Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam-e a szüleimnek,...

Megmondjam-e a szüleimnek, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

A kérdést azért ide írom, mert nem a szexualitás, hanem a család szempontjából fontos.

18 éves fiú vagyok.

Egyszer volt barátom is, de annak vége.

Nem élek alkalmi kapcsolatokkal, csak komoly, hosszútávú dolgokat keresek.

Nem vagyok nőies, nem is látszik rajtam a dolog.

A legmegbízhatóbb barátaim már tudják, és mind jól reagáltak rá, de félek, szüleimmel más lenne a helyzet.


Anyámat féltem leginkább. Nem akarok neki fájdalmat okozni. Ha elmondanám neki, biztosan magát okolná, utána meg elvinne mindenféle terápiákra ( a terápiák nem működtek nálam, titokban elmentem pszichológusokhoz, a saját költségemen ) hátha hetero lesz belőlem.


Aztán magam miatt is aggódom, mert elég temperamentumos a család, és nem szeretném ha kitagadnának vagy ilyesmi (Az egész család vallásos, és én is.)


Szóval nem vagyok biztos benne, hogy elmondjam-e? Testvéreim is tudják már, de nehezen nyelték le. Lehet, hogy várnom kellene még? Vagy először költözzek el, legyen megélhetésem, álljak a 2 lábamra és utána mondjam el?


2010. nov. 7. 14:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha rákérdeznek igen.Különben nem sürget semmi,ha jól értem.
2010. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
,,Vagy először költözzek el, legyen megélhetésem, álljak a 2 lábamra és utána mondjam el?,, en ekkor fogom elmondani, h leszbi vok
2010. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondd el nekik. Várj még vele legalább addig amíg nem lesz munkád és el nem költözöl, mert tényleg lehet, hogy kitagadnának, vagy megutálnának. Elég rossz érzés lehet neked titkolózni, de szerintem akkor se mondd el.
2010. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%
Hmmm, vallásos meleg? Te biztos csak viccelsz most
2010. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb utóbb úgyis gyanút fognak fogni, hogy nem viszel fel lányokat, vagy nem beszélsz lányokról vagy nem vesznek körül lányok. Főleg, ha még sokáig otthon akarsz maradni, mert suliba jársz még.

De én is megpróbálnám addig húzni, amíg lehet.


Amúgy a tesóid nem fogják elmondani?

2010. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Kiraly Samu válasza:
40%
Semmi problema, csak nem kell feltunoskodni. Az egesz ugyis csak a szexrol szol. Maganugy. Senkinek semmi koze hozza.
2010. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Vallásos meleg vagyok, igen. Akármilyen hihetetlen, rengeteg vallásos meleg van :) Nagyon sokat lehet találni, ha valaki kitartóan keres.


A testvéreim nem mondják el, mert nem kell nekik a balhé.


Nem járok el melegbárokba, nem megyek kifejezetten melegeknek szervezett rendezvényekre, és nem bújok ágyba senkivel. Se nővel, se férfival. Szüleim viszont úgy hiszik, hogy szeretnek engem a nők, mert társaságban mindig jól feltalálom magam, és sokat beszélgetek nőkkel.

2010. nov. 7. 15:13
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Isten őrizzen, h. elmondd!!!!!!!

Már ha szereted ha apád úgy néz rád, mitha a fia lennél.

Már a haverok, meg a tesók se volt jó 5let, most már csönd.

És ha sokat beszélgetsz lányokkal, még hátha, de ezt te tudod.

Amúgy a két lábra állás jó gondolat, de utána se muszáj elmondani, majd úgyis kiderül lassan, ezt az ősök jobban viselik.A vallást követni pedig pontosan annyi jogod van , mint bárki másnak, pl. aki diszkó után nőket cipel fel magához, az bűn. Melegnek lenni nem az, más kérdés, hogy mikor aktivizálod magad, onnantól igen.

Ez a "comingout" cucc a Mónika Show színvonala úgyis.

2010. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Te tudod milyenek a szüleid... én csak saját tapasztalatot tok írni, ha még egyszer ott lennék, nem mondanám el. Azt hittem majd egy ideig háborognak de túlteszik magukat rajta hát nem... azóta egy szardarabba vok nézve kb :P De ezt te tod a te szüleid milyen elfogadóak. Csak legyen a hátad mögött egy B terv h ha minden a legrosszabbul megy, akk is még legyen hova menned. Ha nem vagy 100% biztos benne, akk inkább ne mondd el. De egyébként sem vagy kapcsolatban, szal nincs miért elmondanod... én a helyedben várnék még.

17/F

2010. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egyik kozeli rokonom meleg. Akkor mondta meg, mikor az edesanyja rakerdezett telefonon (mert akkor egyetemista volt es koliban elt). Szoval szerintem magadtol ne mondd el addig, amig nem allsz a sajat labadra, de ha rakerdeznek, akkor mondd meg az igazat. Nagyon rossz lehet ez a vivodas, de szerintem igy serul mindenki a legkevesbe. Lehet, hogy a szuleid elfogadjak ezt rovid idon belul, de lehet, hogy evek kellenek majd. De vegul elfogadnak, mivel a fiuk vagy es szeretnek. Azzal meg ne foglalkozz, hogy itt azt irtak, hogy a vallas es a homoszexualitas nem osszeegyeztetheto. Nem te akartal meleg lenni, ezt befolyasolni nem lehet.
2010. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!