Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás?...

Mi lenne a jó megoldás? Kicsit hosszú lesz, köszönöm, hogy elolvasod.

Figyelt kérdés

Nem nagy dolog, de idegesít a helyzet. Messze laktunk az anyukámtól, az ország másik végében. Nyáron közelebb költöztünk hozzá, így fizikailag eltávolodtunk a férjem apukájától. Még szeptemberben megkérdeztem a családot, anyámat, és a testvéreimet, hogy hogy szoktak karácsonyozni, mert meg akartuk hivni magunkhoz apósomat, és az új családját. (Anyósom halála után lett neki egy barátnője, akinek van 3 gyereke) Mindenki azt mondta, hogy nem lesz semmi, különben is messze van az még, mit izgulok. Ha semmi nem lesz, hát semmi nem lesz, lebeszéltük, hogy apósomék jönnek hozzánk, és vagy 24-én este, vagy 25.-én reggel mennek haza, mert 25.-én ők is végiglátogatják a családot. (A nő családját, és ez így is van rendjén.) Erre anyámék benyögték, hogy akkor 24.-én nála lesz a család, mert ezt így szokták, mióta világ a világ. Rögtön nem lett természetes a mosolyom, és mondtam, hogy akkor én nem érek rá, mert már programom van, jönnek apósomék, és nem akarom őket itt hagyni. elvégre messziről jönnek, és az unokáit is régen látta, szereti is őket, várják már a gyerkőcök is a papát nagyon, őket sem akarom kiábránditani, és különben is, apósommal már lebeszéltük a dolgot, miután és végigkérdeztem mindenkit, hogy mi hogy is megy itt. Akkor még tudtam volna alkalmazkodni, de már nem megy. Apósomék sem azért jönnek, hogy bámulják itt a 4 falat, hanem, hogy lássa a fiát, és az unokákat. Anyámhoz nem mehetnek, mert anyám egy fura természet, amit tudni kell kezelni, és nem jöttek ki soha apósomékkal. Meg is mondta anyám, hogy ne vigyem oda őket. Kértem, hogy tegyük ezt a családi ebédet át másnapra, de nem akarják. Akkor felajánlottam, hogy legyen meg aznap, de később. Erre a válasz az volt, hogy kicsi gyerek van a húgomnál, tudhatnám, hogy őt korán ágyba kell dugni. Erre már kissé mérges lettem, és mondtam, hogy akkor legyen úgy jó, ahogy eddig 11 éven keresztül megfelelt. Postán elküldöm az ajándékokat mindenkinek, ők is postázzanak, és mindenki azt csinál amit akar. Én mosom kezeim, kérdeztem ugyanis még időben, hogy mi legyen. Most ott tartunk, hogy én vagyok az alkalmazkodóképtelen, az ünneprontó, mert anyám is és a testvéreim is, annyira várták, hogy együtt legyen végre a család. Na de kérem. A semmi, az számomra semmit jelent. Ha azt mondják, hogy nincs kötött program, akkor azt jelenti, hogy nincs kötött program.


Anyám azt mondja, hogy mondjam le apósomékat, jöjjenek máskor. Erre nem vagyok hajlandó. Egyrészt a gyerekek már nagyon várják, a férjem is nagyon várja, én is várom. Mellesleg soha nem csinálok a számból feneket.


De nem szeretném elrontani sem ezt a szép ünnepet. Most mit tegyek?


2011. dec. 13. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Benned a szándék megvolt már rég, hogy n szervezd egymásra a dolgokat. Tartsd magad a már lerögzített programodhoz!
2011. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Neked is igazad van. Meg nekik is.

Most tanultál valamit: tervezz te, jelentsd be!

Nálunk is voltak viták, mert az első saját karácsonyunk most van.

Kész.

Kiterveltük, bejelentettük:

24.: szűk családi kör: férjem, lányom, én.

25.: anyukámék

26.: anyósék jönnek.

Fellebbezésnek helye nincs.

