Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van? (karácsony)

Igazam van? (karácsony)

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy csomó kérdést, hogy ki mennyit költ karácsonyra.


Nos, anyukám és én együtt élünk. Nem nyomorgunk, de van hogy hónap utolsó napjaiban már csak 1-2 ezer Ft marad akármire is. Persze azért ruházkodunk, stb.

Állandóan azzal nyaggat hogy jaj ne vásárolni kell karácsonyra. Hogy ő annyira utálja ezt az egészet, stb. Megbeszéltük hogy nem költekezünk agyon, és hasznos dolgokat veszünk, így abban maradtunk hogy mindenki könyvet kap akorának megfelelően. Nos eg ykönyv 2-4ezer Ft, és kb. 30-40 ezer Ft-ra fog kijönni mindenki ajándéka. (van 3 kisgyerek a családban, ezenkívül 6 felnőtt, és én )

Mindenki mondja neki hogy ne költsön sokat, elég valami csekélység is. Én meg mondom neki hogy hát akkor rajta, vegyen valami apróságot de ő mondja hogy "jaj de valamit azért mégis illene" meg ilyenek...

Én imádom a karácsonyt de ő mindig elrontja ezzel az anyagias hozzállással..

Nekem meg főként elegem van ebből az anyagias karácsonyból.. Ha nem anyám nyaggat akkor meg azzal nyaggatnak a rokonok hogy minek örülnék, mit adjanak.. Most őszintén, ha ennyire nem tudják akkor meg tökre felesleges az egész hiszen az ajándék szívből jön..


14L


2011. dec. 19. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ez túlzás.


Szerintem van ennél jobb megoldás:


vegyetek családonként társasjátékot. Vannak nagyon jók, és egyáltalán nem csak a gyerekek élvezhetik.



Mi pl. egy négytagú közeli rokon családot le fogunk tudni 1700 Ft-ból, ha érdekel, melyik játékot vesszük nekik, írj privit. Tudok ajánlani iszonyú jó társasjátékokat!!!

2011. dec. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

14 lány létedre igazán éretten gondolkozol,sok felnőtt példát vehetne rólad.


Én sem szeretem az anyagias Karácsonyt,áltálában sajátkészitésüt adok,vagy olyat amire szüksége van az adott személynek.De sajnos sokan egy csalában azt se tudják mit adjanak mert nem is ismerik egymást.



29N

2011. dec. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Meg leginkább az idegesít hogy lehetne apró dolgokat is venni de neki muszáj...


meg nekem már évek óta nincs rendes pulcsim (persze van mibe járnom de kellene egy kötött, télre) és mindenhol silány anyagúakat találunk.. és akkor jött az ötlet hogy mi lenne ha azt a pulcsit ami 14 ezer Ft megkapnám karácsonyra mert hogy 1. ez tényleg jól néz ki, jó anyaga van 2 jól áll 3 karácsony van..

mondom hát ha ez így jól van akkor oké..


máskor meg mindig mondja hogy kellene neki egy dvd lejátszó (mivel én használom a gépet, az én szobámban van, ezért én tudok filmeket nézni, neki van tv-je csak nincs lejátszója) meg magnó is kellene neki... ezt már évek óta tervezgeti mondom akkor cselekedjen, egy középkategóriás készülék nem ártana meg nekünk.. és ilyenkor mondja hogy "hát ha nem kellene méregdrága pulcsikat vennünk akkor talán lehetne"..

2011. dec. 19. 01:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, én biztosan nem adnék ki 14 ezer forintot egy pulóverre (kivéve persze, ha épp lenne totálisan felesleges húsz ezrem... bár szerintem akkor is inkább félretenném), pláne nem úgy, hogy "van hogy hónap utolsó napjaiban már csak 1-2 ezer Ft marad akármire is.". Persze értem én, hogy karácsony van és hasonlók, de ennek az összegnek a harmadáért is teljesen jó anyagú, szép kötött pulóvereket lehet kapni, nem? Az egyik válaszoló ajánlotta , hogy ajándékozzatok társast, szerintem az is szörnyen jó ötlet, ráadásul jóval költségkímélőbb, mint mindenkinek külön-külön könyvet venni.
2011. dec. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne, ha megkötnéd magadnak az álmaid pulóverjét?

