Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen az anyósával/anyó...

Kinek milyen az anyósával/anyósjelöltjével a kapcsolata? Dilemma van nálunk olvasd el és légyszi adj tanácsot.

Figyelt kérdés
Nekem már elviselhetetlen amiket csinál,erőszakoskodik,kérdőre von,ő akarja beosztani az időmet.A barátommal 4 éve vagyunk együtt,én nem szeretek lemenni a párom nagyanyjáékhoz,állandóan megjegyzést tesznek rám,innen fogyjál ez vastag rajtad,pedig nem vagyok kövér,2 percenkét szorongatja a hasam,hogy duci vagyok stb..nagyon sértő ez egy olyan embernek aki világ életében fogyózott.Tehát eltalálta a gyenge pontom.A másik ami miatt nem akarok oda menni,mert minden retkes,a poharakon kívül-belül kajamaradék odaszáradva,szájnyomok.. a tányérok undorítóak.Hajszálak a kajában,nyers meg véres a hús belseje...A párom anyja erőszakoskodik,hogy menjek el hozzájuk karácsonykor ,hogy ott töltsem a karácsonyt,nem lehet neki nemet mondani,mert addig b*sztat az anyósjelöltem amíg áment mondunk a párommal.Állandóan magyarázkodunk neki...hullahangulatot csinál 2 perc alatt,és kötelező ott lenni nála mindig egy rémálom az egész!Nem fogom a karácsonyt olyan emberekkel tölteni akiket NEM szeretek,mikor lehetnék a szüleimmel is,de nem ehelyett oda kell mennem ahova nem akarok!Utálom ha be akarnak programozni,ezt teszi folyton.Megmondja mit mikor csinálok.Ti ,hogy szerelitek le az anyósokat?Egyáltalán megsértés nélkül mit tehetek én?!Mert ha most rábólintok,aztán 24-én nem megyek,akkor ÓRIÁSI háború lesz.Ti elmennétek a nagymamáékhoz azok után amiket leírtam?
2011. dec. 16. 19:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat ,lehet hülyén írtam,tehát arra kötelez az anyósjelöltem ,hogy a karácsonyt töltsem a "nagymamáéknál"..
2011. dec. 16. 19:54
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem mondanék le arròl, hogy a szüleimmel is legyek. Ezért 24-én megyünk anyuhoz, majd utàna anyòsomhoz. Jövőre fordítva.

Ha ez nàlatok nem megoldhatò, menj a szüleidhez!

2011. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó anyósom, apósom van, normálisabbak, mint a párom valaha volt.
2011. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mennék én,de az "anyós"eldöntötte,hogy én MEGYEK LE a mamáékhoz!

És mint írtam nagy háború lesz ha nem megyek el,egyszerűen nem is értem ,hogy meri ezt csinálni,hogy meri,hogy akarná nekem megmondani ,hogy én mit csináljak,egy felnőtt embernek..A "mamáékhoz" én SEMMIKÉPPEN nem szeretnék lemenni sem karácsonykor sem máskor...én mindig kerülöm ezeket a szituációkat,a beszólások,piszkálódások,és a saját lelki békém miatt,és csak hergel,de csak rá akar kényszeríteni,nagyon kihoz ezzel a sodromból..!Undorodom attól a helytől,emberektől,nem tudom ,direkt szivatni akar?

2011. dec. 16. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy te a szüleidhez mész. Te elmondod neki, ha ő nem fogja fel, az az ő baja. Nem kell vitatkozni vagy ilyesmi. Ne hergeld magad. Egyszer szòlj neki, ha fùjja a magàét, hagyd rà, ne szòlj rà semmit, ha nem akarsz veszekedni.
2011. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy a párod mit szól mindehhez! Együtt kellene határozottan megmondani az anyósjelöltnek, hogy NEM MÉSZ LE KARÁCSONYKOR A NAGYMAMÁHOZ, MERT A SZÜLEIDDEL FOGSZ KARÁCSONYOZNI! És ezt ne döntse el helyetted, mert jogod van ezt magadnak eldönteni. Végülis még nem vagy férjnél, de ha férjnél lennél, akkor pedig ahhoz lenne jogod, hogy a férjeddel kettesben töltsétek a karácsony estét, max. 25-26-án mennétek át egy kicsit a nagyiékhoz. Ha nem vagy határozott, anyósjelölt pedig határozott, akkor még rengeteg konfliktusod lesz vele. Most kell leállítani, bár nem tudom mikor kezdte kimutatni a foga fehérjét, 4 év már elég hosszú idő, gyanítom, régebb óta hűvös a viszony ezek miatt. A duciságra rátérve. Elhiszem, hogy zavaró, ezzel nagyon bele tudnak gázolni valakinek a lelki világába. Főleg ha még tesz is azért, hogy fogyjon! Első körben elmondanám neki, hogy ez nagyon bántó. Ha nem reagál erre vagy tovább folytatja, akkor a helyedben azt tenném, hogy kritizálnám ha ott vagyok, hogy milyen mocsok van itt, mikor takarította ki utoljára a hűtőt?, mikor mosogatott el? elmondanám, hogy undorító, ha véres a hús, nem tudja jól megsütni....stb.stb. és ha ezen kiakad, akkor meg kell mondani neki, hogy Téged pedig azzal szégyenít meg, hogy szekál a súlyfelesleged miatt.
2011. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értem mért,mert nem vagyok még csak duci sem..

Amúgy meg volt már vitánk IGEN...de a legutolsó kibékülésünkkor elmondtam neki,hogy legyen szíves többet NE piszkáljon mert nem megyek le a "mamáékhoz"...ez és ez miatt..

Mi volt a válasza?Előnyösebben kéne öltözködnöd...

De én mondom se karácsonykor se máskor nem fogok lemenni...mert nincs idegzetem 2 percenként hallgatni,hogy kövér vagyok...meg a mamika nagyon bunkó...rám akar tukmálni agyon porcukrozott sütit..mondtam nem eszem cukrosat..erre leköpködte...nem lefújta róla a porcukrot..és erőszakoskodott ,h egyem meg,...de egész nap a rohadt sütin olt fennakadva,hogy nem eszem meg..Elhiszitek ilyen kis semminek tűnő helyzetek milyen kellemetlenségbe sodornak?

2011. dec. 16. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem abból nem tenne problémát ha elmondanád hogy elmentek de csak elnéztek mert te a szüleidhez is el akartok menni,az én anyós apósom jók sose nem vitáztam öszevelük sőt van hogy ki is pártol anyósom párommal szembe és remélni tudom hogy ez igy is marad:)
2011. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!