Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek nekik (család,...

Hogyan segítsek nekik (család, barát, barátnő)? Hosszú szöveg veszély! Az olvassa akinek van türelme!

Figyelt kérdés

Kedves fiatalok és szülők...

Ti hogy látjátok ezt a helyzetet? Kinek ment el az esze és ki az ép elméjű? Vagy mindenki meg van bolondulva?


A fő szerepekben: 60-as éveikben járó anyuci és apuci. 20-on éves fiuk és a jegyese. Nem utolsó sorban a lány szülei, testvére és annak párja.


A probléma: feszültség, egyet nemértés, félreértések sorozata, igazságtalanság.


A huszonéves fiú története: szüleivel él (nem engedik el, röhej). Rendes munkája van és szórakoztató hobbijai. A szülei nem támogatják, kritizálják a hobbik, érdeklődési körök miatt (sötét hangulatú, depressziós és láthatóan szellemileg beteg a srác). Hozzáteszem, hogy nekem is vannak hülyeségeim, de az én családom elfogad, nem mondom, hogy örülnek és támogatnak, de megtűrnek.

Az ő szülei tiltják rengeteg dologtól, rágalmazzák őrültségekkel (alkesz, drogos, sátánista). Olyan a gyerek felfogása, hogyha kérik akkor mindent megtesz, de ha nem szólnak neki valamiről, akkor nem csinálja meg (alap dolgokat megcsinál, elpakol, takarít a szobájában, mosogat). Elkeserítő, főleg, hogy a szülei türelmetlenek vele, pedig látják, hogy nem ő tehet róla, hogy kicsit lassú. Eleinte a barátnőjét hibáztatták a hibákért amit elkövet. A fiú hirtelen haragú néha és akkor is robban mikor okosabb lenne hallgatnia.


A szülők története: Nem egy gyerekük van és eddig mindegyik testvért elüldözték a háztól (ő állításuk!). Szentnek, sőt istennek hiszik magukat, mert ingatlant adtak a fiuknak (40 évnyi adósággal terhelten... köszönjük szépen). Abban a hitben vannak, hogy eddig mindenük megvolt, de többet akartak és ezért padlót fogtak (teljes mértékben hiszem, hogy az ő hibájuk, hiszen miért dobták el a viszonylag gondtalan, hitelmentes életet? Hogy még a dédunokájuk is nyögje a tartozásukat?) Kacatokat halmoznak fel, felesleges dolgokra költik a kevés pénzüket... Adóságból adóságba viszik saját magukat, tönkretéve ezzel a sarjaikat és magukat.


A jegyes története: Kitartó és hűséges lánynak ismertem meg és nem kételkedem a döntéseiben. Azon emberek nevetségesen kevés rétegéhez tartozik, akik tisztában vannak a jövőjükkel, döntéseik súlyosságával, hibáikkal és azok javítására való törekvésével. (Bonyolult mondat.)

Jóban, rosszban kitart választottja mellett és elviseli a rágalmazásokat (hűvös és megfontolt), holott a párja szülei még a barátaitól, ismerőseitől, osztálytársaitól is eltiltották (a szerelmes ember nem szólhat máshoz, csak a párjával lehet, még azonos nemű fajtársaival sem beszélhet), nevetséges.


A jegyes családjának története: Tipikus példája a mindenki mindenki ellen szituációnak. Ők rángatják a lányt, mint egy marionett figurát. Mára már nem javasolják neki a szerintük helyes utat, hanem rálökik az ösvényre és díszkísérettel, erőszakkal tartják rajta. Nem helyeslik a párjával való kapcsolatát, sőt azt akarják, hogy senkije ne legyen és egész életében maradjon a szülői háznál. Sajnálatos.


Személy szerint engem mostanában hanyagol a történtek miatt. Tudom nem az én dolgom, majd biztos megoldja, de ezek szerint én túlzottan szeretem őt ahhoz, hogy ölbe tett kézzel nézzem, hogy felemészti magát (öngyilkossági hajlam, depresszió, elszigeteltség). Megalapozottan félek, hogy véget vet az életének, ő nem az a fajta aki fenyegetőzik ezzel. Soha meg nem említené, csak szépen csendben ritkulnának a találkozásaink... majd el tűnne és csak a temetésen látnám legközelebb.


Szörnyű ember vagyok. Megfogalmazódott bennem, hogy elpusztítok minden zavaró tényezőt körülöttük, csakhogy a megérdemelt nyugalomban éljék le ami még megadatott.


Tiszteletem annak aki elolvassa.

19L.


2011. nov. 21. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Senki nincs megbolondulva. A szülők olyanok, amilyenek. A huszonéves srác teljesen nyugodtan elköltözhet, amikor akar, nem tudják visszatartani. Azért nem költözik, mert nem akar, mert neki így kényelmes.

A lánynál ugyanez. Ha a sarkára állna, nem tudnák erőszakkal olyan úton tartani, amit nem akar.


Én azt látom, hogy a két fiatal időnként talán panaszkodik, de semmit nem tesz a dolog ellen. Ha annyira zavarnák őket a családjaik, akkor fognák a fogkeféiket és lelépnének. Én így voltam és meg tudtam tenni. Igaz, kényelmesebb lett volna otthon, mert az első hónapokban szinte éheztem. De azóta egyenesbe jöttem a szüleim nélkül. Ezt bárkinek van lehetősége megtenni.

2011. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz,ha elegük van lépjenek le,felnőtt emberek.ha meg a család fontosabb...maradjanak így
2011. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz mit csinálni,segíteni meg végképp nem.Hiába akarnád felnyitni a szemüket,támadásnak fogják venni...

Vannak akik beletörődnek a sorsukba és csöndben maradnak.

A megoldás ott van a lány és a fiú szeme előtt!Mégsem teszik meg a lépést,hanem hagyják,hogy uralkodjanak rajtuk....

2011. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól ahogy írsz és attól ahogy megfogalmazod a dolgokat, a hányinger kerülget. Kíváncsi vagyok milyen pofát vágtál gépelés közben..
2011. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TE csak akkor tudnal segiteni, ha megkernenek arra, tehat semmi kozod a masik embernek a maganeletehez! FElnott emberek, s mint latod is, hogy a szuleik is ugy eltek le az eletuket, ahogyan nekik megfelelt, tehat ez volt a valasztasuk.

A ffiataloknak is megvan a lehetoseguk a valasztasra, mivel erzo emberek, es van itelokepesseguk, tehat donteni tudnak, ezekbol a sorokbol nem derult ki az, hogy eroszakolnak a szulok, vagy kenyszeritenek, hiszen dolgozo felnott ffiatalokrol van szo, akiknek lehetoseguk lenne elkoltozni, de megis a szulokkel elnek egyutt. Miert? Akaratero, onbizalomhiany, lustasag stb.?

2011. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron segíteni akarsz,vedd rá a fiatal pár tagjait,hogy költözzenek el otthonról.Bár ahogy a leírtak alapján látom,ehhez túl lusták.
2011. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!