Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szakítanátok a párotokkal...

Ti szakítanátok a párotokkal azért, mert a testvére és a kapcsolata az agyatokra megy?

Figyelt kérdés
Párom testvérének van egy nője, alig egy éve (mi három éve vagyunk együtt), akinek van egy 8 éves lánya és egy 12 éves fia. A kislánnyal nincs semmi baj, egy tündér, de a bátyja... Gyakorlatilag mindenből bukásra áll, nem tanul, engem kértek, hogy korrepetáljam (tanár vagyok), de nem vállaltam és elmondtam, hogy szerintem azért viselkedik úgy, ahogy (kezelhetetlen, de idegenek előtt, pl. nevelési tanácsadóban normális, semmi baj sincs vele), mert az anyukája nem foglalkozik vele (ha otthon van, akkor is csak a kislánnyal - vele se sokat, de a fiúhoz nem megy be a suliba, nem tanul vele, stb.) és így akarja felkelteni a figyelmét. De még csak le se szidja, ha rossz, minden meg van neki engedve, mindent megkap, amit kér, semminek se örül, ki van égve a gyerek. Ráadásul párom testvérére is féltékeny, hogy elveszi tőle az anyját. Rendszeresen mi vigyázunk rájuk a párommal, ha nem akarom, hogy áthozzák őket, akkor én vagyok a szemét, mert mégis csak tanár vagyok, mi az, hogy erre is képtelen vagyok?! (Ezt nem párom mondja, hanem a testvére). De, ha ajánlok könyvet, amiben benne van a gyerek viselkedése és a kezelése, akkor azt kapom, hogy nem könyvből kell gyereket nevelni, majd meg tudom, ha nekem is lesz. De, hogy más gyerekeit én nevelem, az senkit se érdekel. Párom nem áll ki senki mellett, csak nyel és hallgat a végtelenségig. Meg kellene beszélnünk ezt már rég, de én már a szakítást fontolgatom. Egyszerűen felőröl, hogy falra hányt borsó bármi, amit mondok és mégis nekünk passzolják le a gyerekeket hétvégére, mikor pont az anyjukra lenne szükségük. Párommal semmi más problémánk nincs, de ezt már nem bírom elviselni, lassan egy éve ez megy, és egyre rosszabb. Ti mit tennétek? 28/N
2011. dec. 4. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne a pároddal szakíts, hanem a családjának ezzel a részével. Ha a párodnak nem tetszik, elmehet.
2011. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarnék rà vigyàzni, nincs az az ember, aki rà tudna venni. Miért vàllalod el mégis?

Legyél egy picit hatàrozottabb és ne engedd, hogy màs akarata érvényesüljön a tied felett és egyből nem lesz kérdés a szakítàs gondolata!

2011. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Párom nem tud nemet mondani, és közös albérletben lakunk. Nekem a hétvégék kellenének a feltöltődéshez, ha témazárót íratok, akkor a javításhoz. Ehelyett pesztrálnom kell a két gyereket, mert párom nem tudja őket fegyelmezni, mert nem veszik komolyan, ő inkább csak játszik velük. Ha nem akarom, hogy szétszedjék a lakást, akkor nekem is ott kell lennem... Viszont így a "gyerekeimmel" szúrok ki: nem tudom annyi idő alatt javítani a dolgozatokat, mint eddig, és van, hogy az óráimra se tudok rendesen felkészülni, ráadásul feszült vagyok, amit bármennyire is csúnya, néha rajtuk vezetek le. Sajnos egyre gyakrabban.
2011. dec. 4. 22:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem légy őszinte, és mondd meg, hogy neked ez így nem ok. De ezért ne a párodat büntesd a szakítással.

Gondolkodj el azon magadban, hogy ha ilyen dolgok miatt szakítani akarsz vele, akkor tényleg komolyan gondolod te ezt a kapcsolatot?


A gyerekdologról pedig ne a pároddal beszélj, hanem a sógorod nőjével. Nem szabad ezeket a dolgokat halogatni, mert a fejedre nőnek. Mond meg, hogy nem vállalod 7végére és kész. Ha megsértődnek, üsse kutya!


