Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anya-gyerek rossz kapcsolata....

Anya-gyerek rossz kapcsolata. Megoldás az elköltözés?

Figyelt kérdés
Már több éve az egyedülálló anyámmal élek. Rendszerint minden apróságon összeveszünk, és állandóan szekáljuk egymást. Engem idegesít a jelenléte, ha hozzám akar érni. De közben valahol érzem, hogy szeretem is őt és hogy meg kéne becsülnünk egymást. De ez az érzés veszekedések közben nem jön elő, így elég csúnya dolgokat szoktunk egymásnak mondani. Több éve sikertelenül próbálunk egy normális kapcsolatot fent tartani, de eddig max. 2-3 hétig bírtuk veszekedés nélkül. Ez így egyikünknek sem jó, ezért arra gondoltam, hogy módosítom az egyetemi jelentkézési sorrendemet és egy távoli egyetemre megyek, kollégiumba költöznék. Így havonta 2-3-szor látnánk egymást. Szerintetek ennek mi lenne az eredménye? Eltávolodnánk egymástól, vagy közelebb kerülnénk és nem veszekednénk annyit? Mi lehet a sok veszekedés oka? (Nem iszik, nem drogozik, viszon állandóan feszült az anyagi problémák miatt. Én sem élek ilyen szerekkel, de én is alapjáraton feszült vagyok. Régebben nagyon jól kijöttünk egymással, egész nap a "nyakában" lógtam..Nem tudom miért ment így tönkre a dolog.)
2010. máj. 23. 12:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Én: 19/f anyukám pedig 52 éves.
2010. máj. 23. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Hogyan is akarod módosítani a jelentkezési sorrendet?!

Szerintem az nem old meg semmit ha elmenekülsz a problémák elől. Üljetek le beszélni, nem lehetne-e az anyagi problémákon segíteni. (Spórolnátok, dolgoznál te is stb.)

Szerintem ha elköltöznél, csak rosszabbodna a helyzet.

2010. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanígy vagyok vele. Én is szeretem, de ha veszekszünk, olyan intenzív gyűlölet van iránta, hogy utána magam is meglepődök. Nálunk is több éve tart, és annak köszönhető, hogy ő mindenfélét beképzel rólam (alkohol, drog, trehányság), pedig nem így van, de már nincs erőm, se kedvem bizonygatni. Vezető beosztásban dolgozom, van autóm, becsülettel fizetem a dolgaimat, olykor a haverokkal sörözök, csak hébe-hóba vagyok itthon. Mégis úgy néz rám, mint a véres rongyra. Múltkor is aztmondta valakinek a fülem hallatára, amikor kérdezték, hogy mivel foglalkozok, hogy "nemtudom, valami cégnél fénymásol". De sok ilyet tudnék felhozni.

A megoldás? Bizony a költözés. Én is megyek, amint lehetőségem lesz rá.

2010. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Hát attol is függ,hogy mióta van ez így. Ha elköltöznél hiányolna,vagy nagyon mérges lenne. szerintem az első.de ezt tőle kell megkérdezni és érzi hogy fontos a véleménye!
2010. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Nos, én pedig egyértelműen azt mondom, menekülj!Elmenekülni a problémák elől van amikor az egyetlen megoldás, akármennyien is félnek ezt kimondani!Itt ugyanis arról van szó, hogy ha te valaha felnőtt férfi akarsz lenni, akkor fizikailag le kell szakadnod az anyukádról.Ha maradsz, a helyzet rosszabbodni fog, és pár év múlva okolni fogod őt az elszúrt évekért, hidd el.

A dolgaidba belszól? mert ha igen, számíts rá, h elengedni sem nagyon akar majd.Én a helyedben mennék. Mindenkinek jót teszel vele, ha külön, felnőttebb életet élsz. Ja, és a kapcsolatotok valószínű csak így rendeződik, mert itt arról van szó, h egyszerűen eleged van aközelségéből, ami egyelő azzal, hogy felnősz, azért nem csimpaszkodsz bele már, mert igényed nincs rá. Ha maradsz, teljesen tönkremegy a kapcsolat, például azért, mert a végén őt fogod hibáztatni, hogy nem vagy felnőtt és szabad. Nem egészséges kettesben élni az anyáddal 20 éves kor körül már,ez akárhiszed, akár nem, a szexuális fejlődésedbe is beleszól. Én a helyedben, ha meg tudnám oldani, gondolkodás nélkül mennék!!!!

23,lány

2010. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1.: júlis 8-ig van lehetőség egyszeri,visszavonhatatlan sorrendmódosításra. Én is úgy érzem, hogy mennem kéne. Mindenbe beleszól, úgy kezel mintha még mindig 8-10 éves lennék. Ennek hatására én ideges leszek és kezdődik megint minden elölről..úgy érzem muszáj lesz, és ez igenis az a helyzet, amikor jobban megéri "elmenekülni" mint itt maradni és felőrölni egymás idegeit, mivel a sokszori megbeszélések sem segítettek eddig.
2010. máj. 23. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

N alátod.Érzed, hogy menned kéne, és szerintem most nagyon fontos lenne az érzéseidre hallgatnod, ugyanis itt egy hosszútávú, évekre szóló döntésről van szó. Most egy nagy lehetőség van a kezedben:lehetőséged van úgy dönteni, hogy önálló, szabad ember leszel. Óriási jelentősége van ezeknek az éveknek. És megértem, ha félsz, de valszeg bánni fogod később, ha maradsz. Nem olyan hosszú az élet ahhoz, h minden problémát szépen megoldjunk, pont az a bátor dolog, ha megléped most a sorrendmódosítást, onnantól nincs visszaút:)

Én nem tettem meg, azóta is bánom.

2010. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni.
2010. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!