Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó, ha az emberek...

Miért jó, ha az emberek idegenekre rázúdítják minden problémájukat?

Figyelt kérdés
Nem a fórumokra gondolok, mert azokat csak az olvassa, akit érdekel, vagy segíteni akar. Budapest és a szülővárosom közt gyakran ingázom a szüleimhez, busszal. Folyamatosan, mint ma is, megtalálnak különböző korosztálybeli nők-férfiak, és el sem tudom képzelni mit látnak bennem, de a 3 órás úton rám zúdítják a magánéletüket. Sosem kezdeményezek beszélgetést, mindig lekötöm magamat, de ha kérdeznek általános dolgokról, pl. mikor érünk be stb. normálisan válaszolok, megadva a tiszteletet mindenkinek. Azután pedig elszabadul a pokol,csak beszélnek, panaszkodnak, pedig egy idegen vagyok, nem érdekel. Ma is tanultam (volna) a vizsgámra, kezemben a könyv, és a mögöttem levő ülésről kezd el a néni beszélni, először, hogy mit tanulok, gondoltam talán volt tanár, hát nem, kilyukadtunk ott, hogy milyen egy szemét a veje, meg a menye. Finoman próbálok utalni rá, hogy van más dolgom,mint ezt hallgatni, de általában sikertelen. Bunkón odaszólni nem szeretnék, nem így neveltek. Nem megoldást várok, mert az csak az erélyesebb szó lenne, csupán nem értem ez miért jó másoknak.
2011. dec. 18. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, Nyíregyházára jártam kéthetente 1 évig, szinte mindig megtaláltak ilyen emberek, pedig mindig elmondtam neki, hogy pihenni/tanulni/olvasni akarok, nekik nem volt baj, járt a szájuk egész úton.
2011. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek a magyar emberek, tapasztalatim szerint. Sőt, általában még "versenyeznek" is, hogy kinek rosszabb az élete.. :(


Amúgy szerintem ezeknek az embereknek nincsenek barátaik.. Jobb esetben lehet, hogy kíváncsiak egy idegen véleményére.. De akkor sem így kéne kezdeni ezt.

2011. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hallgass zenét, vagy legalább tegyél egy fülhallgatót a füledbe, és játszd el, hogy nem hallasz semmit. Jó, ez elég gáz megoldás, de nem tudom, mit tehetnél. Esetleg "ó, elnézést, egy pillanat, valaki hív" "szia, mondd! igen, itt ülök a vonaton. Hogy? Hogy itt vagy xy városban? Persze, úgy is jön vonat egy óra múlva, találkozhatnánk. Rendben, akkor ott. Szia" és a következő megállóban leszállhatnál, és át egy másik kocsiba... Ha lehetőséged van, olyan helyre ülj, ahol nincs a közeledben senki, üres fülke, vagy valami. Esetleg nézhetnél egy kicsit csúnyábban, ne legyél olyan nyitott, és barátságos ábrázatú, hátha nem lesz mindenkinek kedve veled beszélgetni..
2011. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Zenehallgatás se segít, én már próbáltam, attól még beszél, beszél és beszél :(.
2011. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hadd beszéljen, ha te nem hallasz semmit, mert be van dugva a füled. Vagy elvárják a választ?
2011. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos elvárják. Néznek rád értetlenül, mikor már mutattad, hogy nem hallod a zenétől. Sőt volt olyan, hogy ő mutatta, hogy akkor szedjem ki a fülhallgatót. Pedig én aztán tényleg nem vagyok ártatlan képű kisleány.
2011. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Engem speciel se fizikailag se lelkileg nem terhel le,ha így a neten olvasok mások problémáiról,vagy válaszolok másoknak.

Ellenben élőben totál energiavámpírság,ha már úgy nem bírom elviselni,itt virtuálisan időtöltésnek számomra tökéletes.

2011. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
vannak hasonló tapasztalataim,pl amikor várakozom az orvosnál,mikor havonta kell vérvételre járnom,van,aki még a szexuális életéről is beszél
2011. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

a, unatkoznak

b, meg akarják valaki olyannal beszélni a problémát, aki nem ismeri őt, ergo elfogulatlan. Úgy mondja el, hogy ő legyen a "jó" az akiről panaszkodik pedig a "rossz" és neki adj igazat.


Én a helyedben fülest raknék, max hangerőre hogy még a vonat/busz másik végében is hallhassák hogy mi repeszti épp a dobhártyám, könyv a kézben. Ha meg beszél vagy mutogat tojd le, rá se nézz másra!

2011. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Egyik tanárom szerint ez a "taxisofőr-effekt", neked mint idegennek elmondhat bármit, hiszen utána soha többé nem találkoztok. Így elmondja azokat a dolgokat, amiket ismerősnek, rokonnak nem mondana el.

Megoldás valóban csak a határozottság, nem kell bunkónak lenni, csak ha érzed, hogy ez az a fajta, aki képes órákon keresztül mondani a magáét, akkor ha kérdez, válaszolj, és a végén mondd, hogy "ne haragudjon, reggel vizsgázom és muszáj átnéznem most az anyagot". A legtöbb embert ezzel le lehet lőni.

2011. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!