Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkem halott ha nélküle...

Lelkem halott ha nélküle élek, de a pénz nagy úr. Ti megtennétek?

Figyelt kérdés

Fél éve munkanélküli vagyok (kelet M.ország, ne írjátok, hogy valami biztos van), már szinte csak a napi kenyérre jut a férjem keresetéből, vegetálunk.


Egyszer már kimentem Németországba dolgozni, de 2 hónap után hazajöttem, mert úgy gondoltam, rövid az élet és ezt a rettentő szenvedést amit egymás hiánya okoz, semmilyen vagyon nem pótolhatja.

Viszont most még sokkal rosszabb anyagi helyzetben vagyunk, lenne is lehetőségem kimenni dolgozni, de tudom, újfent csak lelki halottként léteznénk egymás nélkül míg kint vagyok.

Viszont így csak élünk napról-napra és reménykedem, hogy egyszer csak felvesznek akár gyárba összeszerelőnek.

Tanácstalan vagyok.

Megér ennyi kínt a pénz?


2011. febr. 14. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ha már a mindennapi megélhetésetek a tét, akkor igen.
2011. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
vidd a férjed is neki is akadna kint munka
2011. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
itt úgysem lesz semmi sem
2011. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha viszont pénztelenül, nyomorogva éltek, előbb-utóbb az a házasság végét fogja okozni.Biztosan nem könnyű -még ha ideiglenesen is- itthagyni a másikat, de ma már könnyű a kapcsolatot tartani távolról is. És ha nem élsz a lehetőséggel, és munkád sem lesz, akkor magadat fogod okolni, ami szintén lelki teher lenne.
2011. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igaz, bár még a gondolatától is görcsbe rándul a gyomrom.

Férjem is fogyott 8 kg-ot mikor múltkor kint voltam annyira megviselte.


De ő sajnos semmiféleképp nem tud velem jönni.

Nyelvet sem beszél, a munka sem olyan, hogy jöhetne velem, így vagy egyedül megyek, vagy sehogy.

2011. febr. 14. 23:31
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Mindketten menjetek ki Németo.-ba. Ott 9% a munkanélküliség, K-Mo.-on 30%, szóval ha neked már adott az álláslehetőség, akkor éhen halni ott nem fogtok, és előbb-utóbb a férjed is talál munkát.
2011. febr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen helyzetben,más választás nincs sajnos,szerelem ide vagy oda.Gondolom nem örökre mész ki,igy hát a férjednek ezt meg kellene érteni.Én is voltam hasonló cipőben,csak nálunk a barátom ment ki,és annyira nem éheztünk,csak nem jutottunk egyről a kettőre.Másfél évig havonta egyszer jött haza,kibirtuk.
2011. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Én azt javasolnám üljetek le és pontosan gondoljatok át minden eshetőséget. A férjed mennyit keres itt, biztos-e a munkahelye, ha megtanulná a nyelvet esetleg kint milyen eséllyel, fizetéssel tudna elhelyezkedni, neked mennyi lenne a kereseted odakint, mennyit kell kint maradnod. Azt is gondold át esetleg itthon milyen más munkát tudnál elvállalni, stb. Szerintem minden megoldható csak akarni kell, a végleges kitelepülés is, a férjed itthon ha akar meg tud tanulni 1 év alatt egy olyan szintet amivel kint boldoguljon, persze nem rögtön fog minden az ölébe hullani, de érdemes átgondolni, ha még így is jobban jönnétek ki, mint itthon.
2011. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Én is K. Magyarországon élek, a "viharsarokban", úgyhogy pontosan tudom, miről beszélsz, én is hasonló helyzetben vagyok. Vagyis nem egészen, mert nekem még csak lehetőségem sem adódott külföldre kimenni.

De ha adódna, ugyanúgy ki lennék készülve lelkileg, mint te. Ugyanis a páromat nem vihetném magammal, mert félnék, hogy ha felmondana a munkahelyén és letelne a külföldi munkaviszonya, nem tudná visszavetetni magát és tényleg szinte semmi lehetőség nincs errefelé elhelyezkedni.

Ha minden kötél szakad, szerintem menj ki. De ha csak arról van szó, hogy szűkösebben éltek, de azért nincs veszélyben a fedél a fejetek felett, vagy a minimális megélhetés, akkor inkább maradj....

De beszéljétek meg a pároddal. Nagyon nehéz így tanácsot adni. Én sem tudnám, mit csináljak. :(

2011. febr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj! Ha kiviszed őt, és nem szerez munkát, Németországban a te keresetedből még mindig könnyebben eléltek ketten, mint itthon az övéből, tehát ha nem beszél nyelvet, menjen veled, tanulja meg a németet, hidd el, addig te el tudod látni őt, és pár év múlva talán ő is szerezhet munkát! A másik: korrepetálhatsz németet, magyart, stb. iskolásoknak...az is valami!
2011. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!