Hja, azt már nem, mert az munka. Meg kell tanulni kötni, el kell menni a boltba megvenni a fonalat, és dolgozni kell vele, legalább egy hetet. Ajjaj, micsoda megpróbáltatás.

Ha hó végére 1-2 ezer marad, akkor talán el kellene menned bébiszitterkedni, vagy takarítást vállalni a sarki kisközértben, vagy vasalást vállalni a tisztítóban, vagy füvet nyírni a szomszédban, nyaranta - és máskor is - rengeteg diákmunka adódik, ha az ember igazán akar dolgozni. Én például kutyát sétáltattam a szomszédnak, aki későn ért haza és amig kölyök volt a kutya, délután egykor-kettőkor, suli után én vittem le. Napi egy óra, nem szakadtam bele, és pénzem is volt, 12 éves voltam. Később nyaranta füvet vágtam, vagy gazoltam a szomszédoknál.

Amikor már 16 is elmúltam és legálisan dolgozhattam, akkor meg el kezdtem gyűjteni az egyetemre, takaríottam esténként 4 órát. Mindig büszke leszek arra, hogy nem kellett sosem segélyekért és egyebekért kuncsorognom vagy sopánkodnom, hogy jajjj, erre nem telik.

2011. dec. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Ajándékozz aortát, az tényleg a szívből jön!

:)

2011. dec. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A könyves részhez szólnék hozzá. CBA-ban (de COOPban is) láttam egészen olcsó könyveket (400-600 Ft), és meglepően jó könyvek. Tök szép mesekönyvek is voltak. Ha ott néznétek meg, akkor sokkal kevesebből kijönne.
2011. dec. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
06:37: Egyrészt ő nem hisztériázott azon, hogy azt a pulóvert szeretné, hanem az anyukája ajánlotta fel, másrészt pedig azért kötni nem annyira egyszerű megtanulni, és mire olyan szinten megtanul, hogy egy hordhatóan kinéző, valóban meleg pulóvert köt, addigra megfagy. A 14 éves kislányoknak pedig nem dolga a munka, ennyi idősen én nem is engedném a gyerekemet, hogy dolgozzon, majd ha idősebb lesz (16-17) és szeretne dolgozni, akkor zsebpénzszerzésnek elmehet, de én abból nem kérnék egy vasat se. A 14 éves gyerek munkája a tanulás, ennyi erővel anyuka is vállalhatna másodállást, mert az ugyanolyan lenne.
2011. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

először is nagyon szeretnék ilyen módon pénzt keresni, de ez gyakorlatban nem így megy.


mindennap rohannom kell valahová. előkészítő, matektanár, táncóra, diákönkormányzat.

az iskolában semmit nem tanulunk, lefárasztanak minket a sok gyerekes monoton ismétléssel (általános iskola 8. ostály, gyenge suli) és én mint osztály legjobb tanulója mégjobban halálra unom magam. házi meg sok van, azt mindig meg kell csinálnom.

nos örülök ha 10 előtt le tudok feküdni. igaz nem 5-kor kelek, de hihetetlen kimerült vagyok napközben..

alig van időm olvasni, vagy írni.

bevallom, még sosem kötöttem. tudom, hogy 50 évvel ezelőtt minden korombéli lány tudott, de én nem tudok. mindennap kellene gyakorolnom ahhoz, hogy egy pulcsinak kinéző ajármit hozzak össze. és.. úgyis csak itthonra hordanám.. igen, lányból vagyok és divatosan öltözködöm...

amúgy az hogy azt írtam, van hogy utolsó nap pár ezer ft marad, abból nem azt kell leszűrni, hogy nyomorgunk. nincs autónk, és béreljük a házat, de minden hónapban kapok ruhákat, és számos drága szakkörre, előkészítőre járok. nem nyomorgunk egyáltalán. mindenem megvan amire szükségem van.


ami a pulcsit illeti már mindenhol néztük, tényleg nagyon silány mindenhol. amikor bementünk 1-2 drágább üzletbe, én csak úgy mentem hogy jó nézzük meg.. aztán mikor mondta hogy "jó tetesd félre" akkor mondtam hogy "ja én azt hittem csak úgy bejöttünk megnézni...bár ha ez így jól van akkor jó.." őmeg mondta hogy "jó egyszer ha veszünk valami jó minőségű ruhadarabot nem dől össze a világ és különben is karácsony..."

2011. dec. 19. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!