Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy gyereknek pl.2...

Lehet egy gyereknek pl.2 keresztapja?

Figyelt kérdés

Már nagyon régen megígértem valakinek, hogy ha egyszer gyerekem lesz, ő lehet az egyik keresztszülője. Ő külföldön él, de igen jó kapcsolatban vagyunk, és sokat jelentene számára ez a gesztus.

Én a magam részéről nem ragaszkodom semmiféle templomi ceremóniához, a gyerekeim nem lesznek vallásosak, viszont egy mellékes jelentése van ennek a pozíciónak: a keresztszülő vállalja, hogy afféle második szülőként törődik a gyerekkel, akár felneveli, ha úgy hozná a sors. Szerintem ez egy nagyon szép dolog, de ha így alakulna, akkor a testvéremre és házastársára bíznám a gyermekeimet.

Ez azt jelenti, hogy 2 jelentkező is van a keresztapa posztjára..

Létezik olyan, hogy valakinek 2 keresztapja legyen?:) Vagy pedig szokás úgy választani keresztszülőket, hogy azok nem házastársak? Egyáltalán van értelme az egésznek, ha úgysem vagyunk vallásosak? Nem elég, ha rájuk mutatok, és közlöm velük hogy innentől vegyék úgy, ők a keresztszülők?:)


2011. ápr. 4. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Nekem pl. 2 keresztapám és 3 keresztanyám van. Ez nem vicc

31/F

2011. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy gyereknek 1 keresztanyja és 1 keresztapja lehet. Papíron. De meg lehet oldani, hogy a másik is az csak nem hivatalosan. De jobb lenne ha 1-1 lenne mindegyikből! :)
2011. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk így volt. Rám mutattak, hogy én vagyok a kislány keresztanyja :) Be is töltöm a szerepem, a valláson kívül, mi sem vagyunk vallásosak. Nálunk keresztapa még nincs,azt mondta az anyukája (aki egyébként az én keresztanyám :D ), hogy majd akihez férjhez megyek. A kicsi meg is kérdez minden hapsit, akivel csak szót váltok, hogy ő-e a keresztapja :D
2011. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Hülyeség, hogy egy lehet. Lehet több is, van, ahol szokás is. Pl. Székelyföldön, mivel a keresztszülő egyfajta pótszülő, a határok védelme meg veszélyes foglalatosság volt anno. A gyereknek meg kell nevelőszülő...
2011. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tényleg akárhány keresztszülője lehet. Nekem 3 pár van, a bátyámnak 2.
2011. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na, majd én megmondom a tutit :)

Szóval, a külföldi hapsit hívd keresztszülőnek, akár a templomban is :) Ha meghalsz, de a párod, él akkor úgysem adják a keresztszülőnek, hisz él az egyik igazi szülője, ha mindketten meghaltok, akkor a nagyszülők veszik gondozásba :)

2011. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző voltam: Ha a nagyszülők sem élnek, akkor pedig szerintem a tesódnak adják, de biztos nem egy külföldinek :)
2011. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagyis én így látom kézenfekvőnek :)
2011. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ezt te leírhatod egy papírra, amit aláírsz, és a halálod után megtalálják :) És ott leírod, hogy kire bízod a gyerkőcöket:)
2011. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 pár keresztszülöm van /2 keresztany +2 keresztapa/

1 pár aki papíron van nekem azok kinn élnek külföldön ott dolgoznak ezért aki tesomnak keresztszülei azokra is azt mondom hogy keresztszüleim mert hát amolyan "pot"keresztszüleim

unokatesomnak is kettő pár van mert aki volt ereditleg kinevezve hogy keresztanyja meg keresztapja azoknak akkor nem volt még férje/felesége és azota persze lett nekik és azota neki is ugy van...

ez tök természetes dolog

2011. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!