Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy felnőtt, otthon lakó...

Ha egy felnőtt, otthon lakó fiú besegít a szüleinek anyagilag akkor attól fogva úgy viselkedik ahogy akar?

Figyelt kérdés

Szitu a következő:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A bátyám dolgozik,de ennyiből áll az élete. Otthon ül,nem képes semmit se elvégezni maga körül,nincs nője,nincs lakása,nincs kocsija,nincsenek barátai de mindenféle hülye szokásai vannak aminek mi,lánytesók isszuk meg a levét legtöbbször. Agresszív,antiszociális,rosszindulatú,de a szüleink SEMMIT se csinálnak vele,azzal a mottóval hogy "ad pénzt a családi kasszába".


Ez így tényleg helyes lenne?

15/L


2010. ápr. 25. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudok nyilatkozni, az én bátyám még ennél is rosszabb, hasonló a felállás, csakhogy ő még dolgozni SE dolgozik. Szüleim nem tudnak vele mit kezdeni, én már rég kivágtam volna az utcára. Nőjön fel.
2010. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha magára keresne és takarítana, akkor sem kellene gorombáskodnia.
2010. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán az a baj hogy nem látjátoka fától az erdőt!


A Bátyátok azért ilyen mert a szüleitek is ilyenek..



Ad pénzt aztán le van szrva..



A bátyátok viselkedése felnagyítja a szüleitek személyiségét.. Csak ti még nem látjátok ezt tisztán a bátyátok meg nyilván már tovább lát az orránál és tudja miböl mi fog következni, meg meg tudja becsülni hogy abból amit keres kábé mennyire fog jutni az életben..


Ő már rájött hogy nincsenek csodák..

Majd ti is rájöttök..

Hát ezért ilyen..

2010. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szüleimmel lakok (28éves vagyok) és nincs barátnőm, antiszociális persze nem vagyok ettől. Tesóm már házas, nem lakik itt. Amit nekem kell, azt én csinálom. Azért nem megyek külön lakni, hogy ne kelljen albérletet fizetni, ami kidobott pénz lenne, meg nem lenne kihez szólnom.


Amit a bátyád csinál az önzőség, a szüleiddel együtt kéne ezt megbeszélni nem mi nem tudunk sokat tenni.

Mégsem viselkedik úgy ahogy akar, mert az apukáddal nem mer, hozzá kéne fordulnod.


Vagy megismerkedhetsz velem, lehet nálam is lakhatnál...

2010. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek, olyan amilyennek a szülők nevelik..kis mértékben számit az hogy ő valójábvan milyen nagrészt a szülők adják meg..de ő legalább belead a családi kasszába
2010. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12:06-os, elnézést, nem akarok kritizálni semmit, de sajnos az, hogy milyen lesz a természete egy gyereknek, szerintem sokszor megmagyarázhatatlan, és nem biztos, hogy a szülők tehetnek róla. Én és a nővérem édes testvérek vagyunk, mégis ég és föld. Ugyanazt a nevelést kaptuk, még két év sincs közöttünk. A nővérem egy lusta disznó, van két lánya, a nagyobb látja el jóformán a kisebbet. Nem dolgozik, nem csinálja meg a házimunkát. Eltartatja magát az urával, kiszóródik a kezei között a pénz, és állandóan aputól kér pénzt, ha elfogyott az övé. Ellentétben én (most nem fényezni akarom magam, csak az ellentétet hangsúlyozni) dolgozom, eltartom magam, elvégzem a házimunkát. A kérdező is azt írta, hogy ő besegít otthon, pedig biztos kábé ugyanúgy nevelték őt is, mint a bátyját. Annyiból a szülők hibája, hogy eltűrik, hogy ilyen.
2010. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!