Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már olyan helyzetben...

Voltatok már olyan helyzetben hogy a férjetek megígérte, hogy megváltozik ha megszületik a baba és mégsem úgy lett?

Figyelt kérdés

Mielőtt összeházasodtunk volna a férjem mindent megtett csakhogy hozzámenjek.Sok ajándékot vett mindenben segített(takarítás,főzés vásárlás...)nagyon figyelmes volt egyszóval leste a gondolataimat.Amióta a szüleihez költöztünk minden megváltozott ellenkező irányba, valójában a számítógépen kívűl semmi sem érdekli. Azt mondta a férjem,hogy ha lesz egy babánk akkor minden jó lesz mint az elején, meg sokat sétálunk a babánkal(tudja,hogy a séta nekem nagy öröm,mivel sokat szeretek a természetbe lenni.) Most babát várok augusztusba fog megszületni,de már kezdek benne kételkedni,hogy nem mond igazat.Kérlek csak azok írjatok akiknek már volt hasonló tapasztalata vagy esetleg jó ötletet tudna adni.

Előre is köszönöm.


2009. máj. 16. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg is egy hasonló szituációban vagyok. A férjem mindig csak ígérgeti, hogy megváltozik és persze én megbocsátok neki mindig, mert van egy 1éves gyerekünk. Van, hogy csak 1-2 napra tudja összeszedni magát, aztán kezdi előlről. Soha nem változnak meg!!!
2009. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha (vagyis, nem valószínű) nem fog megváltozni! Ha akar valamit akkor kedves, rendes, segítőkész, de csak a saját érdekében. Nem lett volna szabad hozzá menned! Nem a Te eseted az egyetlen, nagyon sokan vannak így. Ez tapasztalat.
2009. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert minden eset és helyzet más. Valamint minden ember más, valaki tud változni, valaki nem. Viszont azt nem értem, miért kell így viselkedni a férjednek, hisz azt mondja, majd, ha meglesz a kicsi más lesz. Akkor most miért nem lehet jobb, miért jó így és az állandó stressz? Érdekes, ha tudja magáról, hogy milyen és nem tetszik neked a viselkedése, miért nem javít?!

A férjem is ezt ígérte, megváltozik, most várok és majd kiderül, de nem sok esélyt látok rá, ahol egyszer valami elromlott, lehet már nem lehet újra felmelegíteni. Nálunk a baba még súlyosbította a problémákat. Tehát, ha tudom, hogy így lesz és el fogunk válni, máshogy hozok döntéseket.

A férjednek szerintem nem változtatni kellene MAJD, ahogy ő mondja, hanem mindig normálisnak lenni és akkor nincs mi változzon, mindig figyelmesnek kell lennie, törődnie veled, főleg, hogy most másállapotban vagy. Nem csak akkor, ha majd meglesz a kicsike, mert akkor nehezebb lesz egymásra időt fordítani, minden átrendeződik a családban.

Szerintem beszéljétek meg, hátha annyi elegendő, mert ha folyton elégedetlen vagy és azt látod, hogy nem vagy számára fontos, elhidegültök egymástól. Mi beleestünk ebbe a hibába és most a férjem hiába erőlködik már, nem érzem, hogy szeretem még annyira, hogy újrakezdjük.


Sok boldogságot és könnyű szülést kívánok!

2009. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Szia, saját tapasztalatom nincs, de egy csomó kisgyerekes anyát látok a környezetemben, akik ettől szenvednek. Szerintem állítsd választás elé: vagy te és a kicsi, vagy éljen együtt a számítógéppel. Nagy változásra ne számíts, de hátha kicsit erőt vesz magán. Mert ez így nagyon nem jó, és a kicsi érkezésével még rosszabbodhat is a helyzet.
2009. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelezted már a férjednek, hogy nem valaki kedvéért kell megváltozni, hanem mert az ő Belső Tartása és/vagy a tükörképe ezt kívánja meg?

Vagy arról beszélgettetek, hogy mire alapul egy kapcsolat?

...arra, hogy figyelek a másikra. Nem azért, mert kéri. Hanem, mert a kedvére szeretnék tenni.


