Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az autónk kötelezően jár a...

Az autónk kötelezően jár a rokonságnak is? Vagy hogy lehetne megoldani a problémát?

Figyelt kérdés

Céges autónk van céges benzinnel. Anyósomék meg kezdenek rászokni. Vagy fuvaroztatják magukat, ami miatt reggel korábban kell kelnünk, vagy elkésünk és mindig alkalmazkodni kell a rohanás közepette. Vagy hétvégente az egész család (5-en) bepréseli magát a mi autónkba, úgy megyünk együtt bárhova, és elvárják, h én nyomorogjak hátul, mivel ők idősebbek, stb. Vagy elkérik az autót a sarki közértbe is (elvileg nem is vezethetnék), miközben NEKIK IS VAN AUTÓJUK! Csak hát így megspórolnak 3 dl benzint. És persze ehhez is a rengeteg egyeztetés, megbeszélés, alkalmazkodás. Már legtöbbször ott tartottam, h kifizetem nekik 2 l benzin árát, csak hagyjanak békén!

Vagy mit kéne tennem ebben a helyzetben?


2009. máj. 18. 16:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szoktatni őket. Egyértelműen meg kell mondani, hogy nekik is van autójuk, és nektek kényelmetlen állandóan őket furikázni, az autót pedig nem adhatjátok oda, és kész. Olyat meg életemben nem hallottam még, hogy az idősebbek ülnek elől, az autó tulajdonosa és az ő párja szokták elfoglalni az első üléseket. Akinek nem tetszik ez a felállás, mehet gyalog. Ne legyél papucs!
2009. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Figyu, ne hagyd magad!

lazán közöld be nekik, hogy a céges autó magánhasználata ennyi-és-ennyi adótétel kifizetési kötelezettséget von maga után, amennyiben ezt kifizetik, nagyon szívesen rendelkezésükre bocsájtod az autót. és hogy komolyan vegyék, egészen nyugodtan villantsd be nekik a vonatkozó jogszabályt, merthogy ez tényleg így van!

2009. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Hű, de igaza van a 2. válaszolónak! Ez az érv nekem eszembe se jutott! Havi 30.000-et fizetünk a kocsiért amúgy..

Nem tudom, mennyire vagyok papucs, de a páromnak szoktam mondogatni, h szoktassa le őket, elvégre az ő családja. Ő meg elég birkatürelmű ilyen szempontból, mindent megtesz, h ne legyen sértődés. (Volt, h nekem kellett 1000 Ft-ért beutazni dolgozni, mert el lett nekik ígérve aznapra az autó!)

2009. máj. 18. 17:18
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem értem ha nekik is van kocsijuk akkor miért kunyizzák el a tieteket?Mondd meg nekik hogy van sajátjuk azzal menjenek el a boltba meg ide oda és akkor úgy ülnek ahogy akarnak.Nekik is van nektek is van és ne legyenek irigyek a tiedre mert neked a céges a kocsi.mondd meg nekik ne félj a reakciójuktól mert igazad van!én sem szeretem mikor a saját anyámék ránk másznak mert nektek igy és úgy jó akkor már legyen nekünk is.szal "szard"le mit mondanak világosisd fel őket mindenkinek meg van a saját kis élete.bocsika de utálom az ilyet
2009. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
A céges autót ki kapta, te vagy a párod?
2009. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon egyszerű az eset.Egy semleges időpontban,amikor az anyósodék is jelen vannak,kezdj el hangosan szitkozódni,hogy a szemét cégvezetés GPS-t szereltetett az autóba(ami mostanában egyre gyakoribb)és most már a magán célú autózást tudják figyelni,ezért ki is rúghatnak.

Valószínűleg "Anyukáék" veszik a lapot.Ha nem ,nincs mit tenni sünt nekik !

2009. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen megértelek,detto az én anyósom is.Elvárja,hogy én mennyek hátra a kocsiba,holott hátul is baromi tágas a hely.A mi autónk saját,de ők is teljesen elvárják,hogy párom vigye anyósomat,még a budira is autóval.Az én pasim is birka termédzetű,ráadásul ilyenkor anyuci beadja a dumáit,hogy ő mennyire beteg (Makk egészséges)
2009. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez attol fugg,h kie a ceges auto. Ha a parode,akkor tulajdonkeppen neked sincs tul sok jogod hozza, akkor elvileg te sem vezethetned.

Ha a tied,akkor meg egyertelmuen nincs hozza joguk,csak ha te esetleg magadtol felajanlod.

2009. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mi a felállás. A párod kapott céges autót, és a saját szüleit is fuvarozza vele, vagy te nem tudod normálisan használni a saját céges autódat, mert állandóan a nyakadra hozza a szüleit?

Nem teljesen mindegy.

2009. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
tökmindegy, hogy mi a felállás, és kié a céges autó. Ez még nem formál jogot arra, hogy bármelyik fél családja követelőzhessen a használatra!
2009. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!