Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a névváltoztatás?

Hogyan zajlik a névváltoztatás?

Figyelt kérdés

A keresztnevem szeretném megváltoztatni, ugyanis amit kis koromban kaptam keresztelőn az sokkal jobban tetszik, jobban megy a vezetéknevemhez, de hivatalosan ezt nem használhatom, mivel csak a keresztlevelembe van bejegyezve, azt pedig nem fogadják el, mivel nem anyakönyvi kivonat. Emiatt úgy döntöttem, hogy szeretném hivatalosan is felvenni az utólag kapott keresztnevem és a mostanit meghagyni másodikként (mondhatni "megcserélném" a két nevet, pl.: Kiss Sára helyett Kiss Nóra Sára). Hova fordulhatok ebben az ügyben? És milyen anyagi kiadásokra számíthatok? Kell fizetnem illetéket? Illetve ha majd férjhez megyek, akkor ebből nem lesz probléma?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!


2009. máj. 16. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Elmész az anyakönyvi hivatalba, kitöltesz egy ürlapot, befizetsz 10 ezer forint illetéket .

Aztán sorban kicserélteted az összes papirodat.

Nem lesz semmi, ha férjhez mész, ha megváltoztatják a neved, akkor ez a neved és kész.

2009. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most 33 éves vagyok, s ugyanígy jártam, miszerint, alig vártam, hogy 18 évesen visszaállíttassam a keresztelésemkor kapott nevemet. Máriáról Mariannára.

Szóval anyakönyvi hivatalba kell bemenned, ahol készségesen segítenek, adnak egy nyomtatványt, amit ki kell töltened és természetesen megindokolnod a névváltoztatást. Kapsz majd egy csekket, amit be kell fizetni (a jelenlegi árát az akvi hivatalban megmondják), s ezt mellékelve küldik be a Belügyminisztériumhoz illetékességből. Elbírálás után (amivel semmi gond nem lesz!) jegyzik és kipostázzák az okiratot, mellyel igen lesz egy kis munka: szig., TAJ kártya, jogsi ha van, meg az összes többi. A szig. és jogsi kb. szintén 10 e Ft, mert nem lejárt kategória.

Házasságkötésnél semmi probléma nem lesz, hiszen mindenhol úgy szerepelsz, hogy Kiss Nóra Sára. Nem lesz fennakadás!

És igen, jól döntöttél! :-)

2009. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!