Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még, hogy béke...

Mit tehetnék még, hogy béke legyen a családom és férjem között?

Figyelt kérdés

A szüleim és a férjem között rendkívül nagy "szakadék"alakult ki az elmult jó fél évben.Anyagi problémáink lettek,építkeztünk,baba született,én gyesen,férjemnek aki több lábon állt,egy fő munkája ami a legnagyobb bevételt hozta,megszűnt.Eleinte sokat segítettek a szüleim,ők ajánlották fel hogy szívesen,apum nagyon jól keresett külföldön,én mindig mondtam hogy hogy fogom én ezt meghálálni,egy élet is kevés rá..Ő mindig mondta,nem számít,amíg van miből,az unokáiért,és értünk.Aztán egy idő után jött a piszkálódás,úgy érezték ezáltal beleszólhatnak az életünkbe.Már ott tartottunk,hogy anyum mondta egy krumplipucolás alkalmával,hogy gyorsan dobjam ki a héját,mert apum ha meglátja hogy vastagon pucoltam,kiakad hogy nem tudunk spórolni...én gyakran vissza szólogattam,és ez nem tetszett.Főleg amikor férjemet pocskondiázták.Nagyon gyakran veszekedtünk miattuk,ennek köszönhetően,és az anyagi problémáknak is ,míg végül agyi infarktust kapott a nyáron a férjem.Azóta orvosi kezelés alatt áll.Jött fél év mosolyszünet a szüleimmel,az unokákat se látogatták.Se szülinap,se egy telefon.Végül anyukámmal elkezdtünk lassan ujra "barátkozni",de apum nem nézi jó szemmel,mondogatja a magáét,oltogatja anyut.Megint ott vagyunk ahol abbahagytuk,pedig anyu nem tud élni az unokák nélkül,ezt mondta is.Apum szerint haza kellett volna költöznöm a gyerekekkel,itthagyva az uj házat,beteg férjemet.De ez meg sem fordult bennem.Jóban rosszban,szegénységben,gazdagságban...A két pasit lehetetlen kibékíteni,örök konfliktusforrás...Az apai nagyszüleinket a tesómmal mi is tizenévesen ismertük meg mert ugyanez volt a szitu,csak egy generációval korábban.Vagy viaskodok tovább,nyelek,hallgatok hogy ezt kéne azt kéne,közben milyen szemét a férjem,miért nem segít most az ő családja ugyanugy mint ők anno,miért nem megy külföldre ő is dolgozni stb..., vagy a másik variáció hogy elfelejtem őket és éljük a mi kis életünket.Közben találtak egy cisztát is a férjem koponyájában,a közeljövőben agyműtét vár rá,mert tul nagy,és köze lehet a rosszulléteihez ez is,nemcsak a stressz.

Köszönöm hogy aki elolvasta,meghallgatott.Legalább kiönthettem a lelkemet,mert nagyon bánt..Ha esetleg még meglátásotok is van mint kivülálló,szivesen elolvasom.


2011. dec. 15. 09:21
1 2
 1/11 bdavid0815 ***** válasza:

Szrintem semmit sem tudsz tenni. Másokat nem tudunk megváltoztatni. Az egyetlen személy akit meg tudsz változtatni az te magad vagy. A férjed is csak magét tudja megváltoztatni és a családod is. Mindig mindenki mást akar megváltoztatni. De hogy mikor önmagunkat sem tudjuk megváltoztatni. Szerintem vannak hibai a férjednek is és a szüleidnek is, mert mindenkinek van hibája. mond a férjednek figyeljen a saját hibáira és próbáljon szeretettel fordulni feléjük és úgy elfogadni őket ahogy vannak. Nem könnyű és nem egyik pillanatról a másikra fog ez megtörténni. Ha ez sikerül akkor elkezdenek majd változni azok is akikkel rossz viszonyban van. Nem is kell nekik szólni erről (szüleidnek9, majd meguktól érezni fogják a változást. De ha mégsem segít ez a szüleiden, akkor is legalább te és a férjed nem fogtok emiatt idegeskedni, mert mindent megtettetek.


Engem sem szeretnek az anyósomék de el kell fogadni őket úgy ahogy vannak és megkell próbálni őket szeretni. De ez természetesen nem csdak az erre a kapcsolatra vonatkozik, hanem minden emberre akivel rossz a viszony. Így te nem idegeskedsz miattuk annyit.


A betegségek nagyon nagy százaléka az idegességtől alakul ki. tapasztalatból tudom ajánlani nektek a meditációt, nyugtatja az elmét és a testet is. Nagyon jó ellenszere a napi stressznek. Ha érdekel ez a téma bővebben és nem szeretnéd mindenki előtt átbeszélni akkor írj privátba!


Remélem tudtam segíteni

2011. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Anyósom agyi infarktust kapott, és fél oldalára lebénult. Szóval tudom, hogy alapból nem egyszerü az életed.


A szüleidnek most segiteni kellene, nem tovább rontani a helyzeten. Nem anyagiakra gondolok elsősorban, hanem arra, hogy legalább kiönthesd nekik a szíved. Üljetek le a szüleiddel beszélgetni, és közöld velük, hogy te szereted a férjed. Nekik nem kell őt szeretni, de vegyék tudomásul, hogy te szereted, a te életed része, a gyermeked apja. Ha ez nem megy, akkor nincs miről tárgyalnotok tovább.