Sajnos ha ez nem volt fontos az elején, nem "vártuk el", akkor később mégis, miért lenne változás?

2009. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,hogy ilyen a férjed.De naívság volt elhinni,hogy ha hozzámész akkor megváltozik.Bocs,hogy ezt írom,de ez tipikus eset.Vannak ilyen emberek akik a csillagokat leígérik kedvesek segítőkészek egészen addig,amíg el nem érik a céljukat.Aztán amikor már biztonságban érzik magukat tojnak mindenre mindenkire.Valójában egy önző egoista emberrel állsz szemben,akinek csak saját maga a fontos,és,hogy mindenki azt tegye körülötte ami neki jó.Ő csak addig hajlandó tenni valamit amíg sakkba tartják.Ha válással fenyegetnéd megint változást látnál,ami szintén csak időleges lenne.

Változzon meg valóban én kívánom neked,de tudd,hogy erre nem sok esély van.Vagy elfogadod így,vagy elválsz tőle.A gyerek újabb konfliktusforrás lesz,ne reménykedj abban,hogy jó irányban változik majd miatta.Szeretni fogja a maga módján,de csak a saját kényelme fogja majd akkor is érdekelni mert önző.Ha szeretünk valakit,és boldognak akarjuk látni,akkor nem szabunk feltételeket,hogy majd ekkor majd akkor lesz jó,hanem mindig úgy élünk,hogy mindannyiunknak jó legyen.

2009. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Sok ajándékot vett "?

Miért költöztetek a szüleihez? és honnan - volt sajátotok? vagy együttélés nélkül jön a kis trónörökös?

2009. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elkövetted a legtipikusabb hibát. Arra számítasz, hogy megváltozik. Erre általában nagyon kicsi az esély. Valakit vagy úgy fogadsz el, amilyen ahelyett, hogy meg akarnád változtatni vagy nem leszel vele. Ígér neked fűt-fát, inkább állítsd választás elé, hogy nem akkor kell megváltoznia, ha megszületik a baba, hanem most rögtön törekedjen a változtatásra. Ha meg tudod, hogy a szülők negatívan befolyásolják, költözzetek el, bár felnőtt, értelmes embert nem tudom, hogy hogy tudnának csak simán a szülők annyira befolyásolni, hogy ilyen ígérgetős legyen.
2009. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem, a férjed nem fog megváltozni. Miért? Mert teljes mértékben tudatában van annak, hogy neked rosszul esik, amit csinál, tudja, hogy ő a hunyó, de nem érdekled annyira, hogy kijelentse: most és azonnal megváltozom, már ma. Előbb a gyerekkel jön, aztán amikor majd egyedül kell felnevelned, mert az apja magasról tesz rá, akkor majd azzal jön, hogy megváltozik, ha jön a következő, vagy ha nagyobb lesz a gyerek, majd ha új lakásba költöztök, majd ha több szabadideje lesz, majd ha ez, majd ha az...

Az igazság az, hogy nem szándékozik megváltozni, mert neki nagyon kényelmes a mostani helyzet. Az ilyen típusnál nem számít a kérlelés, a fenyegetőzés (válással, elköltözéssel), mert amit el tudsz érni, az annyi, hogy ideig-óráig összeszedi magát (ez lehet pár nap, pár hét, de nem több), és utána ugyanaz fog történni, mint eddig. Én a helyedben felkészülnék arra, hogy a gyerekemet egyedül fogom felneveleni...

2009. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

"teljes mértékben tudatában van annak, hogy neked rosszul esik, amit csinál, tudja, hogy ő a hunyó, de nem érdekled annyira, hogy kijelentse: most és azonnal megváltozom, már ma"


..ebben lehet valami. A hsz többi része számomra csak feltételezés, de ha hidegen hagyja a férjedet, hogy Te boldog vagy -e mellette vagy sem (mert ez végső soron ezt jelenti) akkor kérdezd meg tőle, szerinte NEKED mi abban a jó, hogy vele élsz..

Meg fog lepődni.

2009. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!