Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem bírom. Mit tudnék tenni?

Már nem bírom. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Én már nembírom továb a szüleimmel való viaskodást, elegem van, szószerint leszarnak, költeni semmit nem költenek rám, azzal az indokkal h nincs pénz, ezt elfogadnám ha nem költenéek piára elég rendszeresen elég sokat. Elég sűrűn isznak, és ha kiakadok akkor még nekik áll följebb. Szeretéám téliesíteni az öltözékem mert már fázok, téli kabátot is olyan pénzből vettem amit az egyik unokatesómtól kaptam. Csak pár pulóvert szeretnék, nadrágot, de nem... Nővéremmel próbálkoztunk már mindennel, nővéremnek szerencséje van mert már egyetemista, diákhitel stb. De én itt döglök velük és már nem bírom őket, segghülyék, alkoholisták, főleg az anyám. Már az öngyilkosság is megfordult az agyamban. Mit tudnék tenni h végre rádöbentsem őket h baj van, nagy baj. Persze mikor részegek olyanokat mondanak nekme amit aztem egy szülőnek sohasem kéne mondania egy gyereknek, ezek nagyon fájnak.
2011. dec. 10. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Szegény, nem irigyellek!


Nincs egy rokon esetleg, akihez elköltözhetnél, aki befogad? Nagyszülök?

2011. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
egyetértek az előttem szólóval! szólj valaki felnőtt rokonnak, hogy segítsen és találjatok ki együtt valamit!
2011. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rokonoknak, szomszédoknak, tanároknak vagy valakinek nem tűnik fel ez az állapot? Nem tudsz szólni senkinek? Valahogy rájuk kéne ijeszteni (bár nem hiszem hogy megjönne az eszük) de talán kapcsolnának egy kicsit. Öngyilkos semmiféleképpen ne legyél. Gondolj arra hogy egyszer kikerülsz ebből a helyzetből és sokkal jobb lesz.
2011. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Brigci válasza:
Az öngyilkosságok soha ne válaszd. Rossz ötlet abba futni. Az eggyik barátom is azt csinálta. hálistennek túlélte de nem éri meg.. énis a rokonokat javasolnám vagy valamit találjatok ki a nővéreddel stb..
2011. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy nem fog tetszeni amit írok, de szerintem ne próbálj meg változtatni rajtuk, nem ismerem a dolog hátterét de nyilván nem egyik pillanatról a másikra lettek alkoholisták, ők választották ezt az életet és nyilván nem ok nélkül, tehát a kilábalás sem 2 napig tartana, nem lesztek egy csapásra boldog család, hosszú évekig tartana a változás és még utána sem lenne minden teljesen rendben mert ami egyszer eltört azt után könnyebben eltörik. ráadásul egy szép beszéd valószínűleg nem hatja meg őket, még egy nagyon jó pszichiáternek is meggyűlik a baja az ilyen esetekkel, de a legfontosabb akkor is az, hogy ők akarjanak változni önszántukból. összpontosíts inkább a továbbtanulásra és arra hogy minél előbb elkerülj onnan mint a nővéred, ne az ő életükön akarj javítani, hanem a sajátodon. egyébként sajnos elég sokan élnek hasonló körülmények között, pl nálunk is hasonló a helyzet, de én beletörődtem, hogy nincs boldog családi életem és a jövőre koncentrálok, mert én is egyetemre akarok menni
2011. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom h az öngyilkosság nem megoldás, de mint írtam csak megfordult az agyamban, szerencse h vannak olyan emberek akiket soha nem tudnék itthagyni, barátok stb. az a baj h nagyszüleim elég idősek és csak egyik ágról vannak...
2011. dec. 10. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!