Most már saját karácsonyod van, saját családod! Csináld úgy ahogy jólesik!

Ha mindenkinek meg akarsz felelni, akkor lehet hogy sokaknak jó lesz, de könnyen lehet, hogy neked nem, továbbá, szinte biztos, hogy valaki megsértődik. Ez a nagy család átka.

2011. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád egy hárpia.. Ne haragudj, de ezt kell mondanom rá. Te megkérdezted időben, nemet mondott. Szerveztél magadnak, majd miatta bontsd fel mások programját. Hát nem. Tanul majd az esetből..
2011. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék a megszervezettnél. Mindenkinek volt rá lehetősége, hogy elmondja az óhaját. És nem anyukád körül forog a világ - ezt el kell fogadnia.
2011. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm.


Második. Ez nekünk nem az első karácsonyunk, 10 éves házasok vagyunk a férjemmel, 11 éve költöztem el az ország másik végébe, azóta külön karácsonyom van. Míg a család itt maradt, és kialakitották a magunk menetrendjét, amihez amennyire lehet, alkalmazkodni szerettem volna. Úgy látszik nem lehetett.


De igazad van, tanultam.

2011. dec. 13. 10:35
 6/9 A kérdező kommentje:
:)))) Édesanyám valóban egy hárpia, vannak dolgai, de szeretem. Míg kislányként, és kamaszként az őrületbe kergetett engem, és a testvéreim is, ma már csak mosolygunk rajta. Férjemet tudja idegesíteni, olyankor kimegy a helységből, elmegy hazulról, vagy mindent kitalál, csak ne kelljen jönnie anyámhoz, a gyerekek sincsenek hasra esve tőle, volt olyan is, hogy megmondták nekem, ők nem szeretik. De ők nincsenek "kiképezve anyámra". Én már megtanultam elfogadni, és megtanultam szeretni őt olyannak, amilyen.
2011. dec. 13. 10:40
 7/9 A kérdező kommentje:
És az unokák előtt azért összekapja magát, szóval akkor nem olyan elviselhetetlen.
2011. dec. 13. 10:41
 8/9 anonim ***** válasza:
meg én sosem értettem az ilyen szülőket... az én szüleim is elváltak, és már nem, de pár éve még szinte elvárás volt, hogy mindenkihez szenteste menjünk. Mondtam, hogy ez fizikai képtelenség, öcsémet így is kihagyom a karácsonyból, mert egyszerűen nincs rá idő. Még nincs gyerek, de én pl. kicsi gyerekkel nem leszek hajlandó minden évben országot átutazni pl. anyósomékhoz, mert ők nem akarnak 2és fél órát kocsikázni. Tavaly is ez volt, és ha előző nap nem hívjuk őket, hogy mégis mikor érkeznek, akkor még csak nem is szólnak, hogy nem jönnek. Úgyhogy idén meg mi nem megyünk. Ha ők nem kíváncsiak a fiúkra, úgy is jó... mindig mi rohangáltunk. Szerintem a te esetedben is lehetne az, hogy meghívod anyukádat, aztán ha nem tetszik neki, akkor marad otthon. Azért érdekes, hogy a pici gyerekkel ti rohangáljatok. Néha elmegy, de mondjuk minden évben én nem csinálnám.... A szenteste nekem szent, tehát a saját családdal (értsd: férj, gyerek), saját karácsonyfa mellett akarom tölteni.
2011. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú hát ez valóban egy nehéz helyzet. Én a helyedben mindenképpen tartanám magam a már megszervezett programhoz. Anyud meg magára vessen,hogy nem tudta időben kitalálni,hogy mégis mit akar. Mondd meg anyudnak,hogy a "vendégeket" már nem mondhatod le,így ez a helyzet. Ha akar veletek találkozni 24-én akkor menjen el hozzátok. Ha kibírja és beéri a 25-tel akkor pedig mentek hozzájuk 25-én. Jövőre biztos jobban átgondolja majd, hogy mit akar.
2011. dec. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!