Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 21 hetes terhes vagyok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 hetes terhes vagyok az élettársam itt hagyott egy hónapja, és most ugy néz ki hogy az apaságit sem akarja alá irni. Ha megszületik a baba mit tudok tenni hogy a nevére kerüljön? Ő is szerette volna a picit. Akkor.

Figyelt kérdés
De ez nem így működik hogy egyszer kell egyszer nem,vállalnia kell mert az ő babája is.A láthatás tényleg úgy van hogy 3 éves koráig nem viheti el az apa?Már ha valahogy a nevére lehet iratni.A dns teszt hogy működik?Azt én fizetem ki?És ha nem egyezik bele az apa a dns-be??Kérlek segitsetek.Köszönöm
2009. jún. 17. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
A DNS vizsgálatot mindig az fizeti, akire ráakarják bizonyítani a szülőséget, tehát ebben az esetben az apa fizeti. HA nem hajlandó kifizetni, vagy nem hajlandó bevállalni, akkor a bíróság kényszeríti rá és kiír rá akár 500ezer forint bírságot, plusz a DNS vizsgálat díját. Ez biztos, ezt készpénznek veheted!
2009. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

nohát, sajna nem tudok segíteni, de nagyon furcsálom, hogy szeretnéd ha a nevét kapná a babád. gondolod, hogy örülne a gyereked, ha kiderülne hogy mondhatni rá lett erőszakolva? hogy az apu nem is akarta, itt se volt, mikor megtörtént, főleg, ha úgy néz ki, ott se lesz, mikor felnő..

én nem adnám egy ilyen megbízahtatlan, felelőtlen és szemét ember után a babám nevét.

nem gondolom, hogy sokat megmozgatsz a apukában azzal, ha a nevét továbbadod.

2009. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
gondolom a gytartás miatt szeretné, ha a pici az apa nevét viselné. Ami meg teljesen jogos, mert nincs olyan tényleg, hogy akkor akartam, most nem akarom. Vállalja a felelősséget és fizessen a gyereke után.
2009. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az apa nagyon akarta a babát és orvoshoz is jártunk mert nem jött össze,és ezek után nem tudom mi oka volt hogy itt hagyjon minket.Van egy fiam már az előző kapcsolatomból,és nehéz 2 gyereket egyedül nevelni.A családi és gyes kevés és a fiam után járó gyerektartás,csúnyán hangozhat de a gyerektartás miatt is szeretném hogy a nevét viselje.DE nem csak az miatt,hanem minden gyereknek van édesapja és a picinek is van,és vállalja is ha már megvan.Az anyák sem választhatnak hogy na akkor mégsem kell...!Ez nem így működik ő kettőnké.És ha már ilyen hogy le tudna mondani róla akkor én nem fogom hagyni,és rá húzom a vizes lepedőt is!Nem egyedül vállaltam a picit vegye ki legalább az anyagi részét ha már nem is érdekli.Azt sem kérdezi meg hogy hogy vagyok,tőle meg is szülhetnék már most az sem izgtná.
2009. jún. 17. 20:04
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

A gyereknek joga van az apjához, az apjának meg kötelessége felelősséget vállalni érte, ha már megcsinálta. Nem számít, hogy most megtagadja az apaságot. Bíróságra kell vinni a dolgot, ott kötelezik dns vizsgálatra, majd ennek tükrében tartásdíj fizetésére is kötelezhető. Ne hagyd magad!


Bíróságon van panasznap, ahol ingyen és bérmentve jogi tanácsot adnak neked. menj be és informálódj!

2009. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Legkönnyebb dolog ilyenkor "kiszállni" az apaságból. De ez nem ilyen egyszerű. Ragaszkodj a nevéhez és a tartásdíj megállapításához is! Az anya nem lehet "büszke", ha a gyerekének nem tud enni adni. A gyereknek mindig két szülője van, így is te fogsz többet tenni érte, hiszen te fogod nevelni. A tartásdíj a legkevesebb hozzájárulás egy gyerek felnevelséhez. Örüljön, hogy csak ennyi hárul rá! A láthatásról ráérsz később gondolkodni. Addig még változhatnak is a dolgok.
2009. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira utálom ezt a kifejezést, hogy a "nevére veszi". Ha valaki apai elismerő nyilatkozatot tesz, az nem egyenlő azzal, hogy a nevére is veszi a gyereket. Maradhat attól még ugyan úgy a te neveden. A gyerektartásnál senki nem azt nézi, hogy a gyerek kinek a nevét viseli, hanem hogy ki az apa.


Na de a lényeg: apasági pert kell indítani, ha az alperesről bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor minden költség őt terheli. És jár a gyerektartás természetesen. Amúgy ez az apuka egy igazi féreg lehet... Na az én fiam apja is hasonló amúgy.

2009. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erőltetném a dolgot.

Kb.:ennyi idős terhes voltam amikor a gyerekem apja lelépett.Mi házasságban voltunk, és a nevére került..én pont azt szerettem volna/szeretném ha nem viselné a nevét.

Az enyém már nagy lassan felnőtt lesz.és sokkal egyszerűbb lett volna sok minden ha az én nevemen van.

2009. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
UTOLSÓNAK.NEKEM SEM LENNE GOND HA A NEVEMEN VAN A BABA,DE VAN MÉG EGY GYEREKEM ÉS EGYEDÜL NEM TUDOK 2 GYEREKET FELNEVELNI.NEM IS ÍGY TERVEZTEM.10 ÉVET VÁRTAM MIRE UJRA TERHES LETTEM PONT AZÉRT HOGY NE JÁRJAK IGY,ERRE TESSÉK PONT ATTOL KAPOM A LEGNAGYOBB POFONT AKITŐL NEM VÁRTAM.
2009. jún. 17. 20:56
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De attól jobban tudod egyedül nevelni, ha az apja nevét kapja? Mondom, hogy nem a vezetéknévtől függ, csak az apai elismerő nyilatkozattól. Az viszont nem jár automatikusan azzal, hogy az apa nevét kapja. Erről ezek után a két szülő együtt dönthet.
2009. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!