Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehez anyagi helyzetben elok...

Nehez anyagi helyzetben elok ti hogy birjatok idegileg, lelkileg feldolgozni ezt?

Figyelt kérdés
Ferjemmel nagyon sok vitank van emiatt. Alberletben elunk ocska30 eves butorok kozott semmink sincs. Ezek itt voltak. Nagyon szeretnenk gyereket de ilyen helyzetre nem merunk vallalni. Ez felemeszt. Nagyon vagyok ra.
2011. nov. 9. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát ilyen körülmények közé sajnos nem szabad gyereket bevállalni. Hogy ezt hogy tudnád lelkileg feldolgozni, azt nem tudom, talán valami szakember segítségével. És meg kell próbálni kikerülni a rossz helyzetből, tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, de sajnos ez az egyetlen lehetőség, hogy jobb helyzetetek legyen.
2011. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Valahogy meg kell próbálni kitörni persze nem könnyű.Mi 4-en voltunk testvérek és nem voltunk eleresztve anygilag.Gyerek voltam még de emlékszem anyám hónap végén mindig ment kölcsönkérni.Én akkor eldöntöttem ebből nem kérek.14 évesen kezdtem el magamnak félrerakni a kevés ösztöndíjamból.Később levelezőn munka mellett érettségiztem le.Most már van családom egy gyermekem és munkahelyem,mégsem szórom a pénzt.

Bocsi ha hosszú voltam de sztem mindig van kiút csak körül kell jobban nézni.

Gyermek nélkül pedig nem élet az élet.

:-)))

2011. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Tegnap este épp emiatt veszekedtünk a férjemmel, érdekes, hogy épp ma merül fel immár harmadjára ilyen és hasonló kérdés. Lehet, hogy olyan a holdállás, hogy mindenkinek ma tellett meg a bili. Bár mi az általad leírtnál kicsit jobban élünk, (meg is mutatom a férjemnek este, hogy van rosszabb is, ha nem bánod) szóval mi a munka mellett időset gondozunk. 1 milla apeh adósságom van, már 400 E-el beinkasszóztak, a férjem szerint kevés energiát fektetek a vállalkozásba, csak épp nem ő van itthon a nagymamáját pelenkázgatni.
2011. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
A szüleim mai napig nagyon rossz anyagi helyzetben élnek. Apu alkoholista lett, anyu meg idegroncs. Apu valahogy rossz csillagzat alatt született. Nem tudom hányszor fordult elő, hogy ellopták a teljes fizetését. Valószínűleg akkor is részeg volt. Anyut megverte többször. El akartak válni, de nem volt rá pénzük. Anyu állandóan kölcsönkért, hol ettől, hol attól. Amíg éltek a nagyszüleim, ők is támogattak minekt. Én már külön élek, családom van, most már mi szoktunk segíteni nekik, de sajnos ők egy feneketlen kút. tel adóssággal, amiből nem bírnak kikecmeregni. Ha mégis vlami alakul, akkor jön tesóm a képbe, akinek katasztrófa az élete és még őt is el kell tartaniuk, vagy épp apuval törénik valami, ami miatt megint nem tud dolgozni és nincs bevétel.
2011. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos a szegénységet nem lehet feldolgozni, mert az idő elörehaladtával újabb és újabb konfliktusokat, nehéz helyzeteket szül!

Ez egy olyan élethelyzet amin nagyon nehéz változtatni,de nem szabad feladni! Egy baba, egy új élet csodálatos dolog. Ne dobjátok el magatoktól az érzést, ennyi nektek is jár.

Azon ne nagyon aggódjatok hogy nen tudjátok majd felnevelni, mert olyan eröt fog adni az érkezése hogy olyat még álmotokban sem gondoltatok volna! Sok sikert!

2011. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát tényleg az a megoldás, hogy valahogy próbáljatok kitörni. Férjed vállaljon külföldön fizikai munkát ha jobb nincs (ács, hegesztő, kőműves), több ismerős is így tartja el a családját.

Vagy ha fiatalok vagytok, akkor menjetek ki mindketten, vendéglátózni vagy ilyesmi, sokan kimentek, ha nem is lettek gazdagok, de megteremtették az alapot.

Vagy vállaljatok itthon plusz munkát, kertészkedés, takarítás, bébiszitterkedés.

Készítsetek minden hónapban szigorú költségvetést, vezessétek pontosan a bevételeket és kiadásokat, hamar kibújik a szög a zsákból, hogy hol lehetne még spórolni.


Tényleg, üljetek le és beszéljétek meg!


A gyerekről meg nem mondjatok le, mert a gyerek ad erőt és ad értelmet mindennek!


Sok sikert!

2011. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szintén albérlet, párom dolgozik, én itthon vagyok, mindjárt jön a baba.

Nem mondom, hogy jól élünk, de amire kell, arra jut pénz, eddig mindig sikerült beosztani. Más kérdés, a gyerekre mennyi fog jutni, de már neki is vettünk sokmindent.


Kitartást!

2011. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!