27/n

2011. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek vagytok, meg kell mondani nekik hogy egész héten dolgoztok és hétvégén pihenni szeretnétek ill van más programotok.lehet hogy te leszel a rossz de legalább nem lesz gond a kapcsolatotokkal és nem stresszelsz.
2011. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Harmadik, igazad van, de már próbáltam beszélni az anyjukkal, aki azzal takarózik, hogy mindent meg akar nekik adni, ezért dolgozik 3 műszakban. De ma is elcserélte a délutáni műszakját délelőttire, hogy tudjon pasizni, míg mi vigyázunk a gyerekeire, mert nálunk aludtak. Egyszerűen nem tudja, hogy kéne anyaként viselkedni. A párja sokkal előrébb van, és ezt a gyerekek is érzik. Én pedig már nem tudom, hogy lehetne nyugalmam. Párom is dolgozik, ő is hulla fáradt, nem tudja magát kipihenni, de a testvére, és nem akar vele veszekedni. Nagyon úgy tűnik, hogy kénytelen lesz... Egyébként ma összevesztem a testvérével és azért vagyok kibukva, mert párom nem állt ki mellettem. Ő olyan, aki csak hallgat és figyel, de nagyon jól esett volna, ha mögém áll. Nem tette...
2011. dec. 4. 22:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi nem hasznàl, akkor pár hètvégére menj haza a szüleidhez/baràtnődhöz.. Hàtha a párod is észhez tér!
2011. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszoló vagyok.

Nem állt mögéd? Az bizony csúnya dolog. Nekem is ilyen volt az exem, és nekünk is a fejünkre nőtt a család. Állandóan elvárták a vasárnapi vendégségeket, nekem pedig nem az volt az álmom, hogy meló után hétvégén az egész vasárnapot átfőzzem és átmosogassam.


Soha nem mondtam ki a véleményem, aztán elkezdődtek a veszekedések. Végül az anyja nekem rontott, hogy egy lusta disznó vagyok. Pedig én etettem ugye minden vasárnap a saját pénzünkből, míg ő egy szelet sütit nem hozott soha magával.


Szóval besokalltam, megmondtam a magamét, és bezárt a kis "éttermem". Két hétig voltunk még ezután együtt. Kedvesem kijelentette, hogy ő az anyjának ad igazat.


Ha emiatt úgy érzi a párod, hogy te vagy a ludas, és rendszeresen nem áll ki melletted, akkor bizony ideje csomagolni.

Én, amúgy ha jönnének a gyerekekkel 7végére, biztos inulófélben lennék. Mire betoppannak az ajtón, te épp kifelé sétálsz. Aztán nagyra tárt szemekkel kijelentenéd, hogy most a barátnőiddel mész lazulni, vagy vásárolni, és amúgy sem érzed még magad anyukának. Elég lesz neked a saját gyerekeidet is nevelni. Aztán otthagyod őket és a párodat akár egész napra is a gyerekekkel.


Ugyan már, még csak nem is családtag neked ez a mintaanya. :)

2011. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Alexandra, pont ezt tervezem, mert karácsonyra is le akarják nekünk passzolni a gyerekeket, ezért vesztem össze párom testvérével.


Harmadik, a párom soha senki mellett se áll ki vitában, ő ilyen magában őrlődő ember, nem szeret veszekedni, és bár miután elmentek mondta, hogy nekem volt igazam, próbált meggyőzni, hogy klassz karácsonyunk lesz a gyerekekkel. Anyám egyébként is Éva, szenteste mindig otthon szoktam lenni.


Igazatok van, össze kell kapnom magam. Nagyon szeretem a páromat, de most eléggé magam alatt vagyok. Ráadásul most a bátyjánál van, beszélgetnek. :( Valószínűleg arról, hogy mekkora sárkány vagyok... És most is ezen agyalok ahelyett, hogy aludnék. Agyrém!

2011. dec. 4. 22:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

:(

Maradj otthon a szüleidnél végig az ünnepek alatt, menjen hozzàd a pàrod, természetesen egyedül! Ha ezt sem vàllalja, akkor oltàri patàliàt csapnék. Itt màr kibùjna a szög a zsàkbòl, hiszen ha konfliktus kerülő, veled sem akar majd veszekedni...

2011. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!