Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondhatnék ilyen helyzetbe...

Mit mondhatnék ilyen helyzetben a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Szörnyű helyzetbe került, az utóbbi pár hónapban, teljesen depressziós lett.


Anyukája meghalt rákban. Hirtelen jött a betegség, 6 hét alatt el is vitte, pedig 50 éves volt. A családnak, és a barátnőmnek ideje se volt felkészülni, belegondolni ebben az egészbe, nagyon hirtelen érte őket az anyuka halála.


Alig telt el pár hét a temetés után, amikor az apukánál is rákot diagnosztizáltak.


Így rövid idő leforgása alatt nem csak a háztartás vezetése, de a család eltartása is ráhárult. Plusz a 85 éves nagyi gondozása, aki teljesen megőrült a lánya halála óta.


Szóval a barátnőmnek muszáj volt egy elég lélekölő, de jól jövedelmező munkát elvállalnia, aminek köszönhetően nincs egyáltalán magára ideje, hisz dolgozik, bevásárol, főz, ápolja az öregeket.. Segítsége nincs. Pszichológushoz jár, és antidepresszánsokat is szed, meg nyugtatókat, de a helyzet nem javul egy szemernyit se, és ezekkel a gyógyszerekkel lassan le kéne állnia.


Néha, amikor utazik, fel szokott hívni, hogy beszéljünk kicsit, de máskor nincs ideje. Olyankor ha anyukája szóba kerül, mindig elsírja magát, én meg hallgatok, kukán, egyszerűen nem tudok semmi értelmeset, vigasztalót mondani neki.


Mi a fenét lehet ilyenkor mondani?


23 évesek vagyunk


2011. nov. 16. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Mondani? Azt hiszem nem vagytok igazán nagyon jó barátnők! Nem kötekedek és bántalak, de én tudnék mit mondani, de nem is mondani kell ilyenkor hanem tenni, mellette lenni és segíteni neki ahol tudsz!
2011. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó barátnők vagyunk, de én szerencsére még soha nem vesztettem el senkimet, így bele se tudom képzelni magam a helyébe.

Sajnos nem tudok mellette lenni fizikailag, mert Svédországban tanulok tavaly óta, de lelkiekben szeretnék, ezért is lennék kíváncsi, mi vigasztalót lehet mondani ebben a helyzetben.

2011. nov. 16. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ne köteledj, első hozzászóló! Én megértem a kérdezőt, nem egyszerű helyzet. Lehet csak ki akarta ő is írni magából az egészet.
2011. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak hagyd, hadd beszéljen, és mondd meg neki, hogy még fognak találkozni, ez csak egy átmeneti állapot! A halállal csak a földi életnek van vége.
2011. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A gyógyszer egyáltalán nem megoldás. Nekem is meghalt apukám. Ott voltam vele végig, baromi nehéz.

Szerintem anyukája sem örülne, ha látná, hogy szenved a lánya. Miért akarja, hogy anyukája szomorú legyen??

És most ne magát sajnálja, ott van apukája akinek szüksége van rá!

2011. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint barátnő annyit tehetsz szerintem, hogy amikor lehetőséged van segítesz neki. Ez szimplán lehet egy bevásárlás, segíthetsz a lakásban egy kicsit kitakarítani. A fő, hogy érezze NINCS egyedül, számíthat valakire. Tudom, és természetes, hogy nem tudod átvállalni a gondokat,a felelősséget, de sokat tehetsz apróságokkal is. Hogy mit mondjál? Ilyen esetben azt hiszem nem a szavak a mérvadóak, hanem a tettek. És persze nem telefonon, az nagyon személytelen. Én így gondolom.
2011. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, kedves válaszoló NEM kötekedtem és oda is írtam! Így már más a helyzet ha nem lehetsz vele! Az hogy nem tudod átérezni hogy mit érezhet most oké, nem mindenki egyforma! Amit valaki írt, hagyd hogy beszéljen, hogy kisírja magát, hogy elmondja a bánatát! Mondd neki, hogy most az apukája a fontos, hogy nem lesz semmi baj, hogy ne gondoljon rosszra hiszen még nagyon sokáig élhet és mellette lehet...
2011. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fenti javaslatokon túl én megpróbálnám rábeszélni a barátnőmet, hogy vegye fel a kapcsolatot a Magyar Hospice Alapítvánnyal.

[link]

2011. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt mond hogy mellette vannak, figyelik minden lépteit, és ők sem örülnének hogy ha szenvedni látnák. Van erről egy aranyos történet: egy anyuka elvesztette a kislányát és éjjel nappal zokogott, egyszer megjelent neki a kislánya, angyalka volt, és egy kancsót tartott a kezében. Azt mondta az édesanyjának: látod ezt a kancsót? Ebben összegyűjtöttem minden egyes könnycseppet amit értem hullattál. És ha még 1 csepp belekerül, kiömlik. Ezután az anyuka többet nem siratta a gyermekét. - ezzel azt akartam mondani hogy a halottaknak sem jó hogyha nem tudjuk őket elengedni. Azt mondják 40 napig kell siratni őket,addig vannak még a földön. Azután nem szabad mert nem lelnek nyugalmat.
2011. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az élet a menyországhoz vezető út. Mondhatni csak szenvedések folyamata. Ez nem élet!!!, az az élet, ahová kerültek. Ők már boldogok- vagyis csak akkor lesznek azok ha el tudja őket engedni.
2011. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!