Nekem ez vált be, azóta anyám nem mocskolja a férjem, mert addig azt tette. A beszélgetésünk után viszont tudja, hogy ez milyen következményekkel jár. Bár, azt is tudja, hogy valóban megteszem azt, amit mondok, és nem a levegőbe beszélek.

2011. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megemelem előtted a kalapomat, kedves kérdező. Tudod megvan a véleményem arról a segítségről, amiért elvárásokat támaszt a jótevő. A lényeg az, hogy te nem a könnyebbik utat választottad. Igen, jóban, rosszban, egészségben, betegségben, míg a halál el nem választ. Nem lehet másképp. Mi tartja másképp egybe az embert, ha az első adódó gondnál elmenekül? Bármit hoz a sorsotok te tarts ki mellette és ezért minden tiszteletet megérdemelsz. Mindenkitől. Édesapádtól is.
2011. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek mindenkivel,aki írt.

El kell tudni fogadni egymást.A szülőknek a férjedet és téged,valamint nektek is a szülőket.Sajnos ők ilyenek,nyílván már több mindent láttak az életben,de igazából a mai világ teljesen más,mint amit ők megéltek anno.Ők a legjobbat szeretnék neked,csak nem tudják elfogadni, hogy neked a férjed mellett a legjobb,hisz ő a párod,ő az életed része.

Muszáj lesz nyitnotok feléjük,hiszen a legszűkebb család kör az,ami még ér valamit ebben a világban,annyira elidegenedtek az emberek egymástól...Ők is láthatták, hogy mikor nektek jobban ment, akkor boldogok voltatok, és megoldottátok a problémáitokat,anyagiakat meg mindent.Most, hogy beteg a férjed igazán tudhatnák, hogy nagyon nehéz a helyzet és nem kellene ócsárolniuk titeket.


Szerintem valami alternatív gyógymód után keresgélhetnétek.Akár a természetgyógyászat,akár a meditáció,amit már írtak. Sok alternatíva van,a legfontosabb az egészség!Ha egészség van,minden van!Ezt mond el a szüleidnek is.

2011. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt arról van szó, hogy apukád nagyon szeret téged és az unokáit, és most nagyon félt benneteket...

Egyébként miért nem támogat benneteket a férjetek családja? Módukban állna és mégsem teszik, vagy?

2011. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A szüleim gúnyból mondták hogy most támogasson minket a férjem családja,ahogy ők anno,mert tudják hogy ők nem tudnak úgy támogatni.Ők is hónapról hónapra vannak,ráadásul az anyósomnak agyérsorvadása van.Fizikailag rendben,de szellemileg nagyon oda kell rá figyelni.Jó ha kijön a kis nyugdíjából,de ha tudna segítene.A mi esetünkben sokkal jobban jönne pl egy nagyi,aki felvállalná h-p a kisunokát míg én dolgozok.Megfözök én itthonra,csak a picire figyeljen tavaszig,míg oviba nem megy.De apum nem engedi anyumat,pedig csak hétvégén jár haza miunkából,oly mindegy lenne neki.Anyum meg nem jön,mert apu nem engedi.Engem a férjem nem tilthatna el a gyerekeimtől soha.Én mindig ott leszek ha segítség kell.Ha tudom anyagilag,ha nem segítek,de rám mindig számíthatnak,akkor is ha esetleg olyan férje lesz akit nem szívlelek,ez nem lesz akadály.Ezt a hibát én nem fogom elvéteni a gyerekeimmel...
2011. dec. 15. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Óh értem... Ebben az esetben megértem, hogy neheztelsz...
2011. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát igazából hátradőlve karosszékükben végignézik hogy megyünk tönkre.Nincs még együttérzés se,csak piszkálódás.Ahogy apum mostanában viselkedett,biztos pezsőt bontott amikor a svájci frank rekordokat döntött.Mondta,hogy 3 hónapon belül otthon kötök ki a gyerekekkel,mert elbukjuk a házat.Nem így lett.Azon is elgondolkodtam,hogy örökbefogadott gyerek lehetek talán,mert nem értem a hozzáállásukat.Ök nagyon jól állnak anyagilag,anyum nyugdíjas,nyáron pl europai köruton voltak nyaralni,élik az életüket.Unokákat is letojva,mert apum anyut is irányítja.
2011. dec. 15. 13:29
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ök nagyon jól állnak anyagilag,"


ez esetben undorító a magatartásuk..apádnak,hogy így viselkedik és anyádnak is,hogy eltűri :((((


Talán,ha picit jobban lesztek,akkor mindenképp menjetek minél messzebbre tőlük.Ha kell külföldre:(


Addig is,sok kitartás és légy erős!

2011. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most lenne a legnagyobb szükséged a segítségükre, de tudod, a legnehezebb úton mindig egyedül megyünk. Nem akarják megkönnyíteni a helyzetedet, mert te nem úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek. Jól van, ne neheztelj rájuk, mert attól csak te is rosszul érzed majd magad, bármennyire jogos a haragod. Szorulhatnak még ők is majd terád, hamarabb, mint gondolnák. Te maradj meg ilyen jónak mindig, és a megfelelő időben megérkezik a segítség.
2011. dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!