Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 gyerekes anyukák, mit...

2-3 gyerekes anyukák, mit csináltok ha felnőtt társaságra vágytok, vagy úgy egyáltalán ha úgy érzitek becsavarodtok már otthon?

Figyelt kérdés

3.babát várom, elég kicsi a korkülönbség a nagyobbjaim 4 és 2 évesek. Imádom őket természetesen, szeretek velük lenni de mostmár évek óta itthon "ülök" és most jutottam el arra a pontra hogy megzavarodok normális, felnőtt emberekkel való beszélgetés nélkül.

Próbálkozom én, de kis településen élünk (még csak pár éve költöztünk ide) és valahogy nem sikerül új barátokat találni.

A régiekkel 3-4 havonta tudok csak egy napra összefutni, nekik is gyerekek vannak, ill. több száz kmre laknak.

Próbáltam interneten fórumozni, de valahogy egy idő elteltével vkik mindig egymásnak estek-esnek, valahogy a hangulatot is elrontva ezzel.

A szomszédságban is van pár anyuka, azok közül is egy elég furcsával lettünk jóba, akiről kiderült hogy nekem mégse annyira szimpi, viszont már mások elkönyvelték hogy én vele barátkozok.

Olyan gyerekesen hangzik mindez leírva de már úgy érzem megőrülök a 4 fal között. Munkám persze lenne mindig meg van is, takarítás, mosás, főzés, varrás stb. de emberi kapcsolatok hiányoznak valahogy.

A férjemmel persze szoktunk beszélgetni, de az mégse olyan illetve nagyon sokat dolgozik, alig van itthon mikor itthon van akkor is nyilván a gyerekek majd szétszedik hiszen hiányzik nekik.

Gondoltam vmi tanfolyam elvégzésére de a gyerekeket (most a kicsit, később a két legkisebbet) addig valakire bízni kell ami pénzbe kerül és maga a tanfolyam is fizetős.

Nem éhezünk, de azért így 3 gyerek mellett ( a harmadik még pociban) erősen meg kell gondolni hova szórom a pénzt.


Most őszintén indokolatlanul panaszkodok? Jó dolgomban már nem látom, milyen szerencsés vagyok? (közben meg tudom hogy az vagyok hiszen egészségesek a gyerekeim, a férjem, nem éhezünk stb.)


2011. márc. 18. 20:16
 1/9 A kérdező kommentje:

természetesen mindenki véleménye érdekel, csak azért írtam 2-3 gyerekes anyukáknak mert az első babámnál még nem volt ilyen bajom, örültem hogy kicsit nyugis az életem végre...

Most így több év elteltével tört rám ez.:(

2011. márc. 18. 20:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egy cipőben járunk. 2 gyerek, harmadik pocakban, kis falu... én járok tanfolyamra. OKJ-s, lesz még egy szakmám. A ketteskével fősulira jártam. Egy barátnőm van, bár ő dolgozik, így 2-3 hetente tudunk összefutni, meg van egy másik falumbeli szimpi anyuka, akivel neten szoktunk beszélgetni (de ismerjük egymást személyesen is). Mindemellett van hobbym is, és sportolni is jártam 1-1 órát amíg nem voltam babás. Keress te is hobbyt, sportot, tanfolyamot, mindegyik hoz új ismeretségeket is.
2011. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én ideülök és olvasgatok-irogatok...

Vagy felhívom anyukámat, vele napi szinten elég sokat trécselek, ha hagyják a gyerekek.

Úgyanúgy vagyok, ahogy te, bár nálunk még csak 2 gyerek van, és pont emiatt várunk még a harmadikkal. Kis korkülönbség-hívő vagyok, de még két év itthon és tuti becsavarodnék, így inkább jövőre visszamegyek dolgozni, 1-2 év, aztán jöhet csak a harmadik.

Nekem sincs semmi felnőtt-társaságom a férjemen kívül. Hiányzik. Kisgyerekesek nemigen vannak a környezetünkben, a gyerektelenek meg kicsit eltávolodtak tőlünk, mióta nálunk van. Vagy dolgoznak és nem lehet összeegyeztetni a programjainkat. Vagy messze vannak tőlünk.

Szóval ismerős a helyzet.

2011. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm a válaszokat!! Mi is későbbre terveztük hármaskát, de spirál mellett sikerült, nem mondtunk volna le róla pedig volt rá esély hogy nem marad meg.

Az a gond,hogy nekem anyukám nem él, anyósom szokott néha eljönni de nem az a nagymama típus, éli életét, dolgozik stb.

Egyéb rokonok is vagy messze vagy ritkán érnek rá még telefonálni is..

Én is úgy érzem hogy eltávolodtunk a régebbi barátokkal kicsit, de elsősorban a távolság miatt.

Az iskolával is csak ez a gondom,hogy már van diplomám a következő fizetős lenne, az meg nem 2 forint.:(

2011. márc. 18. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 2 picim van, lesz 3. is, így én is jó sokat leszek itthon (most 2,5éve vagyok itthon).

Mondjuk én most még jól érzem magamat, elvagyok felnőttek nélkül, de nekem még csak 4 hós a pici, és nem 2 éves, mint neked (nekem a nagy 2év3hós).

