Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztszülő?

Ki legyen a keresztszülő?

Figyelt kérdés

16 hónapos a lányunk. Nekem van 2 testvérem, öcsém és húgom, ők ikrek. A férjemnek pedig egy öccse van. Mindenki számít a keresztszülőségre, eddig még nem tudtunk dönteni, de most már szeretnénk a kicsit megkeresztelni. Nem biztos, hogy lesz még egy gyermekünk.

Ki hogy dönti el kire essen a választás?


2009. máj. 16. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján döntöttünk, hogy ki áll hozzánk a legközelebb. Nálunk a nővérem és a férje lesznek a keresztszülők, velük nagyon közeli a kapcsolatunk. A férjemnek van egy húga + egy öccse, ők 16 évesek, velük talán a nagy korkülönbség miatt nem alakult ki szorosabb kapcsolat, ezért ők nem is jöttek szóba.
2009. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
95%

Szia!

Szerintem a sértődések elkerülése végett egyik tesót se kérd fel keresztszülőnek, válasszatok inkább egy teljesen kívülállót pl.: egy baráti házaspárt. Nálunk ugyanez volt a helyzet.Keresztszülő bárki lehet nem kell, hogy feltétlenül rokon legyen.

2009. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én az alapján választottam keresztszülőket, hogy ha bármi történne velünk, ki az, akire nyugodt szivvel rábizhatnám a gyerekeimet. így esett a választásunk az én testvéremre. anyósom puffogott miatta, mert szerette volna, ha másik fia (férjem öccse)lesz a keresztapa, de én éppen a fent említett ok miatt választottam az én testvéremet.
2009. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon igaza van az elöttem szólónak,én is ha lesz gyerekem a keresztapa nem rokon lesz,hanem a főnököm unokája,mivel nagyon közeli barátság fűz hozzá,a keresztanya természetesen a hugom lesz!

Én is az alapján döntenék ki áll hozzám a legközelebb!

2009. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy a férjem öccse eléggé megbízhatatlan és léhűtő, még saját magát sem képes fenntartani, pedig már lassan 30 éves. A húgom és öcsém is alkalmas, az öcsém nősül a nyáron, a menyasszonya is tündéri. A húgom kapcsolata még nem komolytalan, viszont ő mindig kerinek mondja magát. A legközelebb az öcsém áll hozzám. Szeretem egyformán mindkét tesómat, de az öcsém az aki kicsit érettebb. Mindketten imádják a kicsit, a férjem öccse nagyon ritkán látja és nem is hozott még neki semmit. Nem abban mérjük a szeretet, hogy mit kap ajándékba ezt tudom, de tőle nagyon ritka mikor kap valamit,

A másik gondom az, hogy a férjem nem akarja, hogy a tesóim egyke legyen, ő is tudja, hogy az öccse nem igazán beszámítható. Viszont a tesóimat sem akarja, azt nem tudom miért. Baráti házaspár nincs, sajnos. Nem tudom olyat, aki alkalmas lenne.

2009. máj. 16. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy olyan hagyomány a családban, hogy mindenképpen az anya családjából kerülnek ki a keresztszülők. Szerintem pedig pont abból lenne sértődés, ha idegent választanátok a családtagok helyett! Szerintem dönts az alapján, hogy ki lenne az, akinek nem jelentene pillanatnyilag (sem máskor) anyagi nehézséget a keresztszülőség, hiszen valljuk be, manapság ez is szempont! Na meg természetesen az is számít, hogy ki áll a Te szívedhez a legközelebb és kiben bízol meg a legjobban a családon belül. Nem érdemes túl fiatalra sem és felelőtlen emberre se bízni ezt a "feladatot"!
2009. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az döntött, hogy ki az, akivel "jobban tartjuk" a kapcsolatot, pontosabban, ki az, aki többször megkérdezte, na hogy van a manócska.

Lehet olyan keresztszülő, aki eltűnik idővel a nagyvilágban, aztán csak fotóról lehet mutogatni, hogy nézd, itt van keresztapu és keresztanyu, de ennél tovább néztünk...

2009. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok meg engem, én tökéletes választás vok!!! :D
2009. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!