Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam ezt meg a szüleim...

Hogy mondjam ezt meg a szüleimnek? Megmondjam egyáltalán?

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok, nem a szüleimmel élek, hanem egy másik városban, csak hetente 1-2 alkalommal beszélünk telefonon. Nem rég rosszul voltam, elmentem orvoshoz. Volt egy pár vizsgálatom, és az orvos szerint nagy rá az esély, hogy rákom van. Jövő héten lesz még egy vizsgálat, akkor kiderül, hogy van-e vagy nincs. Még senki nem tud erről, csak a legjobb barátnőm, aki elkísért a vizsgálatokra. Hogy mondjam meg a szüleimnek? Megmondjam így előre, vagy inkább várjak, amíg ki nem derül, mi a helyzet?
2011. dec. 6. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj ameddig kiderül! :(
2011. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 csak1csajszi válasza:
100%
Várd meg míg kiderül,ne feleslegesen aggódjanak!Nagyon szorítok,hogy ne legyen az!!!
2011. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rák? Milyen vizsgálatokon vettél részt eddig? Mert nekem rengeteg vizsgálaton kellet részt vennem és amikor már nekem is gyanús volt,hogy megint vissza hívtak,akkor sem mondta az ovos hogy "ön lehet hogy rákos"

Sőt inkább csak azt mondta,hogy "várjunk az eredmény végéig"

Én sajnos az voltam..(még van 2 évem,hogy teljesen egészségesnek kiáltsanak ki

Én a helyedben addig nem szólnék amíg le nem ül az orvos veled hogy a műtétről és a kemoról beszéljen veled..

2011. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Addig ne szólj szerintem, amíg nem tuti. Remélem sosem kell szólnod!!!
2011. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
96%
Szerintem meg el kellene mondanod!
2011. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
attól függ milyen a viszonyotok. nekem anyukám lenne az első akit felhívok és elmondom neki. Szerintem ha jóban vagytok akkor mondd el, add meg nekik az esélyt h melletted álhassanak,
2011. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gyorgyi28 ***** válasza:
100%

Szerintem is elmondhatnád nekik. Én elmondanám legalábbis... Nekem nem volt mindig felhőtlen a viszonyom a szüleimmel (kinek az?! :-P) de eddig még mindig csak pozitívan csalódtam bennük. Bármi gond volt/van mellettem állnak. Én nem hagynám ki azt a lehetőséget, hogy lelkileg támogassanak.

Másnak viszont biztos nem mondanám el. Legjobb barátnő + szülők.

2011. dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered őket. Ha csak még jobban felzaklatnak a sopánkodásukkal, akkor ne mondd el. Ha viszont tudnak lelki támaszt nyújtani és megnyugtatni, valamint szükséged van a támaszra, akkor mondd el.
2011. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lizzi77 ***** válasza:
100%
Először is nagyon szorítok neked, hogy ne legyen az!Én is sajnos átestem ezen, de mivel korán észrevettem,(bőrrák), csak kivágták, röntgenre, vérvételre,laborba kellett mennem, a biztonság kedvéért, (még most is, félévente), de hál'isten, tényleg nagyon időben kaptuk el.. Én azt tanácsolnám, hogy mivel most is van melletted valaki, aki támogat, a szüleidnek csak akkor mondd el, ha már kiderül, hogy mi a helyzet. Csak azért mondom, mert az én anyukám majdnem szívrohamot kapott, annyira megijedt.Nem kell őket feleslegesen stresszelni, ha nem muszáj.Szorítok!
2011. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!