Amikor még csak az első babám volt meg, sokat elmászkáltunk, barátokhoz, ide-oda, de mióta terhes lettem, és megszültem a másodikat, azóta nincs kedvem kimozdulni, mert fél nap, mire összekészülünk, és kb 1 bőröndnyi cucc kell.

Itt a környéken sok anyuka+gyerek van, így inkább a játszótérre megyünk minden nap, vagy csak sétálunk, és találkozunk valakivel az jó, ha nem, az is jó. Minden délután kint vagyunk 2,5- 3 órát (szoptatástól függ, mert a pici kb 3 óránként szopik).

Végül is minden nap beszélgetek anyukákkal, de az sem az igazi ám, mert egyik sem a barátom. Csak trécselünk, csevegünk, vagy minek nevezzem. Elmondjuk, hogy mit csináltak a gyerekek, milyen az időjárás, mit főztünk, ilyesmi, semmi különös.

Az egyik legjobb barátnőmék elköltöztek vagy 200 km-re, vele emailben-telefonon tartom a kapcsolatot, másik legjobb barátnőm már nem annyira legjobb, eléggé elmentünk egymás mellett sajnos, így alig találkozunk.

Van még 1-2 barátnőm, de kb havi 1 találkozás, ha összejön.

Nekem most ez így teljesen megfelel (bár a 200 km-es barátnőm nagyon hiányzik, és a gyerekeink is egykorúak), nem tudom mit fogok érezni 2-3 év múlva, majd meglátjuk.

Ha jártok sétálni, játszótérre, azért próbálj meg kommunikálni más anyukákkal is, mint az a furcsa, hátha sikerül valakivel jól összebarátkoznod.

2011. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megértelek, és nem hinném, hogy más anyuka is ne értené a problémádat. :o)


Én is szerencsés vagyok, két gyerkőcöm van (3,5 és 1,5), és mivel mi is szeretnénk harmadikat, de kb. egy fél év múlva, most nagyon várom a következő "piros napjaimat", mert nem vagyok benne biztos, hogy lesznek-e...


Én Budapest egyik külső kerületében élek, ide költöztem, amikor megházasodtunk, és ez nagyon nem az én vidékem volt. A barátaim nekem is messze laknak, hiába Budapest ez is meg az is, ha másfél óra kocsival, és nekünk csak most lett autónk, eddig csak akkor tudtam találkozni, ha ők jöttek, és így is nehéz, mert kis gyerekekkel senki nem szeret a dugóban ülni egy fél nap kedvéért.


A környékünkön rengeteg a kisgyerekes anyuka, tulajdonképpen nem lehet pár métert haladni, hogy ne botoljunk ismerősbe, de barátok ritkán teremnek.


A legtöbb kapcsolat irtó felszínes, és csak a gyerekekről szól (tied mit tud/nem tud, mit mikor csinál, eszik alszik, fogak, óvoda stb.) Én is úgy vagyok vele, hogy pont nem ezekről a dolgokról szeretnék beszélgetni, mert hát egész nap ezzel foglalkozom. Akivel másról is lehet, az nagyon kevés. Szóval csalóka, de még sok ember között is tudom magam egyedül érezni.


Bár ahogy jön a tavasz, én most fellélegeztem, a legnehezebben a "két beteg gyerekkel hetekig bezárva" időszakot utáltam, most már jó a kedvem. :o)


A kimozdulás talán nektek is segít majd. Gondolj arra, hogy ez a két-három év most már elröppen, és utána a nagyobb gyerkőcökkel (meg persze másfajta gondokkal) majd szabadabb leszel!

2011. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az lemarad talán, hogy a legjobb beszélgetéseim a barátnőkkel mindig telefonon megy, mert ahányszor összehozzuk a találkozót, a gyerekek ugrabugrálása miatt nem tudunk sok értelmeset beszélni, szóval telefon, chat, skype :o)

13:17

2011. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

abszolut megértelek, 2 és 4 évesek a mieink is. Ezért várunk még hármaskával :) viszont nagyon jó dolgunk van, hogy itt - pest megyei, Bp közeli - városunkban lakó nagymamák (mind a kettő) bevethető, bár még dolgoznak. Inkább a férjemmel kettesben megyünk, ha már elég a gyerkőcökből, most 5 napra mentünk Rómába, igaz feltöltődé hogy nem másfél óra a reggeli öltözés és senki se borítja ki a kakaót, és főleg nem vág a szavamba!! :) ha már a férjeddel közös estét , programot tudnál csinálni az is sok jót tenne, és még most a harmadik baba előtt!! a szimpi, hasonlóan gondolkodó anyukákat babatornán ismertem meg, www.gyerektorna.hu de más hasonló, művelődési házas programokon is lehet igényes anyukákat találni. Ha nagyon szimpi lesz, akár még kölcsönös gyerekvigyázást is lehet megoldani. családosan is összejövünk, apukástul is, pl dec 31-én csináltunk gyerekszilvesztert :)

az egyetemi barátnők nekem is lemorzsolódnak, mert nem BP-n vagyunk, és nekik még nincs baba. ezek azért már nem felszínes kapcsolatok.

2011. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a "nem felszínes kapcsolatokat" mindkettőre értettem (egyetemi is, meg a kisgyerekes is)
2011. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!