Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A halott apánkat úgy veszik...

A halott apánkat úgy veszik mintha nem is létezett volna. Jogos hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés
Van egy féltestvérem, neki van 2 kislánya. Az apukánk volt közös, de apu meghalt 3 éve, a gyerekek 7 és 5 évesek, szóval valamennyire ismerték apunkat. A tesóm édesanyjának van új férje (már vagy 20 éve együtt vannak) és azt a férfit emlegetik Papának. Az apukánk mintha nem is létezett volna, azt sem tudják hogy van "másik papa". Nekem ez rosszul esik, mert ő az igazi papájuk, nem az a férfi...
2011. dec. 12. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nagyon picik voltak még a gyermekek amikor édesapád meghalt, másrészt azért az is fontos szempont, hogy milyen volt a viszony köztük, ill. a testvéred és apukád között.
2011. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nagyon rosszul esik. Viszont a tesód gyerekei nagyon kicsik még, nekik lehet, hogy könnyebb így, mert nem érzik annyira a veszteséget.

Ráadásul a gyerekekre ne haragudj emiatt, mert ők nem tehetnek róla!

2011. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy rosszul esik, de nálunk két ilyen helyzet is van a családban: apukám is elvált és az unokatestvérem szülei is, és mindkettő azt tekinti apukájának, aki felnevelte őket. Sem a féltestvérem sem az unokatestvérem gyerekei nem tekintik nagypapának a vér szerinti nagypapát (tehát apámat, ill. nagybátyámat, aki bő 20 éve meghalt, alig ismerte a fiát). A gyerekeknek az számít, aki ott van, és törődik velük, a halált még nem is fogják fel igazán, ahogy a vér szerinti rokonságot se, hisz azzal sincsenek tisztában, hogy születik a gyerek. Szóval megértem, hogy rosszul esik, lehetne beszélni nekik apukádról, de nem biztos, hogy van értelme. Én pl. mikor kicsi voltam, azt hittem a szomszéd nénire, hogy a nagymamám, mert rengeteget vigyázott rám és nagyon szeretett, de nem értettem, hogy lehet 3 mamám, ezért apukámnak azt mondtam, hogy az ő anyukája nem mamám, mert nem szeret. Közben pedig csak beteg volt és nem tudott eljönni hozzánk, engem pedig ritkán vittek el hozzá látogatóba, mert kicsi voltam.
2011. dec. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!