Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ha tudok valamiben segíteni...

"Ha tudok valamiben segíteni szólj" Ezt halál esetnél miért mondják?

Figyelt kérdés

Mikor 3 éve apukám meghalt annyiszor de annyiszor hallottam ezt a mondatot hogy csak na. De ezek csak üres szavak. Miért szokás ezt mondani?


(Egy ismerős felesége most halt meg és hallottam hogy hányan mondták ezt neki is)


2011. dec. 12. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Miért lennének üres szavak? Én ha ezt mondom valakinek az úgy is van.
2011. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert az ember gyászában és fájdalmában nagyon el tudja hagyni magát és néha tényleg jól jön a segítség.
2011. dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Ezen a kérdésen én is sokat gondolkodom mostanában... Én is ezt hallgatom, nekem a férjem halt meg 2 hónapja, de sajnos tényleg nagyon sokszor üres szavak.

Boldog-boldogtalan mondja, akit nem is ismerek, sosem találkoztam velük a temetés előtt... pl. férjem volt ovónője, meg osztályfőnöke, stb.

És volt, hogy valakitől kértem valami szívességet, mivel komolyan vettem a mondatot (férjem egyik legjobb barátja..) azóta sem intézte el. :S

2011. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Hát had mondják.
2011. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nesi81 ***** válasza:
87%
Együttérzésből
2011. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt mondta mindenki amikor a férjem és az ikerfiaim meghaltak egy napon..

Én totál padlóra kerültem,és volt hogy segítséget kértem.Persze nem üres szavak voltak,tényleg sokat segítettek..Van aki komolyan gondolja hogy segíteni akar.

2011. dec. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó!

Részvétem.

Bár, ezek is ha úgy nézzük üres szavak. De mégis kifejezik a sajnálatot, ha úgy vesszük.


Pár hónapja voltam egyik távoli rokonom temetésén. Szégyen, vagy nem egyszerűen nem bírtam kimondani a gyerekeinek, feleségének, hogy sajnálom, vagy részvétem. Nem tudom miért. Talán éreztem, hogy nem az a legmegfelelőbb pillanat, vagy úgy gondolhattam, hogy azzal, hogy elmentem már ki is fejeztem nekik?! Előtte kb. 10 éve találkoztunk utoljára, ha nem több.


Kérdező! Ne haragudj, hogy kicsit eltértem a témától! Ha ismerik az illetőt aki elhunyt, de inkább a családot, akkor valószínűleg tényleg segíteni szeretnének. Ha pedig nem, vagy nem annyira, csak mondjuk boltból, orvosi rendelőből, stb. helyről akkor valóban csak üres szavak. Bár ilyen esetben inkább csalódjak kellemesen egy "idegenben", mint kellemetlenül egy közeli ismerősben.

2011. dec. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

00:46 os részvétem,sok erőt kívánok neked,nagyon nehéz lehet.

Kérdező:Ha mondom valakinek a kérdésben feltett mondatot,akkor komolyan is gondolom. Ha csak beszélni akar,ha segíteni kell otthon,hivatalos ügyek intézésébe, vagy csak egy vállat keres,h sirhasson,akkor ott leszek mellette/vele.Minden féle segítségre értem ezt a mondatot.

2011. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ennek akkor van értelme, ha olyan mondja, akivel eddig is kapcsolatban volt az illető. Nem hiszem, hogy az egy évben egyszer látott rokon bármit is tudna segíteni.

Mondjuk egy egyedül maradt nőnek segítség, ha egy pasi olykor megszerel ezt-azt, de mondom, ennek e nélkül a mondat nélkül is természetesnek kell lennie, ha olyan a viszony. Mondjuk aki komolyan gondolja, az ne csak egyszer mondja, hanem később is érdeklődjön, hogy látszódjon, komolyan gondolja.

2011. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de ezek sokszor tényleg csak üres frázisok. Nekem apukám halt meg és egyedül maradtam anyuval. Sokszor szükségünk lenne segítségre. Nem nagy dolgokra, nem pénzre, csak tényleg annyira, hogy valaki megjavítson egy csöpögő csapot, vagy rendbe rakja a kertkaput. Néhányan megígérték, hogy segítenek. Mai napig nem is láttam őket. Csak néhány ember van, akire számíthatunk, őrájuk viszont mindig! Természetesen azért az sem árt, ha valamivel viszonozni tudod a kedvességüket. Ha mással nem, akkor egy tálca süteménnyel.

Én mindenesetre nem ajánlok fel semmit, amit nem gondolok komolyan.

2011. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!