing.

Természetesen fekete cipő!


Minden más megjelenés prosztóság!

2015. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Régi a kérdés, de azért válaszolok. Nálunk az a szokás, hogy az elhunyt közeli hozzátartozói viselnek teljesen feketét, mindenki más fehér ingben van (természetesen nyakkendővel).
2019. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!