Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem tudja elfogadni...

A családom nem tudja elfogadni a páromat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 évig jártam valakivel, akihez tartottam, viszont nem voltam szerelmes belé. A családom nagyon szerette és szereti őt. Most 3 hónapja összejöttem egy másik fiúval, akit nagyon szeretek ő is engem, nagyon jól megvagyunk, anyósomékkal is minden rendben, viszont ő csak egyszer volt nálunk, és a szüleim hozza se szóltak, nem is akarták látni, és közölték hogy a volt barátomon kivül senki nem jöhet hozzám. Most jönnek az ünnepek, és úgy terveztük, hogy nálunk és náluk is ünnepelünk, és most fogalmam sincs mit tegyek, a páromnak szégyeltem ezeket elmondani, mivel én rengeteget vagyok náluk, ott is alszom sokszor, és anyós szegény süt is nekem örökké... mit tegyek?
2011. dec. 15. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezt a nálatok ünneplést most még hagyjátok ki azt mondanám. Nem kell az extra feszültség, rosszat hozhat ki az emberekből. Ne az ünnepet tegyétek esetleg tönkre. Menj hozzájuk, de hozzátok most ne menjen még ő.

Nehéz ám egy szülőnek is megválnia a gyereke kapcsolatától néha. Igaz másodlagosak, de vannak érzelmei, és nekik sem teljesen mindegy. Van ilyen a családban, a srác volt barátnőjét bekereteztette a srác anyukája. Pedig a fia már meg is házasodott mással, jóban is vannak, de ő mégis a régi barátnőt akarta, akarná mindig.

Beszélj a szüleiddel, hogy megérted, hogy nekik sem mindegy, és érted, hogy idő kell nekik is, de azért próbálják ne teljesen ellenszenvvel kezelni a dolgot. De mondd, hogy nem erőlteted rájuk az új barátodat még, talán korai is, de legalább ne emlegessenek rosszat.

Persze azt nem írod, hogy mi a bajuk esetleg vele. Hogy van e, vagy csak a ragaszkodás a régi párodhoz.

Legyél türelmes, elvégre 3 hónapja még nem olyan sok idő, hogy együtt jártok, lehet ezt még tartani, hogy láthasd, de ne nyomuljatok a szüleidnél.

2011. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon mérgesek voltak rám amiért elhagytam, de nem szerettem. És már akkor közölték, hogy egyet se akarnak rajta kibül látni a házukban. Anyuka a mostanit ki nem állhassa, pedig két szót sem váltott vele. Szerinte nem néz ki jól. Nekem meg a másik nem tetszedt. Na meg a másik 3 év alatt ragaszkodott hozzám, bármit megtett volna értem. A mostanni is van olyan rendes, de ezt képtelenek felfogni, egyszerűen látni sem akarják. Én 24 a párom 25 éves.
2011. dec. 15. 15:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Nézzétek el a helyesirást...
2011. dec. 15. 15:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban.

Nálunk ugyanez a helyzet. 3 évig éltem együtt valakivel, ő hagyott el, az igaz, de megcsalt, felpofozott, szóval nagyon "idilli" volt a kapcsolat.

Mostani párommal másfél éve vagyunk együtt, anyám az idegeimre megy. Minden nap azt hallgatom, hogy nem illik hozzád, nem hozzád való, keress mást, ne legyél ilyen h*lye, mit akarsz tőle, kisfiú hozzád, a hócipőm tele van, de komolyan. Hétvégén rákontráz bátyám is, tőle ugyanezeket hallom.

Azt hittem, anyám feladja, de neeem. Kiírtam egy kérdést, amelyben vázoltam anyám magánakcióját.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Hát ez anyám...imádom őt, nagyon szeretem, de a páromat nem fogom elhagyni csak azért, mert ő nem képes elfogadni. Boldog vagyok vele és kész.


Kérdező, azt javaslom, hogy mindenképpen tarts ki párod mellett, a szüleidnek pedig próbáld meg elmagyarázni, hogy miért vele vagy. Ha nem értik meg, akkor tartsatok ki, és amint lehet, költözzetek össze.

2011. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ünnepeljetek náluk, és add áldásodat, hogy a szüleid örökbe fogadják az exbarátodat, ha annyira odavannak érte, amíg tőled távol tartják.
2011. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg a barátodnak, hogy mi a szitu. Szerintem, ha szeret és fontos vagy neki, akkor megérti. Viszont a szüleiddel is le kell ülni és el kell magyarázni, hogy te jársz az illetővel neked kell őt szeretni, persze tudom ha szakítasz, akkor a szülőknek is szakítani kell. Azt is említheted, hogy nem csináltál átjáróházat az otthonukból, hiszen nem hoztál fel 2 hetente mást. Egyszer az ünnepeken kívül kell szervezni valami közös programot, hogy megismerhessék.
2011. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi. Miért nem tetszik a szüleidnek a mostani párod? Miért kedvelik az exet, vannak ezeknek okai?
2011. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem normálisak a szüleid. nem tudnak tovább lépni.mond nekik hogy fogadják örökbe a régi barátodat te meg élj boldogan XD. Boldog ünnepeket mindenkinek! :-)
2011. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!