Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne rávenni őket?

Hogy lehetne rávenni őket?

Figyelt kérdés

A gond anyummal és nővéremmel van. Nagyon igénytelenek a környezetükre. Lusták bármit is elrakni,elpakolni,a helyére tenni. Elképesztően néz ki a lakás. Minden csupa szemét és kosz. A piszkos edényt nem képesek a mosogatóba berakni, a kaját a hűtőig elvinni. A cipők ahol éppen gondolták,ott hevernek, mindenfelé üres zacskók, papirok,stb. A konyhaasztal mindig roskadozik a sok cucctól. Még az üres palackokat se dobják ki,ott hever hetekig az ágyuk mellett. Közben mindketten a másikra mutogatnak,hogy ő csinálja a rendetlenséget.Ha rendet rakok,kitakaritok,pár óra múlva mintha hozzá se kezdtem volna.

Hogy vehetném rá őket,hogy kicsit igényesebbek legyenek? Hogy alapvető dolgokat megtegyenek? Állandóan rossz a hangulatuk, veszekednek. Biztos vagyok benne,hogyha kicsit jobban nézne ki a lakás,ők is jobban érezhetnék magukat.


2011. dec. 20. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalat: lehet szépen kérni, kiborulni és ordibálni, úgysem hallgatnak rád, és akármit csinálsz, hiába takarítasz, mégis rumli marad. Vagy hozzászoksz, vagy elköltözöl, de változtatni nem fognak. :(
2011. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én nővérem is ilyen volt.Hiába mondtam neki,egyszerűen nem akarta elhinni hogy zavaró a sok eldobott szennyes ruhái,a rendetlensége.A tévében láttam,hogy sokszor az segít hogy kívülállóként kell észrevenni a baj forrását.Így alkalmaztam a módszerüket.

1.Nem takarítottam utána hetekig.

2.Amikor már elég kupi volt,elkezdtem rengeteg fotókat csinálni.Legalább 50-100 különböző képeket csináltam.Mindent lefotóztam ami mutatja hogy milyen szemétdombban élünk..

Majd ezeket a képeket megmutattam a nővéremnek,és először kiakadt hogy milyen szemétdomb van.Majd amikor rádöbbent hogy ez az ő szemétdombja,kicsit sokkolta..

Hatásos,mert ma már egye kevesebb dolgot hagy szanaszét.Ma már figyel arra hogy kevésbé legyen kupiban..

Próbáld meg,hátha neked is menni fog..

2011. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem jön be,mert én már nem élek velük. Annak idején én takaritottam,de mióta eljöttem itthonról elszabadult minden. Csináltam már fénképeket is.Persze szörnyülködnek,aztán elkezdenek mutogatni a másikra.Ritkán szoktam itthon lenni,nem véletlenül.

Annyit tudtam elérni,hogy már az én régi szobámat nem pakolják annyira tele,hogyha jövök pár napra(másik városban élek)

2011. dec. 20. 09:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem laksz ott akkor miért nem hagyod,hogy a saját piszkukban éljenek?? Akkor hagyni kell őket..ennyi.Mást úgysem tudsz tenni..
2011. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hogy miért?Mert ők is emberek,és egy ember nem élhet koszban és mocsokban.

Emellett én is szoktam hazalátogatni,és forog a gyomrom. A páromat alig merem elhozni,és ő se jön szivesen. Márpedig szeretem a családom,és nem akarok emiatt nem találkozni velük.

2011. dec. 20. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd.Felnőtt emberek,és úgy élnek ahogy akarnak.Ha mocsokban akarnak élni,akkor ez van..Sokat nem tudsz tenni.Te magad is írod,hogy csak egymásra mutogatnak,és minden marad úgy ahogy volt.

Így csak annyi maradt hogy

1.elfogadod,hogy ők ilyenek,hogy sosem fognak megváltozni már.

2.nem járkálsz el hozzájuk..

3.hetente egyszer elmész hozzájuk,és nagytakarítást csinálsz..

2011. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tehetem meg,hogy hetente utazzak hozzájuk. És kedvem sincs más mocskát tkaritani. Más kérdés,hogy megteszem,ha 3-4 havonta itthon töltök pár napot,mert nem birom nézni.

Szóval reménytelen sajnos...Én is ettől tartok,de reméltem,hátha valaki másnak van jó ötlete

2011. dec. 20. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mert ők is emberek,és egy ember nem élhet koszban és mocsokban."


És egy embernek joga van olyan rendben vagy rendetlenségben élni amilyenben akar. Így hogy takarítasz helyettük csak téged használnak ki, te vagy az ingyen takarítónőjük. Ez soha nem fog változni ha nem hagysz fel ezzel.


"Állandóan rossz a hangulatuk, veszekednek. Biztos vagyok benne,hogyha kicsit jobban nézne ki a lakás,ők is jobban érezhetnék magukat."


Valójában pont ellenkezőleg, ők azt szokták meg és nekik úgy kényelmes, akkor éreznék magukat kényelmetlenül ha rend lenne. Hidd el tudom hogy működik ez. Felnőtt emberek, hadd döntsék el maguk hogy hogy akarnak élni. Javaslom ha hozzájuk mész pár napra akkor is csak a saját szobádat takarítsd ki és a konyhát, de az ő szobájukat ne.

2011. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék,a saját szobájukat soha nem takaritanám ki. Nem vagyok én takaritónő.

Tudom,hogy ne javitok rajtuk,de nem tudok mást tenni,én nem birom nézni a mocskot.

Rosszul érzik igy magukat,mert mindig panaszkodnak,hogy kupi van,meg kosz,csak nem tesznek ellene.

2011. dec. 20. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!