Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon függök anyám jó szavátó...

Nagyon függök anyám jó szavától. Hogyan küzdhetném ezt le?

Figyelt kérdés
Harminc felé járok már, és még mindig. Nagyon szégyellem magam emiatt. Képes vagyok napokig gúzsban lenni, ha ő haragszik, és ezt tudja, de mindig csak az a válasz, hogy ezt kell elfogadnom és kész. Már a munkám rovására megy lassan, mert napokig lelkibeteg vagyok, amíg ki nem békülünk, akárkinek is volt igaza. Nem bírom ezt így, mert ő viszont nagyon is haragvó alkat, kiabálós, és sokszor erőseket mond. Apróságok miatt ki akar dobni, aztán mikor megkérdezem, akkor mégse, játszik velem, játszik a hatalmával. Nyilván kiderült, hogy dolgozom, de otthon lakom, esélyem sincs másra. Saját családra vágynék már nagyon, hogy ne anyám lelkiélete legyen a napi programom, de félek a gyermekvállalástól, bár nagyon szeretnék gyereket, de félek, hogy nehogy én is ugyanolyan legyek vele tudat alatt, mert nagyon rögzült bennem ez a félelem. Amúgy szeret, szerintem ezzel nincs gond, de nagyon büszke, nekem viszont sokszor nem lehet már büszkeségem se. Tudom, hogy ha majd ő nem lesz, akkor süthetem a büszkeségemet, de egy merő görcs vagyok már. Dupla energiámba telik a feladataimat jól végezni. Annyira sokszor érzem már, hogy hozzá képest egy senki vagyok. Pedig bántani se akarom őt, mert felnevelt, apámmal elváltak, de így hárman is vannak gondok, mert amikor apám megjelenik, mindig átküld engem gyerekbe, és ezért utálom már ezeket a szituációkat. Olyankor nem lehet megmaradni mellette. Mit tegyek? Megbolondulok.
2011. dec. 10. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
férfi vagy nő vagy?
2011. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2011. dec. 10. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Susan Foward: Mérgező szülők

Olvasd el!

2011. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvastam. Már bőgtem rajta egy sort. Nem akarom elhinni.
2011. dec. 10. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
de de én is elolvastam...minél előbb kezdjél el változtatni a dolgokon....és próbálj meg tőle mielőbb leválni,fájdalmas lesz és nehéz de ha megteszed akkor büszkén élheted függés nélkül a felnőttek életét..
2011. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Keress egy pszihiátert!

Ha legközelebb fenyegetőzik, szedd össze a cuccod és menj. Hidd el, ez csak rosszabb lesz. Másodkézből mondom, mivel a férjem a szemem láttára élte ezt át az anyjával.

Szerencsére ráébredt az anyja mocskos húzásaira, és utánunk jött.

2011. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!