Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párotok nektek sem csinál...

A párotok nektek sem csinál semmit a ház körül? Miért kéne egy férfinak kötelezően "disznóként" élni?

Figyelt kérdés

Ma válaszoltam egy kérdésre, amelyben leírtam, hogy a párom mennyire tisztaságot tart maga körül. Nyilván vannak bogarai ilyen, hogy két sor csempére lehet lépni az előszobában cipővel, felrúgni a szőnyeget nem szabad, ha morzsa lehull, viszi és kirázza a szőnyeget azonnal...

Oké nem mindig, minden helyzetben, de úgy alapjáraton...Ezenkívül naponta 2x biztos letusol, sosincs mosatlan ebéd után azonnal elmosogatja amit összemocskolt. Ilyen dolgok.

Ezen kívül ha úgy adódik kimossa az ingét, kivasalja, ha épp nem vagyok ott...Nem értem, miért baj ez? Neki is van két keze, megtudja csinálni...Miért kéne tetetnie a hozzáérthetetlent?

Szerintem az egész csak nevelés kérdése. És itt nyilván nem arról van szó, hogy én nem csinálok semmit a ház körül, de miért ne csinálhatna ő is valamit? Olyan alapvető, hogy a férfiak egész nap a focit kell nézzék a tv-ben? (na ez az amit a párom nem állhat:D)


2011. máj. 28. 13:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
9%
Hát, én nem tudom, de imádom, ha egy férfi ott fekszik a TV előtt,talán én vagyok defektes, de imádnám, ha bent sörözne. :)
2011. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
te jó ég:D ilyen vagyok 20 évesen:D
2011. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
31%
Nem baj, ellenben te elvárod hogy most egekbe magasztaljunk, milyen szerencsés vagy.
2011. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
ennyire nem ilyen a párom, de ha megkérem valamire megcsinálja. összepakol, mglocsolja a növényeket, berakodja amosogatógépet, kitereget, felporszívózik. TV amúgy sincs, de ha lenne sem viselném el, hogy előtte fekdérezik, míg én takarítok. hogy miért? mert nem disznók vagyunk, hanem emberek. igenis elvárom, hogy igényes legyen a környezetére és a koszt, amit együtt cisnáltunk együtt is takarítsuk el.
2011. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

nem baj, de azért az ilyen két sor csempe akcióktól kb 2 nap alatt megőrülnék.

Nálunk is rend van, de azért a lakás arra való, hogy lakjunk benne.

És ha egy jó vacsora után a barátokkal még órákig üldögélünk az asztal körül, akkor senkit nem zavar se a mosatlan, se a morzsa a szőnyegen, se az, hogy cipőben ülnek az asztal körül.

2011. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!Én egyet értek veled.A férfi is nyugodtan megcsinálhatja az otthoni dolgokat.Az én párom is mindent megcsinál magától a takarítástól a lakásfelújítástól.Persze ettől még én is megcsinálok mindent de ő ilyen természet,hogy besegítsen.
2011. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk apu semmi ilyesmit nem csinál! Azonkívül, hogy elmegy dolgozni (vállalkozó, tavaly ősz óta nem igazán van munkája). Most folyton itthon van, de egy szalmaszálat nem tesz keresztbe. Ő nem mosogat, nem mos fel, nem takarít mert véleménye szerint ezek női munkák és ő ilyeneket nem fog megcsinálni! Helyette inkább szétunja magát itthon, és képes a disznó ólba is jól érezni magát.


Múltkor is 3 után megérkeztem a suliból, mi volt az első amit mondott? Elmosogathatnál, kitakaríthatnál mire anyád hazajön. Mondom nekem tanulnom kellene másnapra. Nagyon mérges voltam, mert a tetőteret is nekem kell egyedül rendben tartanom és még lent is takarítsak énm amikor itthon se voltam egész nap. Jah és nálunk a fűnyírás, fahordás stb is női munka!!


21/L

2011. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
77%
Engem fárasztana, ha a párom ilyen rendmániás lenne. De pusztán csak azért, mert én sem vagyok ilyen. Egy pasitól pontosan annyi házimunkát várok el, amennyit magamtól. Szóval: mosogatás (ha szükséges), mosást betenni, kiteregetni, porszívózni (szintén ha szükséges, szóval nem napi program szintjén, hanem amikor úgy néz ki, hogy kell), szóval ilyeneket. Mondjuk nekem az előző kérdésnél is feltűnt, hogy azt írod, a párod kimossa és kivasalja az ingét, HA TE NEM VAGY OTT. Miért, ha ott vagy, akkor evidens, hogy a te dolgod? Na ez az, amit sose értettem. Tud vasalni ezek szerint, de ha ott vagy, akkor a SAJÁT ingjét nem vasalja ki? Persze oké, hogy mondjuk kedvességből az ember megcsinálja, csak nekem mindkét alkalommal az jött le az írásodból, hogy az a dolgok természetes rendje, hogy egy nő jelenlétében nehogy már egy férfi vasaljon, hiszen azt a nőnek kell, férfi csak akkor vasal, ha nincs nő a közelben, aki megcsinálja helyette.
2011. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem sztereotipizáljuk agyon a házimunkát sem, a kertimunkát sem és bármiféle tevékenységet, amit a közös életünkben teszünk. A párom házias (én F ő N), de mindig megbeszéljük, hogy éppen ki mire ér rá és megcsináljuk. A kocsikat mindig én mosom le, (az övét is) ő meg megcsinálja az ennivalót, takarít, mos, én sokszor mosogatok, de van, mikor ő, a kertet is felváltva gondozzuk vagy amit lehet, azt együtt. De volt már, hogy én főztem, mert hirtelen olyanom lett.

De: soha nem fontoskodjuk agyon és nincsnek "tipikus" férfi vagy nő munkák. Van teknősbékánk, tengerimalacok és kutyák. Az állatok gondozása is közös feladat.

Tv nézés: amikor kedvünk van, nézzük, de pl én abszolút nem vagyok ilyen "tipikusan tipizált" focinéző-sörivő-böfögő hapsi.

2011. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
33%
Nem baj ez, sőt. Feltéve, hogy te magától értetődőnek tartod, hogy fát vágsz, füvet nyírsz, kifested a szobát, ha kell, megjavítod az autót meg a kávédarálót, ha épp elromlik.
2011. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!