Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az autónk kötelezően jár a...

Az autónk kötelezően jár a rokonságnak is? Vagy hogy lehetne megoldani a problémát?

Figyelt kérdés

Céges autónk van céges benzinnel. Anyósomék meg kezdenek rászokni. Vagy fuvaroztatják magukat, ami miatt reggel korábban kell kelnünk, vagy elkésünk és mindig alkalmazkodni kell a rohanás közepette. Vagy hétvégente az egész család (5-en) bepréseli magát a mi autónkba, úgy megyünk együtt bárhova, és elvárják, h én nyomorogjak hátul, mivel ők idősebbek, stb. Vagy elkérik az autót a sarki közértbe is (elvileg nem is vezethetnék), miközben NEKIK IS VAN AUTÓJUK! Csak hát így megspórolnak 3 dl benzint. És persze ehhez is a rengeteg egyeztetés, megbeszélés, alkalmazkodás. Már legtöbbször ott tartottam, h kifizetem nekik 2 l benzin árát, csak hagyjanak békén!

Vagy mit kéne tennem ebben a helyzetben?


2009. máj. 18. 16:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%
Pontosan, tehat a feleseg sem...!
2009. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%
A céges autót nem házaspároknak adják, vagyis ugyannyi keresnivalója van benne a feleségnek, mint a szülőknek. Ha a párodé az autó, semmi közöd hozzá, ha melletted a szüleit is furikázza vele. Szíve joga. Ha a tiéd az autó, akkor meg nyugodtan megmondhatod, hogy a párodat szívesen viszed vele, de a szülei miatt semmi kedved állandóan alkalmazkodni, van saját kocsijuk, menjenek azzal.
2009. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Kedves lepontozok,

Gondolkozzatok mar el a kerdesen??? Ha egy ferfinek van egy ceges autoja,aminek a koltsegeinek nagy reszet a cege fizeti, hogy volna mar tobb joga a felesegenek a kocsihoz, mint a ferfi csaladjanak????? Az egy munkaeszkoz.Egyik felnek sincs semmi koze hozza!

2009. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

18:06-nak:

Ez a fórum tele van anyósutáló feleségekkel, mégis mit vártál?

Egyébként tökéletesen egyetértek veled.

2009. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Namost: az autó a páromé, DE: a "használati utasításban" egyértelműen le van írva, h az autót a "tulajdonoson" kívül kizárólag annak házastársa vezetheti. És az én vagyo9k, nem az anyja!

Amúgy meg szerintem ha a sajátja is lenne a kocsi, akkor is több közöm lenne hozzá, mint a mamának, mert mi ketten vagyunk egy család, és nem ők 28-an.

2009. máj. 18. 18:39
 16/26 A kérdező kommentje:

18:04-est nem értem: ha a férjemé az autó, semmi közöm hozzá, ha az enyém, szívesen vigyem őt is?? Szép gondolat..

Amúgy nem szoktunk ilyen enyém-tiéd dolgokon vitatkozni, közös minden. A párom meg nem önző. Túlságosan nem az..


Nem pontoztam le senkit. Nehéz volt, de megálltam :S


És köszönöm a válaszát azoknak, akik segíteni próbáltak!

2009. máj. 18. 18:42
 17/26 anonim válasza:
69%
Remélem nem bántalak meg.A férjed kapott 1 céges autót amit Te is használhatsz.A férjed a szüleit minden helyzetben előre veszi,Te második vagy a sorrendbe.Szerintem nem birka türelmű.Próbáld meg,hogy 10 percel előbb indultok és a kötelező "taxizást" kihadjátok fontosabb dolgok miatt.Ha nem megy,kérd el az autójukat,hogy ne késs a munkahelyedről. Meglátod észbe kapnak 2 másodpercen belül.
2009. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

A lepontozók azok az agyficamos családtagok, akik úgy gondolják, hogy az autó az autó, családon belül joguk van beletenni a sejhajukat, tökmindegy, hogy ezt ki fizeti, csak nekik ne kelljen!

Második válaszoló vagyok, engem is lepontoztak, bár baromira nem érdekel, mert nem tudom mire jó ez a pontozás, de ebből frankón le lehet mérni, hogy az igazság nem szégyen, csak kellemetlen!!!! Ugye?

2009. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

Hát erre szokták mondani, hogy jó az anyós, csak sok kilométer válasszon el tőle...

Viccet félre téve. Mondjátok meg nekik, hogy magánhasználat esetén nincs költségtérítés, így nem tudjátok a jövőben cipelni őket.

2009. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem véletlenül mondják, hogy egy ideális családban a férfi az autót, a nő a háztartást, az anyós meg az áramot vezeti.
2009. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!