Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már veled olyan, hogy...

Volt már veled olyan, hogy egy idősebb rokonad annyira utáltad, hogy (szinte) a halálát kívántad?

Figyelt kérdés
Sajnos én ebben a helyzetben vagyok. A nagymamám az. Elcseszte a gyerekkorom, most a húgom (10) karácsonyát is.
2011. dec. 12. 13:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
mégis miért utálod ennyire őt?mit tett?
2011. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel cseszte el?
2011. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

folyamatosan Édesanyám ellen uszított:

Hogy anyukám nem szeret, el akart hagyni (szülés utáni depresszió, öngyilkossági kísérlet)

Négy voltam mikor bejelntette, hogy a szüleim hülyét csinálnak belőlem, nincs mikulás, jézuska, nyuszi.

Ugyanezeket megjátszotta a húgommal is.

Most viszont valami irdatlan húzása volt. Rendelt egy tonna szenet, ami el sem fér anyuék pincéjében. nem is jó lemezkazánba, ráadásul mocskosul drágán, és anyuék spórolt pénzéból fizette.

Anyuéknak most van 15 ezer forintjuk arra, hogy kihúzzák ezt a hónapot, de karácsonyi ajándék nem lesz, de lehet, hogy még fa se.

Hiába apáé a ház, a mamának haszonélvezete van.

Sőt, most már a kislányomra is rászállt ezért nem is megyek haza.

2011. dec. 12. 14:03
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Nem, nem volt.

És szembeköpném magam ha ilyen ember lennék, hogy bármelyik rokonomnak is a halálát kívánnám. Az egyik nagymamám már nem él, 14 éve halt meg és borzasztóan hiányzik. Szintúgy a többiek is!


Egy nagyim él akiért tűzbe mennék, imádom.

És egy nagybácsikám aki 90 éves. Nem lát fél szemére és nem hall, én öltöztetem és viszem sétálni minden héten. Takarítok rá, etetem. Óvom és féltem. Már előre félek attól nehogy elveszítsem őket.


Akármennyire is haragszol rá, nem lehet ezt kívánni senkinek sem. Egy nap majd bánni fogod de akkor késő lesz. És majd nagyon fogod bánni!

2011. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a nagypapám iránt vannak felemás érzéseim. Nem tudnám szavakba önteni, hogy mi az, amit érzek iránta... De túlzottan nem érdekel és ez a lényeg.

Hogy miért? Mert az imádott nagymamám életét tönkretette, alkoholista volt, ütötte-verte, amikor náluk voltam kiskoromban volt, hogy be kellett zárkóznunk a kisszobába, mert mamám is és én is veszélyben voltunk.

Aztán elváltak. Szerencsére úgy alakult, hogy a mamám meg tudta lépni.

A sok-sok szenvedésben eltöltött évek kihatottak mamám egészségére. Rákos lett, nagyon sokáig küzdött, kedden lesz 2 hete, hogy eltemettük.

Soha, soha a büdös életbe nem fogom megbocsájtani a papámnak, hogy ezt tette vele. Nem kívánom a halálát, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ha ő meghal, engem egy cseppet sem fog meghatni.

2011. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Van. Nem vagyok rá büszke, de az anyai nagyapámról van szó. Édesanyám volt a legkisebb, egy nővére és egy bátyja van. Édesanyámat többször verte annyira meg, hogy csontjai is törtek. 14 évesen elküldte őt télen otthonról, hogy menjen dolgozni, hogy a nővérének vegyen ajándékot.. Nagymamámat rendszeresen verte, amikor és amivel érte.. Anyum 17 évesen elmenekült otthonról, mert nem bírta már. Később miután Apummal összeházasodtak, ő jelenetet rendezett az esküvőn, hogy ki képes Anyut feleségül venni, egy senkit, egy ilyen szemetet.. Anyukámat terhesen ütötte meg, hogy nem érdemes arra, hogy gyereke legyen.. Nővére meg a bátyja mindent megkapott, és később tojtak az apjukra. Hozzánk költözött be, amikor a Anyu nővére eladta Nagyapám házát, mert kellett neki a pénz, az öreg meg nem tud neki nemet mondani. Nálunk lakott, hiába kapott magas nyugdíjat, semmibe nem szállt be.. A többi unokának vette az ajándékokat, mi semmit sem kaptunk tőle.. Engem soha nem vertek, de meg sem ütöttek a szüleim, ő nagyon megvert, mert az udvaron gyakorolni mertem és ez őt zavarta a pihenésben.. A szüleim ott megelégelték és kitették a lakásból.. Feljelentette a szüleimet, hogy loptak tőle.. Elég kellemetlen volt, hogy az egész utca tolvajként beszélt rólunk.. Mikor éve meghalt Anyum, a temetésén is jelenetet rendezett, hogy ideje volt már, hogy ez a retek megdögöljön.. És ezt szószerint... Rémesen éreztem magam, szívem szerint neki estem volna és elástam volna a gödörbe.. 3 évig nem is hallottunk róla, majd előkerült, hogy ő akkor hozzánk költözik, mert nincs hova mennie, és mi kötelesek vagyunk gondozni.. Bíróságra ment és ott megkaptuk, hogy gondoznunk kell.. Fellebbeztünk, és 1 év után elértük, hogy ne kelljen gondoznunk őt.. Idén meghalt Apu, januárban.. Ő kijött a temetésre és levizelte a koporsót..


Szar érzés, hogy gyűlölöm és azt kívánom, hogy bár ne élne.. De nem tudok mást. Túlél mindenkit, és maga a rosszindulat.. Nem tudok vele mit tenni, tudomást sem veszek róla.. De valóban, azt kívánom, hogy a hátralévő életében szenvedjen annyit, mint mi.

2011. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Úristen! Nagyon sajnálom, anyukám (és ahogy írtam a nagymamám) is hasonló dolgokon ment át, mint a tied.


Ez szörnyű, én teljes mértékben megértelek!

2011. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen nagymamák sanos,nekem szerencsém van,barátnőmnek viszont ilyen a nagyija,az iylen irgy még egy 10 éves kislány örömére is amit a jézuska vált ki belőle,szánalom de van ilyen,és nem csak nagyi,de szülő is van ilyen...nem kell kivánni rosszat,tapasztalat,mert én kivántam,egyszer egy csajnak hogy törd össze magad ribanc,másnap leesett a lépcsön és összetörte magát kicsit,iszonyú lelkiismeret furdalásom volt...Nem kell vele foglakozni,a közelébe menni,az ilyen nagyik szoktak meglepődni miért basszák őket be egy otthonba,mert a családnak sokkal jobb nélkülük,a rosszindulatuk nélkül...
2011. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15:42-es vagyok, egy 5-ös kimaradt az írásból. Édesanyám halt meg éve.
2011. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, kívántam apám halálát tíz éves korom körül. Meg is halt egy év múlva. Nem voltam olyan boldog tőle mint gondoltam. Már teljesen elmúlt a gyűlöletem, sajnálom hogy meghalt. Azon gondolkodom hogy mit tehettem volna másképp hogy ne történjen ez. 37/nő
2011. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!