Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek is ilyen trehany a...

Nektek is ilyen trehany a baratotok/ferjetek?

Figyelt kérdés
1 eve vagyok egyutt a parommal. A parom minden aron azt akarta hogy koltozunk ossze. 2 honapja egyutt lakunk. Mindig mondta anyukam hogy milyen nehez a hazimunka de nem sokat foglalkoztam vele mert amig en dolgozni voltam o meg csinalt mindent a hazkurol. Mostmar meg ertem miert mondta anyu mindig! 2 honapja en csinalok itthon mindent. De tenyleg mindent a mosogatastol kezdve az osszes hazimunkaig. A baratom nem segit semmiben ha en dolgozni vagyok es o szabadnapos akkor sem! Kezdek besokalni hogy minden reggel nekem kell fel szednem az agy mellol a szenyes holmiait. Maga utan nem mosogat el meg annyit sem segit hogy kiszedje a mosogepbol a ruhat. Reggel 8 ra jarok dolgozni es este 7 kor megyek haza utana kell neki allnom vacsorat foznom utana mosogatok a vacsora utan valamikor meg ruhat kell mosnom es majd utana furdok le es fekszem le szokszor este 11 kor erek odaig. A hetvegem csak a takaritasbol all ki nem jut idom magamra se egymasra. Szoltam mar neki 1x hogy miert nem segit de azt mondja nem er ra meg hogy ez az en dolgom. Mert hogy naluk is mindig az anyukaja csinalta a hazimunkat. Nektek segit a parotok a hazimunkaban? Es ha nem ti hogyan oldjatok meg ezt?
2011. dec. 10. 15:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.


1. Segítsen be, mert te egész nap dolgozol.

2. Nem cseléd vagy, ha annak tekint fizessen bért, számold fel neki :)

3. Nem fogja fel repül mint a győzelmi zászló.


Az én férjem nem ilyen, nem is kéne ha olyan lenne mint a párod. Mindketten dolgozunk, a házimunka is fel van osztva...sőt a gyerkőc "is". Gondold el, ha vele maradsz és szülnél neki...már most beledöglesz, de akkor még ott a gyerek aki csak és kizárólag a te gondod lenne, mert "náluk is mindig az anyukája csinálta" azt is.


Szerintem dobd ki a fenébe a fenti pontok alapján.

2011. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak kiábrándítani, de kicsi az esélye, hogy valóban megváltozzon. Ideig-óráig lehet, hogy néha besegít, de abba fogja hagyni.

Én ezt már a megismerkedéskor csekkolom, aki nem tud maga körül rendet tartani, és önmagát ellátni, az szóba sem jöhet. Se pótmama, se házvezetőnő nem vagyok.

Én szeretem a rendet magam körül, de nem vagyok hajlandó állandóan más után pakolni, takarítani. Így a koszfészekben, kuplerájban élők is felejtősek. Nagyon igénytelen az ilyesmi.

2011. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az én férjem is elég trehány, hiába rágtam a számat neki, ezért bevezettem pár dolgot:

Egyik nap ő mosogat, másik nap én, és ez alól nincs kibúvó, TÖRVÉNY! Kijelöltem pár kifejezetten férfias munkát, hogy eztán annak a dolognak csak ő lesz a felelőse, és ordenálé hepajt csapok ha nem végzi el.

Hétvégén vittem elé 4db papírkát összehajtva, mondtam neki húzzon kettőt. Kérdezte, hogy mi ez, mondom ha kihúztad megtudod!

Mindegyik papírkára előzőleg írtam 1-1 elvégzendő házimunkát, és közöltem, hogy nekiláthat annak amit kihúzott, délben találkozunk a konyhában, azzal én is nekiálltam a saját cetlijeimen lévőknek. :) Kiröhögött ugyan, de megcsinálta!

2012. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!