Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném, ha öcsém lenne a...

Szeretném, ha öcsém lenne a kisfiam keresztapja. De nem szeretném, ha a menyasszonya és hamarosan felesége lenne a keresztanya. Hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem szimpatikus tesóm menyasszonya. Viszont öcsémet meg nagyon szeretem. Hogyan lehet az ilyet megmondani, hogy nem lesznek mindketten keresztszülők. Vagy inkább keressünk valaki mást keresztapának/anyának?
2009. máj. 15. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

A gyereknek csak keresztapja lesz. Senki nem írja elő, hogy 2 keresztszülőnek kell lennie és azt sem, hogyha valakinek mennyasszonya/felesége van az automatikusan szintén keresztszülő lesz.

Kérd fel az öcséd keresztapaságra és kész.

2009. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Vagy kerestek valaki mást,vagy az öcséd mellé keresztanyának a férjed rokonai közül kértek fel valakit.
2009. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám,ha semmiképpen nem akarjátok,hogy a hölgy keresztanya legyen,akkor vagy hívjatok mégegy párt és beszéljétek meg,hogy náluk a feleség lesz a keresztanya öcséd a keresztapa,vagy kérjetek fel más párt.

De én a helyedben ezt az ellenségeskedést megpróbálnám elkerülni,mert egy életre tönkreteheted a szeretett öcséddel a kapcsolatodat.Próbáld inkább jobban megismerni a választottját,biztos valamiért Őt szereti,oka van,hogy vele képzeli el az életét.Még az elején vagytok,most még van lehetőségetek arra,hogy jó legyen köztetek a kapcsolat.Tudom miről beszélek,a férjem évek óta nem beszél a húgával(nem miattam),de akkor sincs ez így jól.

Próbáljátok elfogadni egymást,mielőtt eltávolodtok egymástól úgy,hogy majd nem lehet rendbe hozni már.Ne akard elveszíteni a testvéredet.Ha Ő utálná a férjedet,és ki is mutatná örülnél neki?Az nem ok az utálkozásra,hogy nem szimpatikus neked a nő.Lehet,ha megismernéd jobban,szeretettel barátságosan közelítenél feléje,akkor Ő is úgy viszonyulna hozzád.Mindnyájatok életét megkönnyítenétek hidd el,a szüleitekét meg főleg.

2009. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van az előttem szólónak,valóban van arra lehetőség,hogy pl.az öcséd a keresztapa,és mondjuk a párod unokahúga a keresztanya!!Kegyes hazugság,de rá lehet fogni arra,hogy a párod nagyon szeretné,hogy Xy legyen az ő családjából a keresztanyuka,és az ő kívánságát is szeretnéd teljesíteni!!Különben is milyen kellemetlen lenne,ha esetleg az öcséd nem marad együtt a barátnőjével!!Az én keresztfiam 10 éves, ez alatt az időszak alatt 2 komoly párom volt,a mostani már állandónak tűnik,de gondolj bele,milyen kellemetlen lenne,ha az exemmel együtt kellene most a keresztszülői kötelességet ellátni!! :)
2009. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát ebből jól nem lehet kijönni.Ha semmiképpen se szeretnéd

az öcséd menyasszonyát akkor inkább válasszatok egy másik párt.Ez még talán a legjárhatóbb megoldás.

2009. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mi a férjemmel és a fiammal külföldön élünk. Ők otthon Mo-n. A nőnek nem volt testvére, egyedül nőtt fel. És mivel apuci elkényeztetett kislánya volt, ez meg is látszik a viselkedésén. Én próbáltam pozitivan közelitani hozzá és elfogadni, de nem lehet. Mindent magának akar, önző és beképzelt. Amióta meg megszületett a kisfiunk, egyszerűen elviselhetetlen, mert annyira féltékeny. A fiamra. Mert ő most több figyelmet kap a szüleimtől, mint ő. És most nem ő van a középpontba, hanem a gyerekem. Az öcsémnek is szabályosan megtiltotta, hogy eljöjjön meglátogatni. De eljött és ezen meg megsértődött.

Én próbáltam elfogadni, közeledni hozzá. De nem megy. Nem fogok erőszakot tenni magamon és kimutatni, hogy mennyire szeretem, mikor nem igy van. Öcsém őt választotta, szereti. Legyenek jól és kivánom, hogy boldogan éljenek, de én nem akarok vele semmilyen közelebbi kapcsolatot.

Hát ezért nem akarom a keresztanyaságot. Ha hazamegyek, tudomásul veszem, hogy ő is ott van és a minimális udvariasági szabályokat betartom és részemről ennyi.

2009. máj. 15. 14:41
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha ilyen a hölgy akkor meg lehet téged érteni.Az én férjem húga is pont ugyanez pedig nem egyke,de mégis úgy nőtt fel mintha az lenne.Egy elkényeztetett ostoba hisztérika.

Talán akkor az lenne a jó megoldás amit írtam,hogy a férjed családjából valaki,vagy persze lehet máshonnan is,barátnő unokatesó bárki akit szerettek közel áll hozzátok.Így akkor túlzottan nem kell a sógornőd érzéseire tekintettel lenni.

Én amiatt írtam,hogy mégegy párt kérjetek fel,mert az talán számára nem lenne annyira sértő.De a helyetekben így én sem foglalkoznék vele ha megsértődik.Nekem sem komaasszonyom a sógornőm,pedig 3 gyerekünk van.


Minden jót nektek,3-ik voltam.

2009. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben inkább teljesen más párt választanék, mert az egyértelmű lesz a tesód és a menyasszonya számára, hogy miért csak az öcsédet kérted fel. Szerintem felesleges sértődéseket tudsz elkerülni azzal, ha mást választasz.
2009. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az előttem szólóval, mást kell, hogy keress, ha nem akarsz veszekedést. Pl. barátnő, volt osztálytárs, munkatárs. Az öcséd majd jó lesz tanúnak, sok év múlva:-) De ha most Őt a párja nélkül kéred fel, abból nem sok jó származik, ilyen volt a családunkban, tapasztalatból írom:-((
2009. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt gondolom h teljesen más párt kérjetek fel. Valamiért az öcséd szereti ezt a nőt és ezzel a húzással őt is megbántanád. Nálunk pont fordítva volt, engem nem akartak keresztanyának a férjem testvéréék mert kezdettől nem akartak befogadni, csak a férjemet akarták keresztapának, természetesen a férjem így nem vállalta.
2009. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!