Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik otthon laknak felnőtt...

Akik otthon laknak felnőtt fejjel, hogyan kezelik őket a szüleik?

Figyelt kérdés

Igazából már nem bírom tovább, soha nem volt jó a gyerekkorom se (túlzott ráterepedés, irányítás, zsarolás, verések, fizikai és lelki terror), terveztem is, hogy egy távolabbi városba megyek egyetemre, hogy szabaduljak valamiképp... Aztán nem így jött a lépés, maradtam itthon.

Főiskolára járok, és itthon lakom. A suli meg a gyakorlat (a gyakorlatért nem jár fizetés, sőt inkább ráfizetek azzal, hogy odautazom, meg befizetek ott ebédre stb...) mellette nincs időm- energiám külön még dolgozni. Nyaranta azért mindig vállalok valami munkát, néha évközben is ha belefér dolgozom egy-egy nap, viszont ritka az olyan, hogy egy napra hívnak, és rá is érek menni. Utolsó éves vagyok a főiskolán, úgy vagyok vele, hogy muszáj most megnyomni, hogy legalább ezt időben elvégezzem, hátha úgy lesz munkám diploma után, és akkor minél hamarabb elmehetek...


Igazából már most mennék, mert itthon tarthatatlan a helyzet, tényleg nem bírom.... Begyalogolnak a szobámba kopogtatás nélkül, számonkérik rajtam, hogy kivel beszélek, hová megyek, mikor jövök... Azt is meg akarják szabni, hogy kikkel beszéljek hová menjek... Napi szinten megy az üvöltözés úgy beszélnek velem, mint valami k.vával... Ha megmondom, hogy nem szólhatnak bele a dolgaimba, mert nem vagyok már gyerek, akkor is megy az üvöltés... "amig az én kenyeremet eszed", "amig itt laksz", "ez az én házam azt csinálsz amit mondok"

Sokszor leh_lyéznek, megmondták már ezerszer, hogy semmire se fogom vinni nélkülök... Közben négyes átlagom van a főiskolán, a gyakorlatomon is jól teljesítek, nem lenne alapjuk ezt mondani.... sőt inkább mindig úgy érzem, hogy azon kívül, hogy tetőt adtak a fejem fölé és enni adtak, soha nem segítettek semmibe, amit elértem eddig azt magamnak köszönhettem... mert nem támogattak se érzelmileg se anyagilag...


Igazából most nem tudnék hová menni, könnyű lenne összepakolni a cuccaimat és meg is tenném, de összvissz 20 ezer forint a jövedelmem, ebből még lejön egy tízes a bérletekre a sulihoz így már képtelenség a maradékból bármit is kezdeni...


Úgy tervezem, hogy végzek, reméljük lesz munkám és akkor továbbállok...

Addig is érdekelne, hogyan lehetne elviselhetőbbé tenni ezt az időszakot...


2011. dec. 15. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt anno úgy oldottam meg (amúgy amit az elején leírtál. rátelepedés, etc..), hogy letettem érettségi után egy OKJ-s képzést (2 éves volt, állami támogatású), majd a végén elmentem 2 hónapos gyakorlatra, ahol utána egyből fel is vettek középvezetőnek. Nagy mázlim volt!!! Ott dolgoztam 4 évet és az akkori főnököm felajánlotta, hogy támogatják a felsőoktatásom 25%-ban. Én jelentkeztem főiskolára, levelező szakra. Eléggé spórolnom kellett, hogy a fél éves tandíjakat kifizessem + a desszert vizsgákat, de sikerült. Időközben megismertem a páromat (2 és fél éves kapcsolat). Tavaly diplomáztam, idén szültem meg a kislányunkat. És másfél éve élünk együtt úgy, hogy ő kérdezte meg, hogy nem szeretnék-e hozzáköltözni, majd tavaly pedig rátért a gyermek témára.
2011. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Én 22 éves vagyok, fél éve keresek munkát.

Anyukám világéletében nagyon féltett, kései, egyszem lány vagyok. A mai napig nem enged el éjszakára SEHOVA! A barátomat utálja, képes volt a munkatársaival szervezkedni ELLENÜNK!, egy lánnyal felhívattak engem, hogy a párom megcsalt vele, stb stb.

Ha menni akarok valahova, akkor miért most, miért nem máskor, miért nem délelőtt, miért délután. Ha megyünk párom testvéréhez, ahol 2 gyerek is van, akkor minek megyünk MEGINT!, miért nem maradunk otthon, de ha nálunk vagyok, akkor az a baja, hogy párom miért van megint itt.

Nagyon szeretem anyumat, de a hócipőm tele van. Sógornőmnek panaszkodtam, és mondta, hogy bátyámmal arról beszélgettek, hogy anyám mennyire gyerekként kezel.

2011. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

én elköltöztem mamához

lett egy barátom, utána hozzá

2011. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
3 évig távol voltam fősuli miatt. Most másfél éve itthon vagyok, munkanélküli. Szüleim nagyon jól állnak hozzám, inkább nekem vannak gondjaim magammal. Olyan hasznavehetetlennek érzem magam. Néha picit gyerekként kezelnek, de hát elvégre a gyerekük vagyok. :) Így is szerencsém van, mert szerintem manapság nagy dolog, hogy 24 évesen megtűrnek úgy, hogy eddig semmire nem jutottam. (pedig folyamatosan keresek állást, és már nagyon szeretnék önélló lenni)
2011. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna. Csak én még csak másodéves vagyok...

Én is írtam már ki kérdést, a kérdésedre a válasz le van írva benne:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos engem is így kezeltek, semmi szabadságot, magánéletet nem engedtek, míg otthon voltam. Bár én nem jártam fősulira, hanem dolgoztam, de hiába vállaltam nagyobb részt a számlákból, és teljesen én fizettem a kajámat is, ennek ellenére így bántak velem.

Kitartás, csak ezt tudom javasolni. Ahogy végzel, el tudsz majd költözni remélhetőleg.

2011. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
20 vagyok két éve kollégiumban vagyok heti 4 napot, most költöztem haza nyárra kb mintha 12-13 lennék ugy kezel a faterom mosogass el mikor fekszel már le stb. koleszban a várostol ahol élünk 260kmre vagyok... és ezzel törödik itthon hogy mikorfekszek le.. eléggé lehozó dolog
2012. júl. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!