Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férfiben van féltékenys...

Minden férfiben van féltékenység miután megszületik a baba? Ha igen, akkor miért van? Jelei vannak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Nincs. Inkább az anyák azok,akiknek csak a gyerek számít,az apa már nem! Ez okozza a konfliktusokat!
2010. aug. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

A szülés után én éreztem féltékenységet, amikor a férjem a babát puszilgatta, olyan érzésem támadt, mintha én már nem kellenék többet. Olyan gondolat motoszkált bennem, hogy csak arra kellettem, hogy szüljek egy gyereket.

Aztán elmúlt pár hónap múlva ez az érzés.

Most nem szívesen engedem a gyereket az anyóshoz pl., de ez inkább féltés, félek, hogy valami baja lesz, amíg vele van. A bölcsöde ugyanez, félek, hogy nem figyelenek oda rá, és valami baja lesz.

2010. aug. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Egy NORMÁLIS férfi nem féltékeny a gyerekére, de egy NORMÁLIS nö sem. Ez csak mostanában divat, hogy ah meglesz a baba, attól kezdve az anya csak a gyerekre koncentrál, a férj kirekesztettnek érzi magát és emiatt rövidesen tönkremegy a kapcsolat.

Nálunk semmi ilyen nem volt, a kapcsolatunkat csak erösitették a gyerekek - igaz, hogy elötte is jó volt, nem a gyereknek kellett összetartania.


négy gyerekes anya

2010. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
82%
attól még hogy valaki ilyesmit érez az nem jelenti azt hogy az illető nem normális de ez az érzés egy idő után elmúlik, ha nem akkor keressetek pszichológust
2010. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

A mai anyák annyira "véleményfüggőek" hogy nem mernek az ösztöneikre hallgatni. Pedig tudatos rákészüléssel lehet úgy irányítani a helyzetet, hogy a férfiből mielőbb apa lehessen.

Be kell vonni a dolgokba, rábízni a kicsit, ringassa, simogassa. Ő nem külső szemlélő, hanem az apja, a szoptatáson kívül bármit rá lehet bízni, tanulja együtt anyuval.

2010. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

A férjem nem féltékeny a babánkra.

Az első egy hónapban volt olyan időszak, mikor (sajnos) hajlamos voltam a fáradtságot és a kimerültséget rajta levezetni:( De ezt szerencsére sikerült hamar megbeszélnünk.


Én bocsánatot kértem, és azóta jobban figyelek, és ő is elismerte hogy bele kell még szoknunk ebbe a hármas létbe:)


De azóta soha nem volt gond ebből. Próbálok egyensúlyt teremteni a férjem és a gyerek közt.

nem költöztem a gyerek szobájába, inkább áthoztuk az ágyat ide.

Ő nem szól soha ha éjjel sír a gyerek, hogy nem tud aludni.

Anya lettem, ami csodás érzés, de megmaradtam feleségnek is:)

2010. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A felelősségteljes, apának való férfiakból nem jön elő féltékenység, hiszen sokat törődnek és örülnek ők is a babának.

Értetlenebb személyiségű, önzőbb apának nem túl jó pasikból viszont gyakran előjön ilyesmi.

2010. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha egy normális, szeretetteljes kapcsolatban gyermek születik, az az összetartozás jelképe kellene hogy legyen. Jobb esetben a baba a szerelmük gyümölcse. A fő problémák a baba születése után: az egyik fél nem készült még fel, az anya ingerültebb, fáradtabb, az apán vezeti le a feszültséget, az anya depressziós mert otthon van. Nálunk az első volt. A férjem nem tudott mit kezdeni a gyerkőcünkkel és a kialakult új helyzettel. Én nagyon boldog lettem volna, ha állandóan babusgatja, sétáltatja. Nála ciki volt babakocsit is tolni az utcán.
2010. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Olyan pasival bevállalni egy gyereket aki annyira éretlen és idétlen, hogy ciki a saját gyerekét tologatni az utcán?? Apának se lesz egy álom.
2010. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Jaj ez a duma, hogy nem törődik a férjjel...

Unalmas. Hány, de hány nő ismerősöm törte magát, hogy kinyalja a férje seggét gyerek után is, alak visszanyerve, mint szülés előtt, smink, frizura, minden tök jó, aztán mégis ment a farka után a pasi...

Inkább a pasik azok, akik munka után már sz.rnak bele mindenbe, és nem ér rá, megy a gép elé, vagy aludni...


Minden férfiban nincs féltékenység, de sajnos előfordul, mert nem tudja, hogy mivel jár egy gyerek.

2010. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!