Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék félre neveltek és még...

Anyámék félre neveltek és még ő akar pszichológushoz küldeni? Milyen anya az ilyen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem rossz mintát kaptam tőlük és nem tudok érvényesülni az életben...anyám pszichológushoz akart küldeni és elmondott mindenféle szerencsétlennek...és azt mondta hogy nekem komoly gondjaim vannak és hogy nekem szakemberre van szükségem....hogy mondhat ilyet egy szülő?semmi olyat nem tettem amiért ilyen jelzőkkel sértegessen...csak egyszerűen másképpen látom az életet mint ő...
2011. dec. 15. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
pont ott hagytad abba, ahol kiderült volt a probléma forrásának pont oka. szóval, milyennek látod az életet?
2011. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Te nem vagy félrenevelve. Aki félre van nevelve az ugyanis nem tudja, hogy félre van nevelve. Hamár tudja, az egyszerűen azt jelenti, hogy lusta vagy nem akar változtatni magán. Az saját hibája, nem a szülőé.
2011. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Aggódásból mondják, hogy változtass.

Hogy miért vagy olyan, amilyen, az tök mindegy.

Ha nekik nem tetszik, de neked igen, hogy milyen vagy, akkor el kell ereszteni a füled mellett.

Ha neked sem tetszik, akkor változz meg.

2011. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

2es válasz totál téves


engem is félreneveltek, zárkózott, gátlásos vagyok, erre rájöttem, mégsem tudok változtatni, egy idő múlva érzi rajtam mindenki hogy erőlködöm, hogy társasági ember legyek és elkerülnek, nem beszélgetnek velem szívesen, mivel belőlem nem jön könnyedén, lazán.

2011. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
és még annyit: voltam pszichológusnál, nem tudott velem mit kezdeni. mivel eleve neki sem tudtam megnyílni.
2011. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Lehet hogy csak fenyegetőzik, hogy változtass a dolgaidon. De az is lehet, hogy látja a problémát és ebből kifolyólag ajánlja a pszichológust. Amúgy neki sem lehet könnyű, mert ha egy külsős segítségét kéri akkor szerintem érzi, hogy az ő nevelése is valahol megcsömörlött.

Egyszer engem is elvittek kislány koromba a szüleim pszichológushoz. Anyukám elmondása szerint engem idegileg megviselt és ezért többet nem is vitt.

Érdekes nekem erről a foglalkozásról annyi maradt meg, hogy rajzolnom kellett és csalódott voltam, hogy nem mentünk vissza hogy a néni véleményt adjon a rajzomról.

Felnőtt fejjel nagyon jól tudom, hogy mindez, hogy állítólagosan megviselt idegileg ez nem erről szólt, hanem arról hogy Anyu szégyennek érezte hogy az ő lányát pszichológushoz kell vinni. Pedig szükség lett volna rá. Az éjszakai bevizelés, körömrágás, a félelem érzet az önértékelési zavarok mind jelek voltak és el kelt volna a szakember segítsége. Én gyerekeimen ezt tapasztalnám vagy valami egyéb oda nem illőt biztos hogy nem szégyellnék segítséget kérni.

Ebből a félelem és önértékelési zavarból szerencsére önerőből kitudtam mászni. Igaz már felnőttként. Viszont azt nem tudom elfelejteni, hogy hamarabb is kaphattam volna segítséget, ha Anyu engedi! Persze nem hibáztatom ezért! Éppen ezért örülnöd kéne, hogy Anyukád segíteni akar és ezért tanácsolja a pszichológust.

2011. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

szóval a kérdés az, hogy milyen anya az olyan, aki segíteni akar a lányán, mert látja hogy gond van? szerintem semmiképp nem rossz (legalábbis ezért biztosan nem.)

hogy hogy mondhat olyat, hogy a lányának szakemberre van szüksége? csak 1 tipp: talán azért mond ilyet, mert tényleg szakemberre van szükséged. ebben az esetben ez nem sértegetés, hanem próbál segíteni.


egyébként épp csak a lényeget hagytad ki, mi miatt akar pszichológushoz küldeni? és hogy ez egy létező, valós probléma-e?

2011. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Anyámék félre neveltek és még ő akar pszichológushoz küldeni? Milyen anya az ilyen?"


És mi van, ha őt is félrenevelték? Egyébként ez a tünet a csonka családban nevelt gyerekeknél jellemző, vagy ott, ahol az apa jelenléte nem számottevő.

2011. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem a problémádat. Anyukád félrenevelt, de belátta a hibáját és most szekemberrel szeretné kijavíttatni, amit ő elrontott, hol itt a gond? Miért fogod fel sértésnek a pszichológus segítségét?
2011. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ennyire kiakadsz anyád egy tanácsán, arra utal, nem igazán vagy még önálló. Ha az lennél, nem hatna meg, ha ilyeneket mond. Másrészről meg nem hiszem el, hogy nem adsz okot arra, hogy pszichológust tanácsol neked,nyilván látja rajtad, hogy problémákkal küzdesz, és ez nem egyszerűen a "másképp látom a világot, mint ő" eset.Az, hogy ujjal mutogatsz rá, számomra azt jelzi, nem teszel eleget saját életedért, ellenben őt hibáztatod.
2011. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!